Fringe (2008-) serija

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
svemirna
Posts: 26
Joined: 01 Jun 2013, 13:18

Re: Fringe (2008-) serija

Post by svemirna » 22 Jul 2013, 03:12

SpoilerShow
meni je kod treće super to što glavni storyline konačno dolazi u krupni plan, epizodni slučajevi nekako više dođu ko filleri.. a upravo taj glavni storyline je ono što me u startu najviše rajcalo oko serije, kolko god slučajevi simpa bili <3
u svakom slučaju, baš mi je divno nabrijana bila ta sezona cijela, rekla bih vrhunac serije, iako mi se čini da se mišljenja tu dosta razilaze..

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Michel » 31 Jul 2013, 00:00

Pogledano od epizode 3 do 11 :supz:

Kako se zakuhalo. Svaka epizoda bila napeta i jedva sam čekao da vidim promatrače.
SpoilerShow
Prvo ona vrhunska epizoda gdje se radnja dešavala u oba svijeta. Prava Liv nam se vratila, ali kad je saznala da je Peter spavao s lažnom Liv, otpilila ga je. A tek ona scena u krevetu s lažnom i kad dobije pozi i tad sazna da leži s lažnom :prayer: The Firefly je bila 10. epizoda i to mi je zasad najbolja. Prvi put ove sezone promatrači. Izvrsnu ulogu je odigrao i Lloyd. Sviđa mi se ideja lančane reakcije i kako je promatrač spasio onu žensku, a te ženska je tražila svisca kao klinka kad je promatrač spasio Petera iz jezera i onda je Peter našao svisca i zato je ta mala ostala tražiti cijelu noć pa je njezin stari išao tražiti i pregazio jednog pješaka za kojeg se ispostavilo kako sin od Lloydovog lika. Kako je sve povezano. 11. obećava za daljni tijek radnje. Onaj stroj i Peter su povezani.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Annabel_Lee » 31 Jul 2013, 18:21

Vidim, ima obožavatelja ovdje :) Ja tek nedavno počela gledati seriju pa je još rano za ikakve reakcije, ali da je loša, ne bih nastavila dalje...

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Michel » 28 Aug 2013, 16:21

Pogledao treću sezonu.

Na kraju svega jedna jako dobra sezona, najbolja dosad. Početak odličan, sredina čisti smor jer su se ponavljali
SpoilerShow
malo ovaj svijet, malo alternativni, a slučajevi preobični. Nisu mi raznovrsni.
dok je kraj odličan i baš me zanima kako su to riješili u 4. sezoni
SpoilerShow
Peter nestao, a ovi ga se ne sjećaju :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Michel » 20 Dec 2017, 06:14

Evo mene natrag :kokicarenje:

Prve dvije epizode su dobre. Novi lik to jest Olivin novi partner je mogao biti i bolji ali ok. Olivia i dalje jebozovna, kao i Astrid. Walter i dalje na razini. Iako mi se sviđa paralelni svijet, volio bih da bude dosta zasebnih epizoda.

Jebote, sad tek vidim ptošlo je preko 4 godine otkmad sam pogledao treću sezonu hahahah. Ovu seriju razvlačim kao i House i 24, još ih uvijek gledam i nakon 5, 6 godina. Ist astvar sa Quantam Leap, ali jednostavno postoje takve serije koje gledam godinama jer ih gledam puno pa malo zaboravim i tako. Nisu loše dapače, uživam u njima. Samo nisam ja jedan od onih koji će sjesti i u jedan ili dva dana pogledati čitavu sezonu od 20 epizoda ili 13, ali to radim sa više serija u jednom danu tako da 6, 7 serija po dvije, tri epizode na dan. A realno mogao bi sad uzeti jedan dva dana i pogledati čitavi Fringe. Budem vidio.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Michel » 27 Dec 2017, 01:17

Evo me :kokicarenje:

Alone in the World - dobra epizoda, ali ovo nije moglo stati u 45 minuta. Nekakve spore/bakterije ubijaju po gradu i to se širi. Prevelika tema za tako malu minutažu.

7/10

Subject 9 - jako dobra epizoda. Olivia i Walter u potrazi za jednim tipom koji može materijalizirati stvari pa tako pokušavaju vratiti Petera, ali ono što nisam znao je da oni više ne znaju tko je Peter dok Peter zna za njih.

8/10

Novation - Peter se vratio. Emotivni razgovori sa Walterom. Olivia nema pojma tko je on. Dok je Peter ispitivan, fringe jedinica je u potrazi za shapeshifterom koji im stvara probleme. Ajd, napokon imamo nekog shapeshiftera kojem su dali veću minutažu. Onaj stroj pomoću kojeg kontaktiraju u paralelni svijet je javio da sad nešto počinje. Baš me zanima što.

8.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Asfodel » 07 Jan 2018, 14:17

Ja sam isto negdje na sredini ili pred kraj trece sezone. Gledam ili sporo redovno ili samo stihijski. Kako kad.
Volim seriju, btw :tonqe:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Truba » 09 Jan 2018, 19:45

jes lijepa glavna glumica
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Michel » 03 Feb 2018, 06:18

And Those We Left Behind - zanimljiva epizoda o nekakvom polju koje okružuje jednu kuću i ako se to polje pređe, nestaneš. Ali sve ima veze sa Peterom.

7/10

Wallflower - soldina epizoda o nekakvom nevidljivom ovjeku koji mora krasti pigment da bi postao vidljiv.

6.5/10

Back to Where You've Never Been - glavna radnja, onaj novi Olivin partner i Peter prelaze u drugi svijet kako bi se Peter vratio, ali niko ga se ni tamo ne sjeća pa ni Walternate (drugi Walter iz drugog svijeta).

7.5/10

Enemy of My Enemy - i u ovoj epizodi se pojavljuje njihov stari zlikovac iz prve sezone, David Robert Jones. I opet pobjegao. Baš me zanima što iduće sprema, ali nisam neki ljubitlej ovih paralelnih svemira gdje imamo dva Petera, dvije Olivie. Imam dojam da ne znaju kako da to naprave, konfuzno je.

7/10

Skužio sam da je ovaj Fringe sve na istu foru. Ništa posebno na kraju serija. Dobra uvrh glave.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Fringe (2008-) serija

Post by Michel » 13 Jun 2018, 23:01

Forced Perspective - solidna epizoda o curi koja što god nacrta to će se dogoditi.

6.5/10

Making Angels - još jedna u nizu bezličnih epizoda ove sezone. Ne znam ne mogu se uopće uživiti u ove paralelni svjetovi epizode.

6.5/10

Welcome to Westfield - ajde napokon jedna stvarno dosta dobra epizoda u kojoj su Olivia, Peter i Walter zarobljeni u jednom gradu gdje svi polako nestaju. Dobra atmosfera, malo Lovecrafta tako m ise činilo u nekoliko scena i opet glavni problem ne znaju kako završiti epizodu pa bude mlako.

8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply