Millennium (1996–1999)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (I) (1996–1999)

Post by Michel » 07 Apr 2015, 17:16

Počeo drugu sezonu. Pogledao prve dvije epizode :kokicarenje:

Znači, čitao sam kako je druga sezona dosta drugačija od prve jer je Chris Carter doveo svoje scenarističko društvo sa X-Files serije i odmah se to osjeti. Totalno u stilu Dosjea X.

The Beginning and the End - nastavak na finale prve sezone. Brutalno odličan epizoda. Jebote, u ovoj epizodi sam više saznao o Millennium grupi nego u čitavoj prvoj sezoni jer u prvoj sezoni se ništa ne otkriva, a ovdje uz izvrsno napisane dijaloge puno toga. Frank Black mora vratiti svoju ženu, a oteo ju je jedan psihopat kojeg glumi Doug Hutchison :supz: inače poznatiji kao Tooms iz X-Filesa. A rad kamere, fotografija, atmosfer jebote bolesno.

9/10

Beware of the Dog - druga epizoda i to monster of the week što je uvedeno u ovoj sezoni :supz: i Frank Black odlazi negdje u šumovito područje gdje ljude napdaju krvoločni psi. Atmosferično i napeto.

8/10

Lance Henriksen i Terry O'Quinn dalje odlični.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (I) (1996–1999)

Post by Michel » 14 Apr 2015, 07:36

Otišle epizode 3, 4, 5 i 6 :kokicarenje:

Sense and Antisense - zanimljiva i jako dobra epizoda o čovjeku koji ima neki virus i zaražen, ali bježi. Frank i Millennium grupa ih traži, ali isto tako uključuje se neka nova grupa koja sve to pokušava zataškati. Atmosfera za prste polizati.

7.8/10

Monster - bolesna epizoda o maloj djevojčici koja je zlostavljačica drugih vršnjaka, a to nikto ne zna osim Franka. Sve dok Frank ne bude uhićen radi zlostavljanja nje same jer se ona sama udarila sa željeznim kipom po glavi.

8/10

A Single Blade of Grass - ovo mi je bila bezvzena epizoda o nekakvim indijancima i njihovim vizijama.

5/10

The Curse of Frank Black - znači, ovo je predobra horor epizoda. Radnja smještena na halloween gdje se Frank nađe usred noći kao zarobljen, pokušava zvati, ali ne može. Djeca sa maskama prolaze, a njemu se viđa jedno te isti broj, a to je 286 koji stalno viđa. Zatim u prvih 15-ak minuta vidi u daljini nekakvog vraga i ne zna jel to čovjek u masci vraga ili je stvara. Dvaput ga je vidio. Jednom na ulici, drugi put na prozoru kuće i oba puta prejezivo jer vrag izgleda zastrašujuće dobro. Kasnije u kući sjeća se svojeg djetinjstva pokušavajući skužiti što ti brojevi znače. Zakon epizoda!

9/10

Evo kako vrag izgleda. Krila, izgled :prayer: u slast.
SpoilerShow
ImageImage
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (I) (1996–1999)

Post by Michel » 04 May 2015, 17:44

Otišle epizode 7, 8, 9, 10 i 11 :kokicarenje:

19:19 - dobra epizoda o otmici djece. Na kraju super prikaz tornada :supz:

7.6/10

The Hand of Saint Sebastian - vrlo važna epizod za Millennium grupu gdje saznajemo da i druge organizacije pokušavaju nešto zataškati pa i ubiti naše likove. Prvo pojavljivanje nekakvog geek hakera koji radi za Millennium grupu (vjerojatno aludiranje na The Lone Gunman iz dosjea x).

7.7/10

Jose Chung's 'Doomsday Defense' - vrh epizoda! Ovo je humoristična epizoda. Totalna satira gdje Frank Black upoznaje Josea Chunga (prvi put se pojavio u dosjeima x) i on piše sad knjigu o apokalipsi, a s druge strane ima jedan taj profi ubojica koji obožava njegove knjige i uvijek je sretan. Ništa ne misli negativno, a Frank Black mora spriječiti da on ubije Josea Chunga. Puna izvrsnih one linera i čiste komedije. Kad Frank doleti u onaj stan u onom plavom odijelu :lol: :lol:

9.5/10


Midnight of the Century - još jedna odlična epizoda gdje vidimo Frankovu prošlost koja uključuje njegovu baku i nekakve vizije njegovog djetinjstva. Na kraju mora do djeda da bi saznao što se tiočnbo dogodilo i što ga muči. Jedna od emotivnijih epizoda.

8.5/10


Goodbye Charlie - dobra epizoda o serijskom ubojici koji ubija žrtve tako da im pjeva karaoke jedno te istu pjesmu i ostavja im orah u ustima.

7.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (I) (1996–1999)

Post by Michel » 26 May 2015, 01:07

Otišle epizode 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 i 19 :kokicarenje:

Luminary - odlična duhovna epizoda. Baš lijepa, podsjetila me na seriju život na sjeveru. Frank odlazi u divljinu u potrazi za jednim teenegerom koji je pobjegao od kuće da nađe svoj mir. Prelijepe lokacije, i nadahnjujuće.

8.5/10

The Mikado - jedna od najboljih epizoda u seriji. Povratak prvoj sezoni kad je Frank i millennium grupa lovili serijske ubojice, a ovdje imamo serijskog ubojicu preko interneta gdje ulovi žrtve i zavže ih na stolicu te ih stavi na online da svi gledaju. Kako volim u serijama iz 90-h vidjeti da su se bavili sa internetom i što sve može donijeti. Odlična.

9.5/10

The Pest House - dobra epizoda smještena u mentalnoj ustanovi gdje netko počinje ubijati ljude. Jedna zanimljiva i dobra horor epizoda.

7.5/10

Owls i Roosters - dvije taman odlične epizode vezane za Millennium grupu. Dosta toga smo saznali o njima. Franka su htjeli skroz u grupi tako da je išao na test, ali se uključila i druga tajna grupa koja lovi neke dokumente koji mogu dosta toga uništiti ako se izađe s njima u javnost. Baš prava napeta epizoda prepuna zavjere i misterije.

8.5/10

Siren - ništa posebno epizoda o nekoj azijatkinji koja ima ili nema posebne moći. Nije do kraja riješen misterij.

6.5/10

In Arcadia Ego - još jedna solidna epizoda o ženi koja ne može roditi, ali je trudna pa pomisli kako je odabrana i da nosi božje dijete.

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (I) (1996–1999)

Post by Michel » 09 Jun 2015, 21:31

Otišla druga sezona :(

Jako sam žalostan jer je ovo jedna od najboljih sezona neke serije.

A Room with No View - odlična epizoda gdje se pojavljuje ponovno ona žena iz prve sezone koja spada u grupu Legion. Zarobljava dva momka i drži ih u kući te ne mogu pobjeći. Ona je nekakva metafora za vraga, ali možda i je nekakvo biće u obliku žene. A pjesma tek kroz čitavu epizpdu nevjerojatno :rock:

9/10

Somehow, Satan Got Behind Me - to je to, sada mogu umrijeti. Najbolja epizoda serije i jedna od najboljih koje sam pogledao. Nema baš puno veze sa Frankom i grupom već on je samo tu sporedna uloga već se serija bavi pazite sad ovo "Four devils gather at a donut shop and swap stories about their dealings with mankind." četiri vraga sjede, svaki drugačije izgleda, ali te maske :supz: i pričaju svoju priču. Oni su tu odavno na zemlji i sčetiri priče za 45 minuta. Vrhunski puno socijalne kritike, a priče su baš depresivne, a jedna je i urnebesno smiješna. Nevjerojatno je kako je epizoda napisana tako da za sve naše posljedice su krivi ti vragovi kao uzrok pa tako jedan misli da halucinira jer vidi malog minijaturnog vraga, i tako on postaje lud jer ga taj vrag zajebava :lol: a tek reference na x-files :supz:

10/10

The Fourth Horseman/The Time Is Now - grande vrhunsko finale. Virus dolazi, ebole jebote spominju je :shock: millennium grupa se polagano raspada, a Frank i Piter moraju odlučiti što će. Polako se okreću protiv grupe, hoće li se proročanstvo ispuniti, ljudi umiru i polako dolazi apokalipsa. Najbolja scena u finalu https://www.youtube.com/watch?v=I3-n8eDVPfE uz glazbu od Pati Smith :supz: Laura je već ušla i prihvaćena u Millennium grupu i postala je ovisna o onome što zna, i polako ludi jer u ovoj sezoni se saznalo da je Millennium grupa jedna od mnogih i da se bore protiv drugih kao što su Legion, Owls i još mnogo njih koje su uvedene, ali Millennium grupa zbog ove sezone mi se čini da uopće nije tako dobra već tipična sekta koja voli sve kontrolirati.

9/10

Za treću posljednju sezonu čujem da je najslabija. Krenut ću uskoro pa da vidim.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (1996–1999)

Post by Michel » 23 Oct 2015, 14:23

Šefe, nadam se da ovo čitaš. Evo ti još jedne izvrsne Halloween epizode.

2. sezona, 6. epizoda
The Curse of Frank Black - znači, ovo je predobra horor epizoda. Radnja smještena na halloween gdje se Frank nađe usred noći kao zarobljen, pokušava zvati, ali ne može. Djeca sa maskama prolaze, a njemu se viđa jedno te isti broj, a to je 286 koji stalno viđa. Zatim u prvih 15-ak minuta vidi u daljini nekakvog vraga i ne zna jel to čovjek u masci vraga ili je stvara. Dvaput ga je vidio. Jednom na ulici, drugi put na prozoru kuće i oba puta prejezivo jer vrag izgleda zastrašujuće dobro. Kasnije u kući sjeća se svojeg djetinjstva pokušavajući skužiti što ti brojevi znače. Zakon epizoda!

9/10

Evo kako vrag izgleda. Krila, izgled :prayer: u slast.
SpoilerShow
ImageImage
Iako ti preporučujem da pogledaš seriju. Meni još ostala treća sezona.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11992
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Millennium (1996–1999)

Post by John_Ryder » 23 Oct 2015, 14:31

ova serija bi tako pasala za ove studene usamljene noći,uf uf,a nikak krenut :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (1996–1999)

Post by Michel » 23 Oct 2015, 14:49

Nađi vremena :D stvarno je mračna, uživao sam u prve dvije sezone, odlične. Treća je zadnja, a čitam kako je neki konsenzus da je najslabija. U 12. mjesecu krećem.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Millennium (1996–1999)

Post by olio » 26 Oct 2015, 07:55

Ja sam krenio sa serijom prije 2-3 tjedna. Vanka je padala kiša, tmurno nebo, baš sam osjetia da je to savršeno za ovu seriju. I pogodia :partyman:

Ja sam na kraju 2. sezone trenutno.
Iako mi je 2. super, 1. je za klasu iznad (čujem da se 3. vraća na tragove 1. pa jedva čekam :supz: )

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Millennium (1996–1999)

Post by HorrorHR » 26 Oct 2015, 08:51

Michel wrote:Šefe, nadam se da ovo čitaš. Evo ti još jedne izvrsne Halloween epizode.
stavljam je na listu ;)

John_Ryder
Posts: 11992
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Millennium (1996–1999)

Post by John_Ryder » 26 Oct 2015, 09:31

evo skinute sve 3 sezone :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Millennium (1996–1999)

Post by Decadentor » 26 Oct 2015, 20:28

Odgledane prve dvije epizode, za sad jako dobro, jedina mi je mana sto je svaka epizoda zaseban slucaj (bar za sad)
Image

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Millennium (1996–1999)

Post by callac » 26 Oct 2015, 20:45

meni ova serija ostala na starom laptopu, moram prebaciti ili opet skinuti, pogledala pola prve sezone i taman se preselila u novi stan, dobila novi lap. i sve ošlo u zaborav. al svakako ću ju nastaviti
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Millennium (1996–1999)

Post by Michel » 26 Oct 2015, 22:26

Decadentor wrote:Odgledane prve dvije epizode, za sad jako dobro, jedina mi je mana sto je svaka epizoda zaseban slucaj (bar za sad)
U prvoj sezoni ti se ništa ne sazna o Millennium grupi. Sve je tajanstveno dok u drugoj se dosta tog sazna i iznenadit ćeš se koliko je velika priča u drugoj sezoni. Koliko je sve ustvari povezano.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Millennium (1996–1999)

Post by Decadentor » 27 Oct 2015, 14:11



iss ovaj song :heart:
Image

Post Reply