The X-files (1993-2002)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: X-files

Post by Truba » 03 May 2011, 20:12

ovo je serija nad serijama
šteta što su neke epizode već zastarjele a kao da je jučer bilo kad su bile hit tehnike
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: X-files

Post by Info » 03 May 2011, 20:21

Truba wrote:ovo je serija nad serijama
šteta što su neke epizode već zastarjele a kao da je jučer bilo kad su bile hit tehnike
Meni je to baš super, totalno prirodno... Zato se i kaže da "jedine epizode neke serije koja se može uspoređivati sa atmosferom epizoda x-filesa su ostale epizode x-filesa" :)
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
alecto
Posts: 1080
Joined: 25 Oct 2010, 13:05

Re: X-files

Post by alecto » 04 May 2011, 09:22

ja sam upravo počela 2.sezonu :supz:
we are such stuff as dreams are made on

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: X-files

Post by Info » 04 May 2011, 09:29

:partyman:

Duane Barry i Ascension su prejake epizode i naravno Anasazi. 2. sezona je savršena...

Čekaj, si pogledala 1. sezonu pa nastavljaš ili samo si ovako krenula bez nekakbog reda? Ako jesi pogledala 1. sezonu što kažeš na
SpoilerShow
Deep Throat i nejgovo ubojstvo? Navjeći šok ikada što se tiće serija i meni najbolji kraj neke serije uz 4. sezonu filesa
MULDER: They're here, aren't they?
DEEP THROAT: Mr. Mulder, they've been here for a long long time :supz:

ili..

DEEP THROAT: And a lie, Mr. Mulder, is most convincingly hidden between two truths. :prayer:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
alecto
Posts: 1080
Joined: 25 Oct 2010, 13:05

Re: X-files

Post by alecto » 04 May 2011, 10:17

ha, pogledala prvu. baš se pitam kad ću bit gotova sa cijelom serijom :lol:
SpoilerShow
slažem se, odličan odličan kraj! ono kad je serija išla na tv-u, nisam baš redovno pratila i zaboravila sam na deep throata.
isto ko i na željka ivaneka!! odličan mi je i inače a kao roland me se prilično dojmio.
we are such stuff as dreams are made on

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: X-files

Post by metallicat » 06 May 2011, 12:51

keyboard_kant wrote:
metallicat wrote:
keyboard_kant wrote:original vhsovi su:
piper maru
redux
ove nemam, pošto :D?
Koliko daš? :mrgreen:
i?
Image

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: X-files

Post by Info » 29 May 2011, 01:30

Da citiram kolegicu sa x-files croatia foruma, treba nam reklame, a ovo je dobro mjesto :D

"Daklem, dragi moji, javila mi se ekipa iz stožera kampanje za treći film na XFN-u s pozivom da kao fandom sudjelujemo u sljedećoj fazi borbe za treći film ;) Rekoh da smo vjerojatno zainteresirani, ali da se o sudjelovanju moram dogovoriti s vama ;)

Daklem, kampanja bi se sastojala od sljedećeg:"
SpoilerShow
We’ve been teasing for months about a campaign to end all campaigns and now after extensive planning and the official all clear from Fox, XFN is calling on fans worldwide to come together now when it really counts.
Beginning immediately, XFN is launching a Photo Campaign and is challenging every phile from every X-Files fansite worldwide to take part.

Fans have years' worth of photos expressing their love for The X-Files, from birthday cakes to car license plates, from fan meetings to Mulder/Scully/Skinner/Flukeman dolls. Gather up your extra copies of these photos (we know you have them) or better yet, take more photos! Print them, flip them over to the back and write the following:

"The X-Files" changed my life…

Tell Fox how The X-Files has changed or impacted your life on the backs of these photos. It can be a short message or a long message, the content is up to you. End it with the following:

"…this is why I need XF3."

If you are sending photos as a fan group, just pluralize the sentences (our life/we need) and feel free to write in your own native languages.

XFN will be setting up regional liaisons just as we did with the postcard campaign and each region will have a final submission date which will be released shortly. All photos will be sent to XFN Headquarters in Los Angeles, and Fox has agreed to welcome XFN back once again to Fox Studios for official delivery!

XFN is setting a goal for 10,013 photos. Each liaison will maintain a count and XFN will calculate the final tally before delivery to Fox either late summer or early fall THIS YEAR.

We will post addresses for regional liaisons shortly but if you just can't wait to send in your photos, you may begin sending to XFN Headquarters: XFilesNews 6712 Selma Ave #2, Los Angeles, CA 90028

No one gets there alone and this year, XFN is asking for your help in making XF3 a reality. Show Fox that you want a third film and let’s believe in (and make) the future together.
Objavljene zemlje sudionice - i mi smo među njima
http://www.xfilesnews.com/index.php?opt ... Itemid=115

"Dakle, trebaju fotke koje su XF themed, na poleđinu im napišete kako su ti Dosjei promijenili život i sl. i zašto trebaš treći film, te fotke pošalješ meni kao regionalnom liasonu ;) I onda ja sve pristigle fotke pošaljem u XFN, i onda oni sve pristigle šalju u FOX"

http://www.youtube.com/watch?v=IK9JZogX ... r_embedded

"Rok za slanje fotki je 1.8.!... Dakle, krenite ih polako razvijati, malo pomalo da si ne opteretite budžet;), moramo opravdati svoj uspjeh kao hrvatskog fandoma u slanju onih razglednica"

Uglavnom, ako je netko zainterisiran neka mi se javi na pm. XF3 Army :skrujufakju: :lol:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: X-files

Post by A$H » 31 Jul 2011, 16:01

Info wrote:Ok, evo po sezonama meni favorit MOTW epizode

1. sezona
Squeeze: prva MOTW epizoda u filesima, naravno, riječ je o Toomsu :supz:
Ice: posveta The Thingu
Beyond the Sea: jebena epizoda, Mulder u svom elementu i Brad Dourif kao zločinac
Shapes - vukodlak :prayer: prejebeno napravljen, i atmosfera, šuma, planine, indijanci
Darkness Falls - Mulder i Scully u šumi, napadaju ih male zelene bube :zubifale:
Tooms: druga epizoda o njemu
2. sezona
The Host: Divovski metilj iz kanalizacije uvezen u SAD teretnim brodom iz Ukrajine. Meni najbolja maska nekog čudovišta ikada
SpoilerShow
Image
i tu se prvi puta pojavljuje Mr. X
Irresistible: o daaaaa :supz: Donald "Donnie" Pfaster, jedini koji uz Toomsa i Modella ima 2 epizode. Serijski ubojica koji ubija prostitutke, pogotovo one sa crvenom kosom, jebena scena u kupaonici kada Scully vidi što želi vidjeti
SpoilerShow
samog vraga
Die Hand Die Verletzt: e ovo je baš jeziva epizoda o vještici u srednjoj školi
Soft Light - crna materija, sjena čovjeka koja guta svr, jebeno

3. sezona
D.P.O.: gromovi, munje, Jack Black :zubifale:
Clyde Bruckman's Final Repose: ova epizoda se smatra kao jedna od najboljih, pojavljuje se Peter Boyle kao vizionar
War of the Coprophages: ŽOHARI!!!
Jose Chung's From Outer Space - legendarna epizoda, smiješna, tužna, prva scena sa vanzemaljcima gdje ih lovi još opasniji vanzemaljac, to jest ogromno čudovište + trash efekti :supz:
Quagmire: odlična epizoda o riječnom čudovišti po ouzoru na Loch ness, a kraj je prejeben
Pusher: legendarni Robert Patrick "Pusher" Modell koji uvjeri ljude da čine što ne žele. Ima jedna scena kad g Mulder nagovori da nešto učini :supz:

4. sezona
Home što reći o ovoj epizodi, jedna od najboljih epizoda filesa i zasigurno najbrutalnija. Nedavno proglašena najboljom horor epitodom što se tiće serija. Bila je i zabranjivana u nekim državam, BOLESNO!!!
Leonard Betts: jako bitna epizoda
SpoilerShow
zato što u ovoj epizodi Scully saznaje da ima rak od strane Bettsa
lječnik koji otkriva ljudima rak i uzima ga da preživi. Scene transforamcije su epic :prayer:
Small Potatoes: samo ovo :lol: :lol:
Paper Hearts: ovo je jebena epizoda o ubojici za kojeg Mulder počinje vjerovat da je on ubio njegovu sestru i kraj u autobusu je :supz:
DODATAK Musings of a Cigarette Smoking Man: nije nikakva MOTW epizoda, ali je epizoda posvećena Smoking Manu i ovo bi svakom preporučio. Poptuno je snimana iz perspektive Cancer Mana - čime se bavi u životu, kako sastanci sa svojim suradnicima (i svima kupuje iste kravate za Božić), dok svo vrijeme piše svoje memoare koje u obliku SF priča šalje izdavačkoj kući na objavljivanje. Usput brije kako će napustiti anderkaver biznis, ostaviti cigare i postati normalni lik. No onda, što ćeš, mu odbiju priču jer je, pazi sad, nešto kao previše besmislena, i Cancer Man rezignirano cijepa pismo ostavke, otvara novu paklicu cigareta i vraća se na posao koji deep-down mrzi. Zakon stvar.

5. sezona
The Post-Modern Prometheus; ova epizoda će ti slomiti srce :lol: jebena priča, bajka o "Frankenstainu" i njegovom čudovištu koji obožaa Cher. Nemoj da te ovo zbuni, epka je jedna od bojlih http://www.youtube.com/watch?v=bjfvJFqlG1U
Folie a Deux: JEZIVO!!! Ogroman kukac koji pretvara ljude u nekakvu vrstu zombija, ali scene s kukcem kada pokuša ući u bolnicu i napasti Muldera je baš jeziva
Bad Blood: otkačena epizoda o lažnom vampiru i priče Muldera i Scully kako su to doživjeli
Kitsunegari: povratak Pushera

6. sezona
Drive: epizoda sa totalno neočekivanim krajem, glumi Bryan Cranston (Hal iz Malcolma, Walter iz Breaking Bad)
Terms of Endearment: evo jedna jebena epizoda za tebe. Bruce Cambell kao savršen muž, bla bla, a ispostavi se da je
SpoilerShow
vrag koji otima djecu
Agua Mala: meduze
Arcadia: čuvoište od smeća, Mulder i Scully kao muž i žena, gradić u kojem funkcionira sve savršeno... ili možda ne

7. sezona
Hungry: tip koji radi u fast foodu i hrani se za mozgovima
X-COPS: napravljena po uzoru na TV show COPS. Epizoda o samom strahu i kako ga ljudi u toj četvrti doživljavaju, jedni ga vide kao divovsku pčelu, jedni kao Fredy Krugera, a neki kao vukodlaka.
Orison: po drugi puta Donald "Donnie" Pfaster

Naravno, ovo nisu sve MOTW epizode, ali ove su najbolje po meni. Najstrašnije, najzavnije, bolesne, ma ima svačega. Inače, šteta što ne želiš ove Mythology epizode, zavjere i to. Tamo ima pregršt izvrsnih, al dobro, tad bi trebao baš pratiti od 1. sezone, uživaj :wink:
svratih samo po ovo :supz:

HVALA jos jednom. :partyman: :rock:

sad se bacam sa boljom polovicom na ove X-filese dok je godisni i na moru smo.
prije nego odemo iz lijepe nase.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: X-files

Post by Info » 31 Jul 2011, 19:30

Nema na čemu, uživaj :partyman: :rock:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: X-files

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 21:22

X-Files Season 1 Ep. 01-03
http://www.horrorhr.com/x-files-season-1-ep-01-03/

X-Files Season 1 Ep. 04-06
http://www.horrorhr.com/x-files-season-1-ep-04-06/

X-Files Season 1 Ep. 07-08
http://www.horrorhr.com/x-files-season-1-ep-07-08/

X-Files Season 1 Ep. 09-11 (1993)
http://www.horrorhr.com/x-files-season-1-ep-09-11-1993/

X-Files Season 1 Ep. 12-14 (1994)
http://www.horrorhr.com/x-files-season-1-ep-12-14-1994/

X-Files Season 1 Ep. 15-19 (1994)
http://www.horrorhr.com/x-files-season-1-ep-15-19-1994/

Ovo je za referencu, vidim da nisam nikada stavio. Planiram uskoro nastaviti pa nek bude ovdje.

NOTE: ovo je topic za originalne X-Filese!

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-files

Post by Michel » 27 Jun 2015, 21:39

Odlično :supz:

Jedva čekam da dođeš na drugu sezonu jer je stvarno razina iznad.

Vidim da ti je odličan Tooms. Samo još malo pričekaj :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: X-files

Post by HorrorHR » 27 Jun 2015, 22:06

Michel wrote:Vidim da ti je odličan Tooms. Samo još malo pričekaj :D
ne brini sjećam se itekako prvih 4 sezona. x-files sajt na rutgers.edu mi je bio prvi ikada sajt koji sam posjetio na netu. u knjiznici jer jos nije bilo neta doma, otvaralo bi ga 10 minuta sigurno :) snimao sam tada sa TV sve X-Filese na kazetama, imao sam popriličnu kolekciju i često gledao ponovno. jedna od serija koja je bila taman u dobar tajming i vjerujem da je itekako utjecala na ljubav prema žanru + tad sam brijao na UFOs i slično :D

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: X-files

Post by Michel » 27 Jun 2015, 22:11

Zakon :rock:

Čitao sam dosta o tim prvim chatovima/forumima za serije jer su x-files fanovi bili prvi fanovi na internetu, a često su sami pisci dolazili i čitali. To su i sami priznali. Volio bih da se tako nešto vrati. Malo manje tehnologije. Naravno, internet, ali da teže dolazimo do sadržaja. Taj osjećaj kad tražiš nešto jako dugo i onda napokon dobiješ, a danas sve nabaviš prelako pa nema tog uzbuđenja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply