Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Inferno » 24 Aug 2015, 19:37

Dovršio prvu sezonu!
Najbolji dijelovi su mi početak i kraj sezone. U sredini ima par fejlova tipa demon u računalu i ona fora sa hijenama :facepalm: , al sve u svemu sam zadovoljan. Glavni likovi su manje-više odlični, gluma na razini. Vrlo dobro iskustvo u ovom re-watchanju, ok sezona 7/10
Uskoro početi i drugu :)

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 26 Aug 2015, 23:24

Image

Otišle epizode 3, 4, 5 i 6 :kokicarenje:

The Replacement - vrl odobra i zabavna epizoda koja se kreće oko Xandera. Xanderove epizode su mi uvijek zabavne. Jedan demon slučajno pogodi Xandera sa nekom zrakom i Xander idući dan dobije dvojnika koji je on, ali u svemu bolji. Uzme mu curu, i govori scooby bandi da postoji zločesti Xander, ali na svu sreću tu je Willow koja povjeruje pravom Xanderu. Dosta komičnih situacija, Anya isto briljirala.

8/10

Out of My Mind - dobra epizoda o Spikeu koji si želi maknuti čip iz glave pomoću jednog doktora koji želi pmoći Rileyu. Harmony je isto tu, i dalje zabavna. Kasnije na kraju epizodu vidimo Buffy i Spike se tuku, ali uz svu tu mržnju poljube se. Na kraju to bio Spikeov san :lol:

7/10

No Place Like Home -
Image
Vrhunska i emotivna epizoda. Na trenutke i jeziva. Dosta se toga saznalo za mitologiju i Dawn. Prvo se upoznajemo sa Glory, novi i glavni Big Bad pete sezone. Po svemu sudeći najjači Big Bad do sad. Glumi ju neka seksi ženska, a koliko sam skužio ona je nekako multimeđudimenzionalno biće koja je uzela oblik seksi žene. Kao klaun Penwyise koji je uzeo oblik klauna i ostalih stvorenja da plaši klince. Glory je zbilja jaka i već je u prvom susretu isprebijala Buffy koja je na kraju uspjela pobjeći i spasiti jednog svećenika koji joj kaže bitnu stvar, a to je da je Dawn STVORENA i da je ona KLJUČ koji ta Glory traži da bi se oslobodila i da Buffy mora štititi Dawn. Kaže mu Buffy za sva sjećanja koja ima za Dawn, a on joj kaže da su joj umetnuta kao i svima. Na kraju Buffy se ispriča Dawn radi toga što ju je gurnula prije, sjede i počne joj dirati kosu. Krasan trenutak između njih dvoje.

8.5/10

Family - još jedna odlična epizoda ovaj put o Tari kojoj obitelj dolazi, ali ubrzo scooby banda počnu uviđati da ta obitelj ne želi dobor za nju jer su uvjereni da je demon jer se bavi sa svim tim vještičjim stvarima, ali to oni misle kao metaforu jer su vjernici koji je žele pod svoje. Vrlo važna epizoda jer scooby banda napokon priznaju Taru pod svoje, pod obitelj. Spike ima odličnih scena kao kad lupi Taru da dokaže kako nije pravi demon hahahhaha jer ima čip pa ga zaboli ako lupi čovjeka. I opet Spike sanja o Buffy, ali ovaj put da se jebu u krevetu. Ne bi mi smetalo da kasnije budu zajedno. Bit će sigurno odlične zabave. I drago mi je da se Buffina mama vratila u regularan cast. Uvijek mi je bila simpatičan lik

8.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 06 Sep 2015, 23:54

Image
Image

Otišle epizode 7, 8, 9, 1 i 11 :kokicarenje:

CROSSOVER

ANGEL

Darla - još jedan fantastični crossover, ali ovaj put većina flashbackova. Darla je sad čovjek sa dušom i osjeća krivicu te bježi pred Angelom, ali ga moli da ju pretvori u vampira ili će umrijeti od neke bolesti. Angel ne pristaje, ali pokuša naći nekakvo rješenje. Ono što je fantastično u ovoj epizodi su ti flashbackovi koji uključuju Angela, Darlu, Drusilu i Spikea kad su žarili i palili u 18. stoljeću. Drusila je zakon, kako je samo luda. Spike isto malo luđak tada hahahaha bez bijele kose već je bio kao neki štreberko kojeg je Drusila pretvorila, a Angel i Darla su Drusilu pretvorili. Odlično smo se upoznali sa njihovom poviješću, ali i tenzijama između Angela i Spikea.

9/10

BUFFY

Fool for Love - Buffina epizoda je isto fantastična. Za razliku od Angelove epizode gdje gledamo flashbackove kroz perspektivu Darle i Angela gdje Spikea samo vidimo kao sporednu figuru, ovdje flashbackove gledamo kroz perspektivu Spikea, a razlog tome je što Buffy želi saznati koje su slabosi bivših ubojica, kako su ubijene, od koga i tako dalje. Giles i Buffy se sjete da je Spike ubio dvije ubojice i tako Buffy počne razgovor sa Spikeom kako ih je ubio. Fantastična priča prepuna cool Spike momenata.

9/10

KRAJ CROSSOVERA

Shadow - dok Angel ima story arc oko Darle, Buffy sad ima story arc oko svoje majke koja ima rak mozga pa je zabrinuta za nju, u bolnici, a pritom pokušava pronaći Glory. Glory dolazi kod Gilesa u magični dućan, ali tek kasnije skuži da je to Glory koja pomoću namirnica koje je kupila priziva nekakvo veliko stvorenje u obliku zmije jer ta zmija će naći KLJUČ, a KLJUČ je Dawn kao što sam napisao već gore. Buffy to zna i brzo lovi tu zmiju te ju na kraju pobijedi.

7/10

Listening to Fear - ovo su sad epizode gdje je bitna Buffina majka, a ne čudovišta protiv kojih se bore pa tako padne meteor koji donese nekakvo čudovište koje ubija samo bolesne, a Buffina majka je upravo puštena iz bolnice i na tabletama je te čdovište ulazi u njihovu kuću. Bitna stvar je Riley koji se sve više osjeća zapušteno jer mu Buffy nije rekla da joj je majka bolesna već je to saznao od Spikea koji je nekako saznao. Zbog toga Riley sve biše i više odlazi tamo gdje vampiri slobodno piju krv ljudima i polako Riley postaje ovisnik.

6.5/10

Into the Woods - bitna epizoda za Buffy zbog odlaska Rileya. Prvo operacija Joyce, mame od Buffy prođe uspješno. Svi sretni, Joyce je zdrava i moram reći da mi je Joyce najsimaptičniji lik u seriji. Ksnije Spike kaže Buffy da je vidio Rileya kako dopušta da mu vampiric piju krv. A Spike joj je to rekao jer je zaljubljen u nju. Da, Spike se zaljubio u Buffy :lol: ali njegovo ponašanje da pridobi pozornost od Buffy. Uglavnom, kasnije Buffy i Riley razgovaraju i Riley joj sve objasni, ali Buffy n želi slušati. Riley joj kaže da ima izbor do ponoći jer odlazi natrag u vojsku. Ako ne dođe, odlazi. Na ngovor Xandera koji objasni Buffy kako to on vidi, Buffy shvati da je pogriješila i počne trčati za Rileyom da ne otiđe, ali bude prekasno i već je otišao. Napokon.

7.7/10

Triangle - epizoda u kojoj Giles odlazi na sastana vijeća u Englesku da sazna nešto više o Glory, a Anya i Willow se stalno svađaju i stalno uključuju Xandera da im kaže ko je u pravu jer mu je Willow najbolja prijateljica, a Anya djevojka. Willow izvodi nekakvu magiju i slučajno prizove Trolla nevjeorjatne snage i uništi cijeli Gilesov dućan hahahaha. Kasnije u Bronzeu Spike pokušava pridobiti pozornost od Buffy kad Troll dođe, ali ne uspije. Zabavna epizoda.

7.8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 20 Sep 2015, 14:02

Image

Otišle epizode 12, 13 i 14 :kokicarenje:

Checkpoint - odlična i zabavan epizoda u kojoj Buffy zamoli Spikea da čuva njezinu majku i sestru dok ona ide riješiti Glory. Tu je odmah presmiješna scena kada majka od Buffy, Joyce vidi da Spike gleda Strasti :lol: :lol: pa počnu zajedno gledati jer prate hahahahah. Opet Spike spomene Timija lutka kako je pao u bunar pa ga pokušavaju spasiti hahahaha. U međuvremenu dolazi vijeće da vidi koliko je Buffy spremna i hoće li joj dati informacije o Glory. Na kraju da iako je Buffy odbila izazov, ali im je rekla što ih ide.

8.5/10

Blood Ties - Glory nekako nađe Buffinu sestru Dawn, a Dawn polako saznaje da je ključ i da nju Glory traži, ali Glory još toga nije svjesna pa nju pita jel zna gdje je ključ jer zna da je Buffina sestra. Buffy i scooby banda stižu u zadnji čas da ju spase, ali Willow i Tara su te koje su napravile magiju da Glory na trenutak nestane.

8/10

Crush - prezabavna epizoda u kojoj Spike priznaje Buffy da je zaljubljen u nju i da je voli :lol: Buffy je čula od Dawn da je Spike zaljubljen, ali nije vjerovala pa se išla sama uvjeriti. Na kraju je saznala, ali pojavljuje se i Drusila :prayer: koja želi starog Spikea natrag i pokušava ga uvjeriti da je njegova zadaća samo ubijati i dobrose zabavljati. No, na kraju odluči biti uz Buffy, a Drusila odlazi. Buffy na kraju svejedno ne vjeruje da on može voljeti i odlazi. Bit će zanimljivo u idućim epizodama.

8.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 26 Sep 2015, 03:08

ImageImageImage

Otišle epizode 15, 16, 17 :kokicarenje:

Bilo je i crossovera.

I Was Made to Love You - bezvezna epizoda, ali užasno bitna zbog kraja. Pojavljuje se ženski robot u sunndyaleu i želi naći svojeg stvoritelja koji bježi od nje.

6/10

A SAD VELIKI SPOILERI. Možete pročitat, rado bih volio da pročitate o ovoj epizodi ikao su spoileri veliki. Oni koji su gledali, znat će koja je epizoda.

CROSSOVER

BUFFY

Image
The Body - ok, dugo sam se pripremao što da napišem. Naime, ova epizoda slovi kao jedna od najboljih epizoda u povijesti televizije. Ja moram priznati da nikada prije, a vjerojatno neću ni kasnije nešto ovako vidjeti. Najemotivnija epizoda neke serije? DA. Teško mi je naći riječi nakon ovog remek djela. Ovo je najbolja epizoda Buffy i po meni jedna od najboljih uopće. Dobro, dobro, o čemu se radi? Buffina mama Joyce je nažalost umrla. I to na prirodan način. Najsimpatičniji lik u seriji. Od početka serije je ovdje i uvijek je bila tu i naravn oda sam je zavolio. Da da, ali zbog čega je tako dobro? Pa dobro jer nikad nisam vidio realističniji prikaz smrti to jest nikad nisam vidio realističnije reakcije likova u nekom mediju. Nikad. Svi smo se nagledali smrti, ubojstava raznih likova u filmovima, serijama, ali odgovorno tvrdim da ovo što je napravio Joss Whedon je nešto najbolje. Whedon je rekao da je epizodu napravio u četiri akta.

Početna scena Buffy dolazi u kuću, vidi svoju majku na kauču, mrtva hladna leži. Mama, mama, mamice joj kaže. I iza te tri riječi ima skriveno značenje (o tome kasnije). Kako da se dalje izrazim da vam što bolje objasnim. Znate ono kad doživite neki veći šok pa ste onako dezorjentirani. E tako sam se ja osjećao tijekom epizode radi načina na koji nam je Whedon to prikazao. Buffy, ustvari ta glumica Sarah Michele Gellar je trebala dobiti emija. Ako netko misli da ne zna glumiti, neka pogleda ovu epizodu. Ono što je super kod reakcije Buffy je nemoć da nešto napravi. Pozovo hitnu koja dođe, oni joj govore da je nažalost umrla, a Buffy stvara u glavi iluziju u kojoj vidimo nekoliko scena, a to su (hitna dolazi, uspjeli je ožvijet, u bolnici su ona i Dawn sa svojom majkom i dolaze doma) što je realističan prikaz, ali odmah nas vraća u surovu stvarnost gdje je Buffy nemoćna i još ne shvaća što se dogodilo.

Iduće scene reakcije Willow u svojoj sobi i ne zna šo da obuče. Želi nešto tamnije i sad se ljuti na sebe što ima samo one majice sa leptirićima, raznim likovima i to izgovara. Potpuno izvan šoka, počne se tresti i plakati (ja zajedno s njom), dolazi Tara i prvi ju put poljubi da ju smiri. Tad je WB rekao Whedonu da izbaci to ljubljenje, a Whedon im je odgovorio "neću izbaciti, ovo nije kao schock value već prirodan proces na koji način Tara smiruje Willow. Ako ćete izbaciti, odustajem od serije". WB je naravno na kraju dopustio.

Onda dolaze Xander i Anya u autu. Xander se krivo parkira, Anya mu govori platit ćeš kaznu, a Xander neka. Dolaze u sobu kod Willow i Tare. Zagrli Willow, svoju najstariju prijateljicu i poljubi je u čelo. Sad su na redu Xanderove reakcije koji polako postaje nervozan kako on zna, ali 10 puta luđi. Nije plakao, ali kad je Anya vidjela da je Willow plakala, kaže im da je Xander plakao doma na način samo koja Anya govori (jer je bila stoljećima demon pa ne shvaća dosta ljudskih reakcia pa ima dosta smiješnih provala). Na kraju svi zajedno odlaze u bolnicu.

U međuvremenu vidimo Dawn u školi kako priča sa dečkom koji joj se sviđa, a i ona njemu. Sretna je, nasmješena. Dolazi Buffy i govori joj ozbiljno da moraju izaći i razgovarati. Dawn odmah primjećuje da se nešto čudno događa. Izlaze van i inzistira da joj odmah kaže. Buffy odbija, a Dawn odmah shvaća da je mama u pitanju. Što se dogodilo kaže joj, reci mi počne se derati. Buffy joj na kraju kaže, a Dawn počne ludovati dok učenici i profesorica gledaju cijeli tužan prizor kroz prozor.

Sad su svi zajedno u bolnici i dolazi doktor koji im priča koji je bio uzrok. Prirodan uzrok, a Buffy opet zamišlja neke stvari, zamišlja da joj doktor laže i u toj scenu sam doktor kaže "lažem vam samo da bi se osjećali bolje". Na kraju Buffy i Dawn nekako odlaze u mrtvačnicu posljednji put vidjeti tijelo. Gledaju, progovore par rečenica i nastavljaju gledati. Gotovo. Crnilo.

Ne znam koliko sam vam dobro uspio prenijeti ono što sam doživio, ali nadam se da je dovoljno dobro. Ako i niste gledali Buffy, skidajte odmah ovu epizodu i pogledajte. Način na koji je sve prikazano odskače od cijelog Buffyversea. Da, nećete doživjeti kao ja koji sam zvolio sve te likove i znam ih u dušu, ali ćete vidjeti originalan način na koji je sve to prikazano. I mislim da će vam biti u nekim scenama neugodno koliko je teško i kako se sve to prenosi na gledatelja.

A sad malo o epizodi raznih trivija. Nevjerojatno je kako je sve to Whedon zamislio. Najzanimljivije stvari su mi ove.
SpoilerShow
Whedon's mother, a teacher, also died of a cerebral aneurysm, and he drew on his own experiences, and those of friends and other writers, in constructing the episode. He tried to achieve an "unlovely physicality" in "The Body" to portray the upsetting minutiae involved in attempting to comprehend what is incomprehensible.

Small details became significant: to protect her dignity Buffy pulls the hem of Joyce's skirt down after it rode up when she attempted CPR; the camera focuses on a breeze through wind chimes while Buffy vomits; to emphasize Buffy's isolation, the scene has no exterior establishing shots of the house
SpoilerShow
The episode is presented in four acts, each beginning in total silence and with a close-up shot of Joyce's pale, staring face. Shooting the first act was difficult for Gellar (Buffy). Whedon shot the scene where she finds her mother as one long take, showing her move through the house and calling the paramedics, about seven times.
SpoilerShow
Buffy retreats to a childlike state of confusion, calling to her mother when she does not answer: "Mom? ... Mom? ... Mommy?" Emma Caulfield was also given the direction for her voice to rise to a childlike pitch at the end of her speech to give the same effect. According to Buffy scholar Rhonda Wilcox, the themes of maturation and facing adult responsibilities begin with the departure of Buffy's boyfriend Riley Finn six episodes before, and crystallize in the preceding episode in which Buffy realizes she does not need a boyfriend to be fulfilled. At the end of that episode she is confronted with Joyce's death, which is fully explored in "The Body"
SpoilerShow
Whedon uses several disorienting effects to heighten the reality of the situations in the episode to the point that they seem surreal. The long opening shot of Buffy coming home and finding Joyce was filmed with one hand-held camera in constant movement as she walks through the house to the phone and back to her mother again. The buttons on Buffy's phone are abnormally large, an effect that Whedon added because he experienced it when his mother died. Buffy is so bewildered by the paramedic telling her that Joyce is dead that she can only focus on his mouth in an attempt to understand what he is saying. The camera uses her perspective and only the bottom part of the paramedic's face is in view. Instead of a normal "over-the-shoulder" view, Buffy is shot at the same height as the paramedic's shoulder, barely squeezed into the frame as if to portray her, according to Whedon, as trapped by reality
SpoilerShow
Foremost of the disorienting effects, to critics and scholars, is Whedon's use of sound and silence. While Buffy performs CPR, she cracks one of Joyce's ribs with a startling snap. After Buffy vomits on the floor, she stands in the back doorway listening to life carrying on: children playing, someone practicing a trumpet, and birds singing. Long pauses between dialogue create gaps that turn awkward as the characters try to think of what to say, made especially notable in a series famous for its rapid banter.
I ono što je još specijalno nema muzike. Čisti zvukovi koji daju tu posebnu neugodnost. Iako u ovoj epizodi nema nikoga iz Angela, ali se povezuje sa odmah idućom epizodom Buffy gdje se Angel pojavljuje.

100/100

ANGEL

Disharmony - još jedna odlična i zabavna epizoda. Ovo je crossover jer se Harmony pojavljuje kod Cordilije, ali ona ne zna da je vampir. Na kraju se Cordilija čuje sa Willow koja joj kaže da je vampir. Tu se još Angel pokušava iskupiti i počnu loviti jednu vampirsku sektu i naravno da ih Harmony izdaje. Cordilija je na kraju imala priliku ubiti nju, ali ju pušta da otiđe iz los angelesa. Na kraju i oprašta Angelu jer joj je donio hrpu odjeće :lol:

8/10

BUFFY

Forever - još pod dubokim šokom, sad su svi na sprovodu, a Dawn se ljuti na Buffy i sad spava kod Willow i Tare. Buffy ostane na groblju svoje mame i dolazi Angel te provedu noć na groblju zagrljeni i pričaju. Čak su se i poljubili. S druge strane Dawn želi prizvati svoju majku da se vrati tak oda traži pomoć Spikea. Na kraju uspije prizvati, dolazi doma i govori to Buffy koja je naravno ljuta. Dawn ju očekivano krivi za sve, kako nije plakala, kako ovo, kako ono, ali onda se Buffy slomi i počne plakati i govoriti kako nije željela da ona vidi nju takvu jer sad mora biti tu za nju cijelo vrijeme. Na kraju zagrljeni padnu plačeći.

8/10

KRAJ CROSSOVERA
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by HorrorHR » 23 Oct 2015, 09:54

Koja je ono epizoda Buffy kada se pretvore svi u svoje kostime na Halloween?
Ako ima još koja epizoda koja se dešava na Halloween javi (format Sezona/epizoda)

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 23 Oct 2015, 14:19

Evo mini recenzija da kopiram koje sam pogledao Buffy Halloween epizode.

4. sezona, 4. epizoda
Fear Itself - odlična Halloween epizoda. Bila je već jedna Halloween epizoda u Buffy. Mislim da je druga sezona. Dok su se tamo Buffy i kompanija pretvorili u ono što su se obukli, u ovoj epizodi sve one smicalice od kostura do pauka ožive na tom fakultetu kad jedni iz Alfa društva organiziraju Halloween party i slučajno nacrtaju magijski znak koji sve to oživi. Zadnji 10-ak minuta urnebes koji smijeh :lol: :lol: onaj demon :prayer:

8.5/10

2. sezona, 6. pizoda
Halloween - najjača epizoda dosad. Dešava se na noć vještica gdje naši glavni heroji budu maskirani kao i ostali stanovnici tog grada, ali zbog jednog maga oni zbilja postanu to što su obukli pa tako Willow je duh dok je Buffy ženska iz 18. stoljeća, a Xander neustrašivi vojnik :lol:

Ne znam jel još ima Halloween epizoda u 6. i 7. sezoni. To ću tek vidjeti.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 15 Dec 2015, 01:41

ImageImage

Otišle 18., 19. i 20. epizoda :kokicarenje:

Intervention - jako važna epizoda jer tu Buffy po prvi puta za ozbiljno poljubi Spikea jer je zaštitio Dawn i nije rekao Glory ništa o njoj, tko je ključ. Dobio je dobre batine i tu je prvi put mu Buffy rekla da je ovo što je učinio neiskvareno i iskreno.

7.5/10

Tough Love - u jebote kakva epizoda. Glory je sjebala Taru, malo joj prčkala po glavi i sad je trenutno izgubljena, mentalni slučaj, ali Willow je uz nju. I Willow je išla direktno sama na Glory i to sa crnom magijom zbog koje su joj bile crne oči i baš me zanima hoće li to djelovati na nju jer čitam da je u šestoj sezoni glavni zlikovac upravo Dark Willow. Obuzme ju crna magija.

7.9/10

Spiral - jaka emotivna epizoda. Buffy je odlučila reći svima da trebaju bježati jer je Glory prejaka i preopasna. Tako svi oni počnu bježati, nabave kamion kojeg vozi Spike hahahaha i krenu na put, ali oni klerici koji love ključ kao i Glory ih napadnu i Glory ih nađe te napokon uzme Dawn, a u svom pohodu ostavi brojne mrtve. Još dvije epizode do kraja i zbilja ne znam kako će Buffy uspijeti pobijediti Glory.

8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 23 Dec 2015, 04:49

ImageImage

Otišle posljednje dvije epizode :kokicarenje:

The Weight of the World - vrlo dobra epizoda gdje je Willow morala upotrijebiti svoje moći da uđe u Buffinu glavu kako bi joj pomogla jer se Buffy samo ukočila jer joj je Glory otela sestru u prošloj epizodi i Buffy je praktički odustala. Sve se povezuje na onu još prijašnju epizodu kad je Buffy imala viziju gdje joj je prvi Slayer rekla "smrt je tvoj dar" i polako se vidi kako će Willow biti u problemima jer je počela koristiti previše tako snažne moći.

8/10

The Gift - odlično finale sezona i završna borba protiv Glory, ali nabitnije je što smo saznali što je ona vizija bila. Dawn je oteta i zavezana na nekom tornju i kad padne njezina krv, portal će se otvoriti što se i dogodi. Sad više nije u pitanju Glory već kako zaustaviti taj portal. To učini Buffy kad shvati da ima istu krv kao Dawn bez obzira što je Dawn stvorena i Buffy se baci u portal i umre. Sad me zanima kako će se pojaviti u idućoj sezoni. Vjerojatno će Willow iskoristiti neke moći što će ju promijeniti.

9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Wheel Smith » 28 Apr 2016, 07:50

evo ja krenuo s 4-om
:supz: :supz:


User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Inferno » 22 Jun 2016, 00:48

Ja dobio: Dark Willow

You are mentally strong and intelligent, though you tend to be swept away by your emotions. You are very vindictive, but you care a lot for the ones you love and you will swear vengeance to anyone who hurts them.

pogodilo me :D

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Inferno » 19 Aug 2018, 22:30

Praviti će se uskoro nova serija u Buffy svemiru. Nova slejerica, navodno će biti crnkinja, novi glumci i sve. Stari glumci bi se mogli pojaviti tu i tamo, James Marsters (Spike) kaže da je zainteresiran.

https://www.vox.com/culture/2018/7/26/1 ... oss-whedon

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Inferno » 21 Aug 2018, 21:49

Tko želi više saznati o novoj seriji, te možda pročitati neke dobre teorije, ovdje se vodi dobra rasprava:

https://buffy-boards.com/threads/buffy- ... st-1353452

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by HorrorHR » 27 Aug 2018, 11:53

Inferno wrote:
19 Aug 2018, 22:30
Praviti će se uskoro nova serija u Buffy svemiru. Nova slejerica, navodno će biti crnkinja, novi glumci i sve. Stari glumci bi se mogli pojaviti tu i tamo, James Marsters (Spike) kaže da je zainteresiran.

https://www.vox.com/culture/2018/7/26/1 ... oss-whedon
bilja već neka crna slayerica ako se dobro sjećam, tipa kendra the vampire slayer

Post Reply