The X-Files: nova TV serija (2016-)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 12:26

Image

Mitch Pileggi returns as FBI Assistant Director Walter Skinner, while William B. Davis will be back as the iconic Cigarette-Smoking Man in the new short-stack order of six episodes.

Veteran writers James Wong and Glen Morgan are also back, which could explain the alleged sequel to “Home,” a fan favorite. The two writers collaborated on several of the series’ most acclaimed episodes, and they’re each slated to write and direct one episode of the new season. Morgan will also join as executive producer with Chris Carter, who created the series.

Shooting continues at North Shore Studios in N. Vancouver through August 14th.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 12:26

“The X-Files” debuts on Sunday, January 24, 2016, at 10:00PM immediately after the network’s broadcast of the NFL championship game and begins a five-week run Mondays at 8:00PM.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 12:28

Prva foto galerija:



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 27 Jun 2015, 12:36

Ima dosta novih vijesti pa tako nije sekvel Homeu već neka nova monster of the week epizoda. Očekujem još jednu genijalnost Cartera i njegove kompanije. 9 sezona, niti jedna loša iako je deveta dosta slabija od drugih. 8. sezona mi je bila odlična na novo gledanje, a prvih 6 sezona su vrh televizije. Ali mislim da su tu najviše bitni Mulder i Scully. Ima nešto u tome kad gledaš takve ikonske likove i pratiš njihove dijaloge, interakcije. Kao i sa Star Trekom i Kirk i Spock. Znaš da su to ikone pa ti je doživljaj drugačiji. https://www.youtube.com/watch?v=z4x4m1O-QVw

Šteta što Carteru nisu dali da nastavi sa serijom Millennium. Ok, završili su kao seriju sa crossoverom u X-Filesima, 7. sezona, ali uvijek se pričalo o novoj sezoni Millenniuma. Ja sam završio dvije, a ostala mi je još ta zadnja treća. Makar, Lance Henriksen je sad baš sijed, ali to je Lance :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by boyko » 27 Jun 2015, 18:28

jedva čekam!
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 27 Jun 2015, 18:40

HorrorHR wrote:“The X-Files” debuts on Sunday, January 24, 2016, at 10:00PM immediately after the network’s broadcast of the NFL championship game and begins a five-week run Mondays at 8:00PM.
Tek sad vidim ovo. Jako važan potez zato što je taj NFL jako gledan. Mislim da preko 40 milijuna ljudi, a X-Filesi su dovoljno veliki da opet privuku gledatelje i bez tog događaja. A sa tim događajem :supz: :prayer: pada rekodr gledanosti u modernoj televizijskoj povijesti. Citiram se nakon 24. 1. 2016. :D

Sad sam se zagrijao pa bi mogao uskoro krenuti gledati najbolje motw epizode. I neke najbolje centralno orijentirane.

Image

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 20:37

Baš to što kažeš, sama serija će mislim itekako privući ljude, a start nakon NFL-a je ogroman šut u leđa.

kad pomislim na moderni x-files, bizarno ali padne mi na pamet zašto ne. nisam baš čitao u detalje, ali ja bi to čak nekako minorizirao muldera i scully i okrenuo viuše prema drugim likovima ali ajde. nisam pogledao zadnje 2-3 sezone, tako da ni ne znam što je sa njihovim likovima bilo u međuvremenu, a dali se uzimaju i filmovi u obzir? po meni da nema fokusa na njih, ne bi se trebalo previše objašnjavati ili ulaziti u začkoljice praćenja prijašnje serije/filmova da se smisleno "nastavi" radnja

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 27 Jun 2015, 21:10

Prvi film svakako jer se događa između 5. i 6. sezone dok drugi film koji je nastao 6 godina nakon serije ne uzima se tako jer je film bio kao duža motw epizoda. Ali odnos između Muldera i Scully, to se uzima. Po meni je to najvažniji dio serije. Njih dvoje i taj rast povjerenja i prijateljstva.

Pokušat ću ti što kraće objasniti zadnje dvije, tri sezone što se događalo. U spoileru naravno. Te zadnje tri sezone, sedma, osma i deveta jesu slabije od prvih 6 iako je meni osma bila na novo gledanje odlična, ali u sedmoj se gubi kreativnost dok je deveta sezona samo centralna radnja bez motw epizodi.
SpoilerShow
7. sezona - uglavnom, Duchovny je glumio preko one stvari. U to vrijeme je tužio Fox i htio je otići iz serije. I onda je Carter morao osmisliti kako da Mulder otiđe iz serije, a da ne bude zbrzano. Finale 7. sezone je izvrsno, to mi je jedno od boljih finala u seriji i po meni se to može gledati kao završetak serije jer u toj epizodi Mulder bude otet od vanzemaljaca i to od onih bounty huntera http://images.comiccollectorlive.com/co ... 0e1b12.jpg Brian Thompson :D

Da su tu završili priču, ne bi ništa od ovoga danas bilo.

8. sezona - počinje izvrsno sa dva spojena nastavka gdje Scully i Skinner sa novim agentom Doggetom u potragu za Mulderom. Ali prije nego što krenem dalje moram spomenut jednog klinca, a to ti je Gibson Praise http://vignette1.wikia.nocookie.net/x-f ... 0116165131 znači, taj klinac se prvi puta pojavljuje u finalu 5. sezone i u prvoj epizodi 6. sezone da bi se opet pojavio u prve dvije epizode 8. sezone. On ima dio alineske krvi/DNA i može čitati misli (to mi je odlična priča s njim) i njega bounty hunteri žele oteti kao i vlada iz sjene (Smoking Man i taj sindikat) jer bi mogao predstavljati opasnost i lako bi mogao otkriti sve tajne. Zato je i on tu i onda u drugoj epizodi 8. sezone Bounty Hunter koji ako se sjećaš može mijenjati lica i on se pretvara u Muldera te uzima malog Gibsona, ali Dogget spašava dok Scully je u potrazi za Mulderom. Tako završavaju te prve dvije epizode.

Onda idu izvrsne motw epizode odmah iza kao treća epizoda s onim divovskim šišmišom http://vignette1.wikia.nocookie.net/non ... 1221035219 i meni najdraža motw epizoda iz 8. sezone, Roadrunners. Scully bude zarobljena u nekoj pripizdini od neke sekte i pokušavaju joj staviti ovo http://i.onionstatic.com/avclub/4401/09/16x9/960.jpg - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... xfiles.jpg :rock:

IBilo je tu još dobrih motw epizoda i odlične centralne radnje. U međuvremenu traže Muldera, a mi svako malo vidimo Muldera u vanzemaljskom brodu kako sjedi i rade mu neke užasne stvari. Kasnije se Mulder pojavljuje, ali mrtav zajedno sa Billy Milesom. E sad pazi ovo. Billy Miles ti je lik iz prve sezone, prvi nastavak. Ovo ti je on http://vignette4.wikia.nocookie.net/x-f ... 0802230839 to je pilot epizoda i on se zajedno vraća sa Mulderom, ali mrtvi. To je bio cilj bounty huntera jer u međuvremenu ožive, ali Mulder polako postaje onaj stari uz povremena ludila dok ti Billy Miles postane nova vrsta vanzemaljaca, Super Soldiers i SS su ti glavni u 9. sezoni. I u 9. sezoni nema Muldera sve do finala koji se zove ironično The Truth, dvosatno finale i nije uopće loše. E da, Smoking Man se u toj epizodi pojavljuje u nekoj pustinju, u špilji :supz: i puši cigaretu kroz vrat te im govori o 2012. majanski kalendar i kolonizaciji zemlje od strane vanzemaljaca. Na kraju Mulder i Scully odlaze iz špilje dok helikopter uništava sa projektilom tu špilju i ubija Smokin Mana. Uglavnom, to finale je u sudnici, Mulder priča sve što je prošao tih 9 godina sa Scully.

I u cijeloj 9. sezoni su Scully, Dogget i ona od Doggeta Monica Reyes dok Mulder se samo pojavljuje u finalu. I Skinner je naravno u cijeloj sezoni.

Sad, kako će oni vratiti Smoking Mana? Vjerojatno kao klona jer su klonovi bili jedna od glavnih tema u seriji prvih 6 sezona. Drago mi je da se vraća jer je stvarno ikonski negativac. I Skinner se vraća :rock:
A glavna radnja u prvih 6 sezone je još bolja, mogu ti i tu ispričat. Tu dolazimo do klonova, hibrida i meni najdražeg onog crnog ulja pa kasnije pčele pomoću kojih se zaraza prenosi i uz sve to imamo odlične motw epizode sa najboljim čudovištima viđenim na televiziji. I onda na kraju su tu i one smiješne epizode. Triler, drama, horor, komedija, sf. Svaki žanr uzimaju i zato su X-Filesi idealna serija za svako desetljeće. Jer je to jedan ogroman svijet, ali trenutni X-Filesi po meni MORAJU imati Muldera i Scully. Njihov odnos, povjerenje i svi ti razgovori. Uživam u tome. A i likovi su vrhunski.

Evo malo smiješnih rečenica iz serije https://www.youtube.com/watch?v=T0sVps-bRsA
https://www.youtube.com/watch?v=IAHCUI21_fY :lol: :lol:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 21:16

Uf fakat si se potrudio ali nažalost neću čitati ovo pod spoilerom - jedna od todo stvari mi je pogledati i napisati za sajt o svim epizodama snimljenim. Trebam samo nastaviti gdje sam zapeo 2012. godine u prvom re-watchingu - X-Files Season 1 Ep. 15-19 (1994) je zadnji tekst na sajtu :rolleyes: :kokicarenje:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 27 Jun 2015, 21:19

Ok :)

Zadnje epizode prve sezone udaraju jako :supz: 20. epizoda je Darkness Falls, odlična motw epizoda.

Druga sezona odmah razina iznad prve po svemu. Tu prava priča počinje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 02 Jul 2015, 18:57

Show creator Chris Carter said:
We’re not going to reboot any of the old favorites, although it was something we all thought about. These are all brand new stories. We hope to scare you in brand new ways.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 02 Jul 2015, 18:59

Sviđa mi se ova rečenica We hope to scare you in brand new ways. a to su uvijek uspjevali tako da im vjerujem. Svi oni odlični poznaju horor žanr.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Wheel Smith » 03 Jul 2015, 23:29

jel su ikom bolje monsters of the week epizode nego centralna priča?

meni da. jer me boli briga tko je oteo sestru od muldera..... - bas me zanima priča novih epizoda
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 03 Jul 2015, 23:42

Jednako ih volim iz razloga što centralna priča x-filesa je najbolja centrala priča koju sam vidio iz nekih serija. Kasnije sezone slažem se, izgubili se kad su dodali nešto novo, ali tih prvih 6 sezona ta glavna priča mi je vrhunska. Tu toliko toga ima. Duane Berry, Deep Throat, Smoking Man i cijeli sindikat, Alien Bounty Hunter, ono crno ulje, Krycek, pčele, klonovi, vanzemaljci. Tako su lijepo napravili cijelu priču oko toga. I da, bitno mi je tko je oteo Mulderovu sestru jer je to glavna vodilja cijele priče. Mulderova potraga za sestrom. Mene to recimo pogodilo jer mi je zanimljivo koliko je jedan čovjek spreman ići tako daleko radi sestre koja je oteta kad je on imao 12 godina.

Pogledaj si ovaj video. To ti je recimo monster of the week epizoda, ali spojena sa glavnom pričom. Četvrta sezona, Tom Noonan u odličnoj ulozi
SpoilerShow
gdje nam se predstavlja da je on možda oteo njegovu sestru, a ne vlada/vanzemaljci.
Ova što je radila taj video vjeruje u to i evo što je napisala
SpoilerShow
watch Paper Hearts again- its absolutely chilling and one of the best eps IMO-
as far as im concerned, its the last word on Samantha- I think Roche killed her, but CSM manipulated the tragedy later to get Mulder extra invested in the alien conspiracy. Mulder finds it easier to believe in the fantastic explanation of aliens taking her rather than the mundane evil of a child killer becuz it gives him hope of getting her back. Its ironic that his whole quest with the xf begins in a deceit that is not what he thinks it is. Mulder is redeemed: he kills Roche to save the girl in PH and thus loses all hope of recovering the last missing body and knowing the truth- ...Sam becomes a deep symbol to him of all that is lost or unknowable but he has also now symbolically saved her----its a f@#king killer episode!- (excuse the pun!!!)
this vid is also about how there can never truly be closure when u lose someone in this way- there is only always the pain of the loss, which is Mulder, and why I love him- he will always be looking for her and always trying to save her in all the places he sees her represented


I stvarno, to bi bila najveće ironija, ali samo daje na uvid koliko je Mulder kompleskan lik. Zato ti ja volim i jednu, i drugu priču. Monster of the week isto volim, tu se slažem. Najbolja čudovišta na televiziji.

Nova sezona će ti biti pola - pola. Mislim čak četiri motw od šest epizoda.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Wheel Smith » 04 Jul 2015, 00:01

vrh!
:supz: :supz:

Post Reply