The X-files (1993-2002)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
Mysterio
Posts: 10
Joined: 08 Oct 2006, 22:10

The X-files (1993-2002)

Post by Mysterio » 09 Oct 2006, 14:40

Iako se ne može reći da su X-files horror ipak ima nekih elemenata posebno se sjećam jedne epizode jednog tipa koji je kanibal ono nema oči,nos,kosu i uši već nosi neku masku pa izgleda ko čovjek ili neke bube koje ulaze u dišni sustav preko cigara i samo te pojedu iz unutra Uuuuh uznemirujuće.O epizodama s alienima koje su bile daleko najbolje ne moram ni govoriti.Sve u svemu što mislite je li vrijedno x-files kategorizirati kao sf seriju ili horror seriju.Ostavite mišljenje.
?????The Unknown?????

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Oct 2006, 15:03

Evo, ja sam prije dva tjedna nabavio sve epizode x - files i jebi ga, pomalo se razočarao... Nije baš pretjerano horor, a niti je tako strašan kao kada sam ga gledao kao klinac. Ali svejedno serija ima horor elemente, kao ti kukci koji proždiru iznutra preko cigareta, a tek oni crvi čiji je uzor bio The thing. Ali one prehistorijske zelene bube u šumi, to je bila stvarno odlična horor epizoda Darkness. A tek onaj vukodlak? A bilo je i ono stvorenje koje je valjda imalo rilo i gene morskog psa. Gledao sam samo početak kako mu ispadaju zubi....
Ali meni je Tooms bio jezovit, naročito u drugoj epizodi kada se uvlači u zahodsku školjku. Svaki čas sam očekivao da izađe van, a tek ono kada izađe iz svoga gnijezda....
Pomalo sam razočaran, ali vrijedilo je.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 09 Oct 2006, 15:08

Prvih 5 sezona X-Filesa su mi bili totalno ok, kao klinac sam opako brijao na tu seriju. Kasnije malo previše zabriju na teorije konspiracije i sve ode kvragu :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Oct 2006, 15:24

Je, i postaje sve više crnohumorne kao ona zabavna epizoda o onoj ženi duhu koja ispunjava tri želje. A ona budala je rekla kuš svom šefu i njemu su se zatvorila usta i to doslovce. Stvarno smiješna epizoda.... A kasnije kada se pojavi Robert Patrick, više nije zanimljivo... A i sve ove epizode za izvanzemaljcima su mi baš dosadne.... urote, crno ulje, pušač i takve stvari...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: X-files

Post by Dragonrage » 09 Oct 2006, 16:02

Mysterio wrote:Iako se ne može reći da su X-files horror ipak ima nekih elemenata posebno se sjećam jedne epizode jednog tipa koji je kanibal ono nema oči,nos,kosu i uši već nosi neku masku pa izgleda ko čovjek ili neke bube koje ulaze u dišni sustav preko cigara i samo te pojedu iz unutra Uuuuh uznemirujuće.O epizodama s alienima koje su bile daleko najbolje ne moram ni govoriti.Sve u svemu što mislite je li vrijedno x-files kategorizirati kao sf seriju ili horror seriju.Ostavite mišljenje.
Ufff...ja bih se odlučio za kombinaciju, SF horror hehe :)
Jer reči da serija nema horror elemenata, je malo glupo, jer ih svakako ima, na kraju krajeva, na tome je i izgradila imidž, kao horror serija koju su svi gledali jer im je tada bila strašna...(barem ja jesam hehe :roll: )
john_constantine wrote:A tek onaj vukodlak? A bilo je i ono stvorenje koje je valjda imalo rilo i gene morskog psa. Gledao sam samo početak kako mu ispadaju zubi....

Uhhh...to mi je bila nasjtrašnija epizoda...čovjče kako sam se ja prestario gledajuči ju...užas jedan.
A i Tooms je imao svojih momenata...sječam se kad sam išao spavati nakon te epizode, pokušavao sam se u mraku sjetiti da li imam u negdje u sobi neku veču rupu od utičnice haha :lol:

A jedna od najzabavnijih mi je bila ona kada Mulder na neku foru zamjeni tijelo sa onim nekim debeljuškastim tipom, pa ovaj u njegovom tijelu naganja ženske haha LOL :D :lol:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 16:08

Super serija. Obožavao sam je kao klinac i sve epizode su mi bile super. Bilo je i glupih, doduše, ali uglavnom sam uživao prateći ju.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 16:10

john_constantine wrote:Evo, ja sam prije dva tjedna nabavio sve epizode x - files i jebi ga, pomalo se razočarao... Nije baš pretjerano horor, a niti je tako strašan kao kada sam ga gledao kao klinac. Ali svejedno serija ima horor elemente, kao ti kukci koji proždiru iznutra preko cigareta, a tek oni crvi čiji je uzor bio The thing. Ali one prehistorijske zelene bube u šumi, to je bila stvarno odlična horor epizoda Darkness. A tek onaj vukodlak? A bilo je i ono stvorenje koje je valjda imalo rilo i gene morskog psa. Gledao sam samo početak kako mu ispadaju zubi....
Ali meni je Tooms bio jezovit, naročito u drugoj epizodi kada se uvlači u zahodsku školjku. Svaki čas sam očekivao da izađe van, a tek ono kada izađe iz svoga gnijezda....
Pomalo sam razočaran, ali vrijedilo je.
E trebale bi mi epizode:

iz prve sezone Roland
i iz osme sezone Via Negativa

Može kakva razmjena :?:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Oct 2006, 16:22

iz prve sezone Roland
i iz osme sezone Via Negativa

Može kakva razmjena :?:[/quote]

Ako ti ne smeta preko pošte, onda može. Nema problema.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Oct 2006, 16:27

E da, po dvije su epizode na jednom divixu, ali nije problem, stane na jedan CD.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 16:32

john_constantine wrote:E da, po dvije su epizode na jednom divixu, ali nije problem, stane na jedan CD.
Thanks. Šaljem PM da se dogovorimo

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 18:57

Obožavao sam X-Files, imao sam sve epizode do pete sezone snimljena na VHSovima. Poslije mi valjda već dopizdilo, previše su zabrijali na te vanzemaljce i konspiracije, onako kad je bila svake epizoda za sebe je bilo mnogo bolje.

User avatar
Mysterio
Posts: 10
Joined: 08 Oct 2006, 22:10

Post by Mysterio » 09 Oct 2006, 19:13

Da Thoomsa se jako dobro sjećam a čak sam se sjetio i one epizode s vragom neke spike kad je Sculy bila sama ,ili ona žena koja je ustvari neko čudovište kad pogleda ogledalo puca.
?????The Unknown?????

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 19:23

Jebga i ja se najviše od svega sjećam Toomsa :D Očito je tip bio i među američkim fanovima toliko popularan da je dobio i svoju "nastavak epizodu"...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 10 Oct 2006, 10:06

O pa bilo je još epizoda u nastavcima....zapravo kasnije su sve te epizode koje su izašle u nastavcima bile spojene u Tv filmove, te su ih izdali na VHS-icama kod nas...imam ih ja kod kuće...gotovo sve.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Oct 2006, 12:59

Ah trenutno je gledam ispočetka...na 4 sam sezoni..a nabavih ih samo prvih 5 jer je ostalo sranje..a pogotovo 8 i 9 kad se pojavi Terminator 1000 kao agent umjesto Muldera koji bi svakih 10 epizoda provirio odnekud i opet nestao..
Last edited by A$H on 10 Oct 2006, 23:05, edited 1 time in total.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply