Proof (2015)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Proof (2015)

Post by HorrorHR » 28 Jun 2015, 19:46

Image

Following the death of her teenage son, a divorce, and a rift with her daughter, Dr. Carolyn Tyler is persuaded by Ivan Turing, a tech inventor and billionaire with cancer, to investigate supernatural cases of reincarnation, near-death experiences, and hauntings, in hopes to find evidence that death is not final.


Created by: Rob Bragin

Cast:
Jennifer Beals as Dr. Carolyn "Cat" Tyler
Matthew Modine as Ivan Turing: inventor billionaire stricken with cancer
Joe Morton as Dr. Charles Richmond: hospital administrator
Callum Blue as Peter Van Owen: best-selling author who claims to be psychic
Edi Gathegi as Dr. Zedan Badawi: a Sudanese intern who assists Carolyn
Annie Thurman as Sophie Barliss: Carolyn and Len's teenage daughter
David Sutcliffe as Dr. Leonard "Len" Barliss: Carolyn's ex-husband
Caroline Rose Kaplan as Janel Ramsey: Ivan's assistant
Službeni sajt: http://www.tntdrama.com/shows/proof.html

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=E3NQuS7n-6A

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Proof (2015-)

Post by HorrorHR » 28 Jun 2015, 19:46

Image


Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Proof (2015-)

Post by HorrorHR » 28 Jun 2015, 19:46

Izašle dve epizode za sada... Serija izlazi na TNT-u.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Proof (2015-)

Post by HorrorHR » 29 Jun 2015, 10:55

S01E01: Pilot (16.06.2015)

Upoznajemo bitchy doktoricu koja je pred godinu dana izgubila sina, a imala je i dodatnu tragediju kada je skoro poginula. Na poziv milijardera koji se bori sa terminalnom bolešću, počinje istraživati mogućnost života nakon smrti. Izrazito skeptična, kreće u prvu istragu vezanu za curicu u njenoj bolnici i shvaća da stvarno od toga može biti nešto.

Serija je počela pred par tjedana, pa me baš zanimalo vidjeti kakva je prva epizoda. Na prvu stvar izgleda solidno. Ima tu nekih mana koji mi se ne sviđaju, ali su tipične za serije - u jednoj epizodi (tj. vrlo kratkom roku) žena skoro potpuno promijeni svoje mišljenje o tim after death situacijama, a za pomoćnika uzima nekog specijalizanta kojega je doslovno dan prije popljuvala. Štorija vezana za prvi slučaj je malo pre-light, očekivana, ali eto trebalo je tako nešto straightforward da se ona zainteresira za istraživanje ovakvih stvari.

Milijarder joj za uzvrat nudi sav svoj novac nakon što umre, što dakako glavni lik u seriji ne može sebično uzeti za sebe, već će lova ići prema nizu medicinskih organizacija diljem svijeta. Pred kraj epizode dobiva u tim njegovu pomoćnicu i potvrdu da imaju neograničeno financiranje. Bogataš je itekako inspiriran Steve Jobsom, od velebne zgrade koja liči na budući Appleov kampus, do turtleneck majice kakve je ovaj furao. Glavna glumica, Jennifer Beals, simpatična i djeluje mi dobar odabir za lik.

Prva epizoda me nije u potpunosti kupila jer me ova tematika ne zanima previše, bilo je sličnih serija, a i djeluje mi teško u ovom istraživanju after-death experiences da se može razraditi nešto previše zanimljivo što bi opravdalo gledanje jedne ili više sezona. Pogledam sigurno još koju epizodu pa vidim. Možda bude onako light štivo za večernje opušteno gledanje...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Proof (2015-)

Post by HorrorHR » 11 Sep 2015, 20:28

Jel ovo tko gledao? Ja zapeo na polovini treće epizode, zanima me jel se što "pojačalo" kasnije

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Proof (2015-)

Post by HorrorHR » 27 Sep 2015, 18:49

TNT has decided not to renew their Proof TV show for a second season. The life-after-death drama has been cancelled after one short season of 10 episodes.

Post Reply