The X-Files: nova TV serija (2016-)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by copycat » 03 Feb 2016, 14:32

Treca je bila komedija ali dobro je bilo

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Wheel Smith » 03 Feb 2016, 18:48

ok je.... nije me odusevilo...... ono sto ja mislim da ce mini serija završit sa cliffhangrom jer glupi chris carter uvijek to radi ..... + iako je serija zsada neloša i u redu , kladim se da ce serija na kraju bit proglašena osrrednjom jer ju je ubio hajp
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 03 Feb 2016, 19:30

Neka završi sa preokretom, to i čekam, a i vidim da i njihovi fanovi žele isto tako nešto da mogu dobiti novu sezonu. Meni za sad odlično. Prva dobra, druga odlična, treća među 10 najboljih X-Files epizoda. Mislim da se nikad tako nisam smijao niti jednoj X-Files epizodi. Bilo je urnebesno smiješnih, ali ova me baš pogodila :P
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Wheel Smith » 03 Feb 2016, 20:45

ja bi volio da serija ima zaključak i da je to to ali necemo to dobit..
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 03 Feb 2016, 20:59

Naravno da nećemo :zubifale:

A gledaj, serija je kao što vidiš gledana naveliko. Cijeli svijet se napalio, a to automatski znači puno puno para za Fox i samim time nove sezone/epizode. Naravno, glumce se pita i oni će odlučiti hoće li i dalje raditi, ali Carter je rekao da će zadnja epizoda završiti sa preokretom tako da... a i fanovi žele još nebitno kakvo bude, samo da vide Muldera i Scully. Nešto slično kao sa Star Warsom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Asfodel » 04 Feb 2016, 14:56

Potratila i ja vrijeme uz treću, no bilo je fora u prvom dijelu trajanja.
SpoilerShow
Mulderu se taako ne daaaa :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 04 Feb 2016, 16:47

Mulder je postao skeptik u trećoj, prolazio krizu :lol: predobro ali brzo se vratio s vojim teorijama. Duchovyn i Anderson odlični i prezabavna u trećoj. Kao u stara vremena. :rock:

:supz:

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by HorrorHR » 05 Feb 2016, 21:46

E02 - gledljiva epizoda, ali ništa više od toga

E03 - prvih deset minuta zabavno, kasnije očajno. kao loša epizoda Angela sa nekim frendićem od onog demon-pjevača. jedina fora koja je vjerojatno bila bolja na papiru je "malo drugačiji spin na vukodlake" (na mobu sam pa nije mi spoiler tag blizu...

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 05 Feb 2016, 22:20

Zbilja ne kužim zbog čega očajno. Jel znaš da se takve epizode najviše štuju od fanova i kritike? Kad idu u komediju. Ako pogledaš liste najboljih epizoda, uvijek ćeš na vrhu vidjeti te humorne epizode. Pitam zato što ne znam kad si zadnji put gledao originalnu seriju pa možda nisi navikao već se samo sjećaš onih mračnih epizoda. Ne znam, meni je treća u top 10 epizoda cijele serije. Sama duboka poruka epizode, puno smijeha, odlična gostujuća uloga i Duchovny i Anderson napokon odlični. Cijela epizoda je dublja nego većina epizoda bilo koje serije, samo je smiješna. Ne shvaćam kako to neki ne shvaćaju takve epizode pogotovo jer ih je bilo na bacanje u originalnoj seriji. To je samo parodija, namjerno su to napravili. Cabin in the Wood praktički. Ismijavanje podvrstu horor žanra.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Asfodel » 05 Feb 2016, 23:39

Nekima nije ni najmanje stalo do toga što štuju fanovi i kritika te što pokazuju liste epizoda, jbg :)

Normalno da su naamjerno napravili smiješnu epku i parodirali, ne može ti se to omaknuti slučajno pobogu, moraš to napraviti s namjerom. Nitko nije toliko oštećen da to ne shvaća.. a bome nitko nije oštećen da ne kuži poantu epizode. Shvaćamo jako dobro - i ne sviđa nam se.
Napravljeno je sve to na nezanimljiv način nekima od nas. Loša realizacija.

Ja se zagrcnem svaki put kad pročitam "treća u top 10 najbolji epizoda" pa se ne bunim, ne shvaćam osobno i ne iznosim da ti 'nisi shvatio' samo zato što si je drukčije doživio.
Pišeš u množini za 'neshvaćače epizode' pa se zato javljam.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 05 Feb 2016, 23:52

Ma sve pet, samo imam dojam da ovu epizodu mnogi ljudi nisu shvatili ne ti ili netko drugi već litajući neke komentare po internetu čini mi se da ne kuže epizodu i da je ovo bilo nešto ala cabin in the woods. Sjećam se kad je cabin in the woods izašao pa se jednom nije svidio film jer je zombi izgleda užasno :lol: :lol: pa mislim stvarno, tu uopće nije bitan zombie već kritika na cijeli horor žanr i sva ta pravila koja se moraju pridržavati. Ovo je bilo nešto slično. Epizoda ismijavaja taj jedan podžanr, sve te klišeje a uz to govori na dubok način o životu i ne govorim ja sad da ispadnem neka faca gle mene kak sam ja skužio ili nešto slično već kažem, samo mi je malo čudno koliko ljudi nije skužilo.

Znam da ima onih koji shvaćaju epizodu, ali nije im sjela. To je u redu. Ono kad je Guy govorio o životu, krizi, sve što ustvari radimo i koliko je toga besmisleno ja sam se eve priznajem našao u maloj depresiji :zubifale: smijao sam pa mi je bilo tragično jer znam da je Guy u pravu kad priča o cijelom tom životu i koliko se zamaramo besmislenim stvarima, a tek kako ustvari on nije čudovište iako u pravom obličju izgleda tako već naravno čovjek i on to shvaća jer je po prvi puta čovjek. Ne znam, nadao sam se nekoj raspravi o temama koje je epizode iznijela jer mi se baš sviđalo. Nasmijalo me pošteno, rastužilo, ma sve mi se svidio. Dvaput sam pogledao za redom :zubifale: epizoda koju ću ponavljat.

Ovo su mi tri najdraže recenzije koje sam pročitao do sad
http://www.vulture.com/2016/02/darin-mo ... egacy.html
http://www.avclub.com/tvclub/mulder-and ... -us-231587
http://bloody-disgusting.com/reviews/33 ... e-monster/

Savršenih 100 http://www.rottentomatoes.com/tv/the-x-files/s10/e03/ :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Asfodel » 05 Feb 2016, 23:59

SpoilerShow
Ja sam među onima koje je i Cabin izmorila svojim preseravanjem. Kul poanta iznesena na usiljen, nezanimljiv i neduhovit način. Meta kuras. Sve sam pohvatala i inače nisam osoba deficitarna iq-om. Sve se može iznijeti i realizirati na razne načine., dobre ili loše. Moj doživljaj toga je bio - jock. Nije sjelo.

Ja ću, recimo, svakih par godina ponavljati Tuckera i Dalea. Zasad sam dvaput gledala, i ako mrzim horor komedije, to je ismijavanje žanra i pol. Na prirodan način, ne kvaziintelektualno usiljen.

Belj :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Wheel Smith » 06 Feb 2016, 03:03

ja recimo ne volim parodije tipa scary movie i to jer nit je zabavno , a dosta ljudi zna ismijavat prvi scream bas radi tog glupog filma..... a sto se tiče x filesa , nikad ih necu pljuvat jer ono ipak je to kultna serija i sve ali zasad me nisu odusevili sveukupno.... jebote supernatural ima bolje zajebancije u ranijim sezonama nego ova 3 epizoda ali eto to sam samo ja...
:supz: :supz:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by copycat » 06 Feb 2016, 12:41

tko je gledao X-files ovo gleda čisto iz ljubavi prema starim epizodama, ne treba mi nova sezona.. ovo mi je savršeno zatvaranje kruga

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The X-Files: nova TV serija (2016-)

Post by Michel » 06 Feb 2016, 13:33

Hrvatski IGN http://adria.ign.com/mulder-scully-meet ... monster-re ovo prvi put vidim :supz: :prayer:

http://i.imgur.com/y4t7iQB.png

Jedna dobra sa NYtimesa http://www.nytimes.com/2016/02/01/arts/ ... eview.html
copycat wrote:tko je gledao X-files ovo gleda čisto iz ljubavi prema starim epizodama, ne treba mi nova sezona.. ovo mi je savršeno zatvaranje kruga
Ovo je potpuno netočno. Da, nama je tako možda, ali njihovim najvećim fanovima nije. Možeš ih i pratit, oni imaju svoje stranice koje su službeno priznate od televizijske kuće Fox i vraćeni su da idu i dalje, a ne da se zatvori krug. To će ti svaki fan reći koji nije posljednji put gledao prije 15 godina stare epizode već i dalje gledaju skoro pa svakodnevno. To su pravi fanovi, a ostali su regularni gledatelji koji ih se sjećaju, ali nikad nisu bili fanovi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply