Creepshow (TV Series 2019– )

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 18 Feb 2021, 22:59

Image

Imdb
Wiki

Stars: Carey Jones, Adrienne Barbeau, Logan Allen
The fictional Creepshow comic books come to life in this anthology series of terrifying tales hosted by the silent Creepshow ghoul.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 18 Feb 2021, 23:01

Nabavio pa danas gledam prvu a možda odmah i drugu epizodu. Posveta EC horor stripovima 40-ih i 50-ih, čitam da je serija totalno napravljena u tom štihu malo campy, malo humora, trešasto i praktični efekti. Kupljen sam pa budemo vidjeli. Druga sezona izlazi ove godine, a treća je već naručena. Svaka epizoda ima dvije priče, prva epizoda i prva priča je po Kingovoj kratkoj priči. Kasnije vidim ima i jedna po Joeu Hillu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by john_constantine » 19 Feb 2021, 10:05

Odlična serija.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 19 Feb 2021, 12:07

Slažem se pogledao sam prve dvije epizode noćas. Ne mogu vjerovat da su uspjeli snimiti nešto tako slično kao originalni Creepshow inTales from the Crypt.

EPIZODA 1
Gray Matter - po kratkoj priči Stephena Kinga o klincu koji dođe tražiti pomoć policajca i njegovog frenda i dok oni odlaze kod njegovog oca, mali priča priču jednoj ženskoj što mu se događa s occom. Mislim, sama priča je trash, ali zato je baš za EC comicse jebeno dobra atmosfera, reference na It i glumci dobro odradili svoj posao. Čudovište njami njami old school praktični efekti uz malo cgi-a. 8/10

The House of the Head - hoš jedna dobra epizoda o klinki koja se igra u sobi sa masketom kuće ali tamo se pojavi nekakva glava koja proždire čitavu obitelj. Jeziva priča, pogotovo onaj dio u ogledalu baš sam se zatiltao 7.5/10

Adrienne Barbeau, Giancarlo Esposito i Tobin Bell u prvoj epizodi :supz:

EPIZODA 2
Bad Wolf Down - ovo je baš campy epizoda smještena za vrijeme drugog svjetskog rata o jedinici koja nailazi na ženskog vukodlaka. Ona je rekla da je sama sebe zarobila da ne ubija više, a na kraju ugrize tri vojnika koji će se sad pretvarat u vukodlake i masakrirat sve što im je na putu :zubifale: ali fora epizoda, pogotovo one boje kao u starom Creepshowu. Vukodlaci su na razini onog vukodlaka iz filma Silver Bullet 6/10

The Finger - hahaha ovo je tako jebeno bolesno nešto što bi očekivao od HBO-a ali baš jebena epizoda dobar je i glavni glumac leže mu takve uloge. Radi se o tome da on nalazi na čudni prst koji se ubrzo transformira u nešto aliensko i taj mali alien ubija ljude, a ovaj mu je partner in crime. Baš bolesna epizoda sa puno krvi i odsječenih udova. 7.5/10

Old school horor serija sa dobrom doze crne komedije. Kako mi je drago što će biti druge i treće sezone. Falilo je ovako nešto baš za nas HC horor fanove. Ovo se neće svidjet regularnim gledateljima filmova. Ovo je baš za nas rađeno.

Cons, koja ti je najbolja epizoda?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by john_constantine » 19 Feb 2021, 12:47

Zadnja epizoda skincrawlers. :D Već dugo nisam gledao takvo krvoproliće...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 19 Feb 2021, 20:59

Trailer za drugu sezonu :supz:

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 20 Feb 2021, 19:27

EPIZODA 3
All Hallow's Eve - predvidljiva ali jako atmosferična epizoda koja se događa na Halloween o skupini djece koja terorizira grad ali imaju svoje razloge. Fora epizoda osvete 7/10

The Man in the Suitcase - kako spaljena epizoda. Najbolja ideja dosad u seriji o teenegeru koji uzme kovčeg u kojem je čovjek. Kad ga počne vaditi, taj čovjek osjeti bol i počne bacati iz ustiju zlatne novčiće. Eh, što bi mi napravili u toj situaciji :zubifale: meni je palo napamet da dobijem te novčiće isto kao oni, samo ga ne bi tako mučio ali pod kojom cijenom. Kraj je zbilja blesav ali ima svoju čar 7/10

EPIZODA 4
The Companion - neloš pokušaj nove priče o scarecrowu. Klinac koji bježi od starijeg bullija oživljava scarecrowa od kojeg prvo bježi da bi na kraju iskoristio protiv starijeg bullija 6.5/10

Lydia Layne's Better Half - najobičnija epizoda sezone ili možda se ipak
SpoilerShow
radi o njezinom duhu ali bolje mi je da razmišljam na način kako si je ona sve to umislila, doživjela psihički slom plus još potres pa malo halucinirala iako ovo sa duhom je realnije zbog toga što su inače epizode o nadnaravnom.
6.5/10

Još mi dvije epizode ostale to kasnije i vidim ima specijal božićni i animated specijal. Nabavio isto :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 21 Feb 2021, 14:25

EPIZODA 5
Night of the Paw - ova priča čak pola sata traje, malo predugačko mogli su to skratiti za 6, 7 minuta, ali spašava epizodu scena na groblju sa sjajnom atmosferom i neočekivani jezivi kraj 7/10

Times Is Tough in Musky Holler - zanimljiva ideja na zombie žanr. Kratko traje, zadnjih nekoliko minuta kada su svi gore spašavaju epizodu 7/10

EPIZODA 6
Skincrawlers - uz The Finger, najkrvavija epizoda. Čisti splatter o čovjeku koji ide na dijetu pomoću nekog crva. Fora ideja sa pomrčinom, onaj doktor jako iritantan, ali brutalna i krvava epizoda 7.5/10

By the Silver Water of Lake Champlain - finalna priča je nekako više fantasy iako kad ga na kraju pojede splashhh... čudovište komično 6/10

A Creepshow Holiday Special: Shapeshifters Anonymous - ovo je specijal božićna epizoda samo jedna priča komplet 45 minuta. Ma ludilo je ovo. Znači, komedija na najjače... Radi se o tipu koji misli da je shapeshifter i dolazi na sastanak shapeshiftera :lol: kao što alkići imaju one sastanke tako i ovi. Jedan je čovjek kornjača, jedna žena mačka i tako dalje. Ta prva polovica epizode čista komedija baš dobro al onda druga polovica priče je toliki trash :zubifale: predobro ustvari ne znam jel predobro i što da mislim, ali kad su se počeli pretvarat pa djed božičnjak lovac na shapeshiftere :lol: iskirvljena verzija biblije haha luda epizoda 8/10

Ima još neki animated specijal ali čitam da je jako sranje i da se ne isplati ali budem vidio. Jedva čekam drugu sezonu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by john_constantine » 21 Feb 2021, 15:41

Michel wrote:
19 Feb 2021, 20:59
Trailer za drugu sezonu :supz:

Ted Raimi i Necronomicon. :kokicarenje:
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 21 Feb 2021, 17:52

Da da, Hail to the King :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by John_Ryder » 21 Feb 2021, 21:09

Baš sam skinuo prvu sezonu, pa ćemo vidit jel valja
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 03 Apr 2021, 03:23

Počela druga sezona :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 13 Apr 2021, 21:09

Izašla i druga epizoda, uskoro i treća. Budem pričekao da sve izađe ipak
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 29 Mar 2022, 18:43

Počeo drugu sezonu :kokicarenje:

EPIZODA 1
Model Kid - prva priča smještena u 70e gdje pratimo jednog klinca koji je ogroman fan Universal horora i fantazira si u glavi određene scene sa Gilmanom, Mumijom... Sve dok mu se u kuću ne dosele ujak i njegova žena a ujak je nasilan. Odjednom mali dobije na poklon nekog plastičnog čovječuljka koji je njegov ujak i sve što napravi tom čovječuljku, napravi u stvarnosti svojem ujaku. Baš jebena old school priča sa brutalnim završetkom. 8/10

Public Television of the Dead - e ovo se čekalo. Priča na koju direktan utjecaj ima serijal Evil Dead. Čak se pojavljuje Ted Raimi sa knjigom Necronomicon gdje oni koji su čuli te izgovorene riječi postaju Deaditesi. Ima jako zabavnih scena pogotovo s onim što slika :supz: koji postaje nešto slično Ashu u ovoj priči. Također jaka priča koja u kojoj radnja jako brzo krene. 8.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creepshow (TV Series 2019– )

Post by Michel » 08 Apr 2022, 23:52

EPIZODA 2
Dead and Breakfast - mala koja dolazi u tu kuću je iritantna kao i ta dva glavna lika. Niš posebno epizoda nekako generična.

4/10

Pesticide - dobro je počela o frajeru koji ubija insekte da bi na kraju dobio ponudu da ubije beskućnike koji se okupljaju oko jednog posjeda.

5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply