Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Decadentor » 22 Jun 2015, 05:32

Ovu sam seriju obozavao u osnovnoj, sada vjerujem da bi mi bila lame, jednostavno vise nemogu uzivati u "losim" stvarima...
Image

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by John_Ryder » 22 Jun 2015, 15:09

Ja sam ju skinuo friško,nadam se nekom ljetnom gledanju,ali me takodjer strah ovoga sto dec kaze :(
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 22 Jun 2015, 15:51

I ja sam tako mislio kao Dec jer sam je isto gledao davnih dana i kad sam počinjao, i prije toga sam gledao sve te liste i na svim tim listama najboljih serija se uvijek pri vrhu nalazila Buffy. Znači, među Žicom, Sopranosima, Dosjeima X, Arrested D. i onda sam se pitao dobro jel to ozbiljno ili. Pitao sam se jer sami plot od Buffy je trešast. I eto, pogledajte većinu tih lista, uvijek je tu Buffy. Naravno, to ne znači automatski da je nešto posebno, ali me kopkalo i tako sam išao gledat.

I sad kako sam na četvrtoj sezoni već mogu reći da je ovo jedna od najbolje napisanih serija. Ti posebni dijalozi koji krase Buffy nevjerojatno dobro leže. Cijela serija se može promatrat kao neka metafora, o odrastanju. Sve što prolazi Buffy i scooby do banda, sa svime time se možemp poistovjetiti. Ovu seriju čine ti izvrsni ozbiljni i humoristični dijalozi i odnosi između likova. I sad uživam u seriji. A tek četvrta sezona :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 01 Jul 2015, 20:39

Image

Wild at Heart - Spike na početku epizode, govori kako će uništiti Buffy i onda bum :lol: inicijativa. To je samo podložak za iduću epizodu, a ova epizoda je omajgad :jawbreaker: Oz i Willow. Jedan od najtužnijih trenutaka u seriji. Da bar sam tamo bio za Willow, izvrsno je odglumila, plakala, a Oz isto jak lik. Sve se raspalo jer je sve sjebača ona nova koja je isto vukodlak. Tužna epizoda i ovo je mislim službeni raspad originalne scooby bande :(

8/10

The Initiative - i evo ga, inicijativa. Šok mi je malo bio kad sam saznao da su tamo Riley, ona profesoerica i ovi od Rileya frendovi. Ne znam što da mislim o inicijativi. Vidjet ću kako će ići priča s njima. Zato Spike :supz: :lol: kako je to prejeben lik. Najsmješniji od svih, najveća vampirska karikatura. Onaj bijeg iz zatvora od inicijative pa kasnije ne može ugristi :lol: :lol: nadam se da će biti u svakoj epizodi. Sad vidim da je počela i priča oko Rileya i Buffy.

8.3/10

Sad nije bilo crossovera, ali poslije ove su čisti crossoveri i to čak četiri epizodu. Prvu sam započeo. Više na Angel temi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 10 Jul 2015, 13:40

ImageImage

CROSSOVER

Omajgaaaaaaaad! :jawbreaker:

Buffy

Pangs - nastavak crossovera na zadnju Angelovu gdje Doyle vidi Buffy u nevolji pa Angel dolazi natrag u Sunnydale. Epizoda počinje tako da Xander padne u neku rupu i oslobađa duh nekog indijanaca koji se želi osvetiti američkom narodu i tako slučajno naleti na Buffy i družinu. Prizom prizove svoje prijatelje indijance i krenu napasti Gileosvu kuću gdje Buffy, Willow, Xander i Giles imaju dan zahvalnosti. I da, Spike se pojavi jer više ne može gristi zato što mu je inicijativa nešto ugradila pa ih moli da uđe i da će im reći što se dogodilo :lol: :lol: ali ga drže zavezanoga. Hahahah, i onda kad im Spike drži lekciju iz povijesti :prayer: Angel sa strane dosta toga promatra i svi znaju da se vratio, ali jedino Buffy ne zna jer Angel nije htio znati. Na kraju sve bude dobro, i Angel je otišao, a da Buffy ne zna ali Xander je slučajno rekao kako je Angel bio.

8. 3

Angel

I Will Remember You - nastavak crossovera, ali sad u Angelu. Ovo je bez premca jedna od najboljih epizoda u cijelom Buffyverseu, a to znači četiri i pol sezone Buffy i pola prve sezone Angela. Buffy dolazi u Los Angeles očitati bukvicu Angelu zašto joj se nije javio. Ubrzo ih napada nekakvi mutant demon, ali ga se uspješno riješe to jest on pobjegne. Buffy mu odluči pomoći i love demona te ga ubiju, ali demonska krva padne na Angela i pretvori ga u čovjeka. Sad zajedno provedu čitavu noć ljubakajući, Buffy kaže kako je ovo sve što je htjela. Dosta emotivnih trenutaka. No, dolazi Doyle govoreći Angelu kako se mutant demon opet pojavio jer ga je nemoguće ubiti, ali ovaj put jači i Angel sam odluči krenuti ga ubiti, ali sad je čovjek. Kasnije to Buffy saznaje i pomogne Angelu. Bila bi samo vrlo dobra epizoda, ali zadnjih 10 minuta diže epizodu u visine. Sad, Doyle je govorio o Powers That Be (moćima koji jesu), nekakva rasa koja izgleda slično ljudima, ali nisu i koji su moćni kao Bogovi. Dyole pomogne Angelu da ih posjeti i on to uradi te im kaže da im je mutant demon rekao kako mračne sile dolaze, a oni mu kažu da će Buffy umrijeti te ih on zamoli kako će dati svoj ljudski život samo da bi natrag postao vampir kako bi se mogao brinuti za Buffy ako dođe do nekih problema što znači da žrtvuje sve ono što su mogli imati. I sad dolazi najvažnije. Oni kaži da će teret koji će nositi je taj da ništa od zadnja 24 sata on neće zaboraviti. Da je bio čovjek, da je proveo noć sa Buffy, ali da će Buffy sve zaboraviti. I onda kreću zadnji trenuci između njih i zadnja scena epizode je početak kad Buffy odlazi, ali i odmah odlazi jer Angel nije htio da ostane. Fantastična emotivna epizoda.

10/10

KRAJ CROSSOVERA

Something Blue - najbolja epizoda Buffy ove sezone. Willow se počne igrati sa svojim moćima i slučajjno sva ljuta može poželjeti što god želi, ali ona toga nije svjesna. Pa tako u raspravama sa Gilesom slučajno spomene da on ne vidi i on bude slijep. Razgovara sa Xanderom i o njegovoj prošlosti te mu kaže kako je on uvijek bio magnet za demone, ali najbolja stvar su Buffy i Spike. Spike je još uvijek bio zarobljen u Gilesovoj kući, ali se oslobođa i Buffy govori Willow da ga mora uloviti, a Willow pomrmlja sebi u bradu sarkastično zašto se onda ne bi oženili :lol: :lol: i tako bude. Kasnije Buffy i Spike se ljubakaju u Gilesovoj kući, a on je slijep i samo čuje ljubakanje, a Xandera i Anju love različiti demoni. Willow je u nekakvom drugom svijetu među moćnim demonima koji ju žele pretvoriti u demona. Odlična i smiješna epizoda, ali Buffy i Spike izvrsni. Kad si govore lijepe riječi, razmišljaju koga da pozovu na svadbu :lol: :lol: Spike i njegove smiješne rečenice. Još kad je bio zarobljen u Gilesovoj kući prije nego što ih je Willow začarala, Giles razgovara na telefon, a Spike zavezan sa lancima i želi gledati televizor. Kaže Spike "Strasti počinju, Timmy je u prokletom bunaru i ako to propustim, ja ću te..." :lol:

9/10

Predobri su ovi crossoveri, a kad nisu onda su tu i tam reference. Sad sam zbrojio i još ću imati 25 čistih crossover epizoda između te dvije serije. Sve završava u Angelovoj četvrtoje sezoni to jest tad Buffy završava zadnja sezona sedma. Znači, samo Angel zadnja sezona peta neće biti crossovera, ali vjerojatno će biti referenci. Uživanje :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Inferno » 10 Jul 2015, 18:32

@Michel ove tvoje recenzije na topicu su mi probudile neka sjećanja na seriju pa sam neki dan počeo gledati ispočetka :zubifale:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 11 Jul 2015, 16:42

Odlično :D

Gleda se navečer nove dvije epizode Buffy/Angela. Sad me očekuje epizoda Hush iz Buffy, jedna od najpoznatijih i najstrašnijih epizoda kako čujem.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 12 Jul 2015, 20:33

Image

Otišle epizode 10 i 11 :kokicarenje:

Hush - zasigurno epizoda Buffy koja mi je najviše bila jeziva. Nije mi tako strašna kako su neki najavljivali, ali me jeza hvatala radi toga kako su prikazali te đentlemene i sama pomisao da ti uzmu glas. Znači, dolaze ti đentlemeni i svima u gradu oduzimaju glasove pomoću neke čarobne kutijice. Pohvala za kreativnost i glumačke izvedbe. Pogotovo kad ne mogu razgovarati, ali čuju telefon, ako netko zapljesne. I onda morjau surađivati. Najstrašnijes cene su mi kad netko sam bježi po hodniku, a đentlemeni ga love i pokuša se derat, ali ne može. Čista jeza me uhvatila. Ima i smješnih situacija naravno sa Spikeom :lol: i epizoda je predstavila izgleda novi lik imenom Tara, nova vještica koja će očito biti prijateljica našoj Willow. I na kraju Buffy je saznala za Rileya i obrnuto. Najbolja epizoda Buffy ove sezone i jedna od najboljih u seriji.

9.5/10

Doomed - vrlo dobra epizoda. Prvo Riley i Buffy razgovaraju i Buffy mu kaže da je gotovo između njih jer ne može više riskirat, a Riley se cijelu epizodu trudi da joj objasni kako mogu zajedno. U međuvremenu se dogodi potres i naša družina se mora vratiti u srednju školu jer prijeti nadolazeća apokalipsa kad se pojave tri demona koji spremaju ritual. Najzabavniji dijelovi epizode opet idu Spikeu. Ajme meni, kakav je taj lik smijeh. Pošto sad ne može gristi jer mu je inicijativa ono napravila, sad spava kod Xandera i oblači njegovu ljetnju odjeću :lol: :lol: nitko ga se ne boji i toliko je mizeran da je pokušao samoubojstvo hahahahahah. I onda ga Willow i Xander tješe, ali tamo pred kraj epizode saznaje da ne može tuči samo ljude, ali demone da i to mu je razlog da bude sretan i sad je postao kao nekakav borac protiv zla. Ma Spike je najjači, uvijek mu se smijem koliko je genijalan. Nadam se da ostaje redovan, a po ovome izgleda da će biti. I još na kraju se Buffy i Riley pomire. Evo, koliko se toga u jednoj epizodi dogodi, a opet bude odlično.

8/10

Ovo je prije neuspjelog samoubojstva na kolac koji je stavio na stol :lol: :lol: ali odjeća je sve :prayer:

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by HorrorHR » 14 Jul 2015, 11:06

Michel wrote:Hush - zasigurno epizoda Buffy koja mi je najviše bila jeziva. Nije mi tako strašna kako su neki najavljivali, ali me jeza hvatala radi toga kako su prikazali te đentlemene i sama pomisao da ti uzmu glas. Znači, dolaze ti đentlemeni i svima u gradu oduzimaju glasove pomoću neke čarobne kutijice. Pohvala za kreativnost i glumačke izvedbe. Pogotovo kad ne mogu razgovarati, ali čuju telefon, ako netko zapljesne. I onda morjau surađivati. Najstrašnijes cene su mi kad netko sam bježi po hodniku, a đentlemeni ga love i pokuša se derat, ali ne može. Čista jeza me uhvatila. Ima i smješnih situacija naravno sa Spikeom :lol: i epizoda je predstavila izgleda novi lik imenom Tara, nova vještica koja će očito biti prijateljica našoj Willow. I na kraju Buffy je saznala za Rileya i obrnuto. Najbolja epizoda Buffy ove sezone i jedna od najboljih u seriji.
I meni definitivno jedna od najboljih i najpamtljivijih epizoda.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by HorrorHR » 14 Jul 2015, 11:07




User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 24 Jul 2015, 20:35

Image

Otišle epizode 12 i 13 :kokicarenje:

A New Man - Gilesova epizoda u kojoj je morao surađivati sa Spikeom. Giles saznaje da će se uskoro jedan demon pojaviti, ali ne pojavi se već se pojavi njegov stari "prijatelj" koji ga nekako začara i Giles se idući dan probudi kao demon. Ima dosta smiješnih scena kao kad dolazi kod Xandera doma tražeći ga pomoć, a Xander spava hahahahha i kad se probudi vidi demona Gilesa, ali ne zna da je on Giles jer kad Giles progovori, on priča na tom demonskom jeziku. Jedino ga Spike razumije jer Spike slučajno zna taj jezik pa se zajedno voze u autu po gradu hahahhahaha. Ludilo epizoda. U međuvremenu kako to biva kod Buffy gdje samo u jednoj epizodi odlično prikažu i ostale likove Buffy se polako udaljuje od svojih starih frendova i provodi vrijeme sa Rileyom i inicijativom za koju je kao počela raditi. U ovoj epizodi mi je odlično što grade nekakvu priču između Willow i novog lika Tare. Imaju kemiju njih svoje koja malo vuče na lezbijski odnos (nadam se) :zubifale: i vrlo su moćne kad zajedno čine magiju

8.2/10

The I in Team - dobra epizoda gdje profesorica Walsh hoće ubiti Buffy i namjerno stavlja van dva demona i šalje Buffy govoreći joj da su svi ostali zaposleni i da je to lagani posao. Buffy sama odlazi, ali se uspije izvući. Zakon scena kad Buffy na ekranu i govori joj if you think that's enough to kill me you really don't know what a slayer is :rock:

Na kraju epizode budi se nekakav poseban demon Adam koji će izgleda imati glavnu rolu villaina ove sezone. Buffy na kraju odlazi kod Gilesa gdje je cijela ekipa i govori im kako moraju srediti incijativu.

7.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 30 Jul 2015, 14:53

Image

Otišle epizode 14, 15, 16 i 17 :kokicarenje:

Goodbye Iowa - solidna epizoda o Buffy i Rileyu te traženju Adama. Sad je i Riley vidio Spikea i saznao da je vampir pa je dodatno pogoršalo situaciju. Adam mi je vjerojatno najlošiji Big Bad u Buffy do sad iako je nevjerojatno jak, ali takvi robotski villaini me ne zanimaju previše.

6.5/10

This Year's Girl - to se traži! Faith se vratila :rock: probudila se iz kome, našla jedan vide koji joj je ostavio Mayor (najbolji Big Bad do sad) i ostavio joj je nekakvu moćnu narukvicu. Scooby banda saznaje da je Faith pobjegla i prvo otiđe kod Bufine mame i zarobi ju. Tamo je nađe Buffy i borba krenula. Na kraju se sazna čemu služi ta narukvica. Kako su se tukle, Faith je tu narukvicu iskoristila i ušla u Buffino tijeli, a Buffy u njezino. Sad je Buffy ustvari Faith i obrnuto. I onda privedu Buffy u tijelu od Faith.

8/10

Who Are You? - vrhunski nastavak na prošlu epizodu. Sad Faith može u Buffinom tijelu raditi što god želi. Pojebe Rileya, zajebava Taru od Willow frendicu koja i osjeti da nešto nije u redu. Moram pohvalit Sarah Michelle Gellar za glumačku izvedbu jer je morala skinuti Faith i predobro je skinula. Pokreti, način izražavanja, sve kako se Faith ponaša, ali i glumica koja glumi Faith je morala skinuti Buffy i dobro je to napravila. Najzanimljivije u ovoj epizodi je par trenutaka kada Faith u Buffinom tijelu vidi što može imati. Ono kad joj se nepoznata osoba zahvali jer joj je spasila život pa Riley kad joj kaže da ju voli i to skroz sjebe Faith jer vidi da nikad neće biti svoja.

8.7/10

Superstar - nije mi se svidjela epizoda. Ogroman filler gdje se od nikud pojavljuje onaj Jonathan koji iskorištava nekakvu moćnu magiju gdje je sad on u tom svijetu ubojica i vodi Scooby bandu. U svemu je savršen i jedino na kraju Buffy skuži što ako je ovo alternativni svijet gdje je on takav.

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 07 Aug 2015, 16:47

ImageImage

Pogledao sam do kraja Buffy 4. i Angel 1. sezonu. Bit će duge mini recenzije.

Where the Wild Things Are - ovo je bila baš slaba epizoda o nekakvom seksualnom duhu koji opsjeda tu kuću za zabavu na faksu pa Riley i Buffy cijelo vrijeme vode ljubav, a ne znaju da su pod nekakvom hipnozom. Ima par dobrih scena sa Spikeom i to je to.

5/10

New Moon Rising - vratio se Oz i rastužio Willow :( jer je Willow sada sa Tarom. Yeeeee. Postala je lezba :rock: i priznala Buffy kojoj nije bilo svejedno na početku, ali joj je dala podršku. Kad je to Oz saznao, poludio je i pretvorio se u vukodlaka te počeo loviti Taru, ali ga je inicijativa ulovila i Riley je žrtvovao svoj posao da spasi Oza i sad je na meti inicijative. Oz nažalost otišao natrag na nekakvo duhovno putovanje. Jako tužni trenuci između njega i Willow.

7.7

Vrijeme je za crossovere. Bila su tri crossovera, dvije Angel epizode i jedna Buffy.

CROSSOVER

ANGEL

Five by Five - znači, ovo je sve! Najbolja Faith epizoda. Bolja nego niz onih iz Buffy. Da da, Faith je došla u Los Angeles i saznaje da je Angel u gradu te da pomaže ljudima. Nalazi Angela i napadne ga i kaže mu da će sad morat pripaziti jer će ga ubiti. Prebije Cordeliu, otme Wesleya, muči ga i završna borba u epizodi Faith vs Angel nešto fenomenalno odrađeno. Kao u novom Daredevilu, takva je razina scenografiji borbi. Pa kad padnu kroz prozor i bore se na kiši i ona highlight cijele epizode, a i cijele priče sa Faith koja traje od treće sezone Buffy. Faith se slomi. Želi da ju Angel ubije, govori mu plačući zašto me ne ubiješ, Angel joj kaže da joj želi pomoći jer vjeruje da se može promijeniti. Padnu u zagrljaj po kiši. Kakva epizoda :prayer:

9.5

Sanctuary - nastavak te epizode čisti emotivni roller coaster jer pojavljuje se Buffy. Prvo vidimo Faith kako leži na Angelovom krevetu, još uvijek neodlučna, boji se, ali Angel ju smiruje. Cordelia i Wesley nisu sretni što joj Angel daje priliku, ali Angel je sve to prošao i inzistira da joj se pomogne. U međuvremenu dolaze tri čuvara koja Wesley zna i žele uloviti Faith jer se tako ubojica vampira ne smije ponašati, ali žele ju ubiti. Wesley napravi plan da im ne pomogne, ali da se čini kao da im pomaže. Dok Wesley s njima priča u jednom baru, dolazi Buffy kod Angela i vidi Faith da je s njim. Buffy u šoku, nakon svađe, Buffy lupi Angela i Angel joj uzvrati. Toliko emocija, odličnih dramskih momenata. Faith govori Buffy da joj je žao, ali Buffy joj ne vjeruje iako mi vidimo da se OVAJ PUT Faith zbilja promijenila. I onda dolaze tri čuvara, upadaju i napadaju, ali Faith bježi na krov zgrade, helikpopter dolazi pucajući na Faith i onda dolazi Buffy joj pomoći, a Angel skače na helić :prayer: kasnije se Faith sama predala u policiju i završila u zatvoru. To je bilo njezino iskupljenje. Kakav fantastičan story arc sa Faith. Završan scena Buffy i Angel razgovaraju, Buffy ljutito odlazi.

9.5/10

BUFFY

The Yoko Factor
Image
Odlična epizoda, ali ne razini ovih gore od Angela. Angel dolazi u grad i susreće Rileya i nakon male borbe, Angel dolazi kod Buffy, ali tamo nalazi Rileya. Riley je ljut, ali Buffy mu je rekla da mora pričati sa Angelom i tako pričaju, ispričaju se jedno drugom. Vole se i dalje, ali ne mogu biti zajedno. Angel odlazi. Kasnije u epizodi smišljaju plan za Adama, ali Spike ih je sve zeznuo jer je svakom od njih (Xander, Willow, Giles) rekao laž i izmanipulirao ih zbog kojih se posvađaju sa Buffy.

8.3/10

KRAJ CROSSOVERA

Primeval - finale prije finala. Ovo je predzadnja epizoda i ustvari u njoj se bore sa Adamom. To me iznenadilo jer sam očekivao da to bude baš finale. Scooby banda su ipak našli rješenje i pomogli Buffy. Giles, Xander i Willow prizovu sve ubojice koje su živjele dosad i kroz tu magiju daju moć Buffy koja postane nepobjediva i pobijedi Adama. Zaustavila je metke, ima telepatiju, snažnija nego ikad. Stvarno izgledala zastrašujuće. I inicijativa napokon nestala. Ono što je zanimljivo je borba u samoj inicjativi u podzemlju. Adam je namjerno skupljao tamo sve demone i u jednom trenutku ih je sve pustio da napadnu vojsku. Pa to me podsjetilo na Cabin in the Woods i da sličnost nije slučajna govori činjenica da je Whedon pisao za Cabin in the Woods.

8.4/10

Restless - finale koje se direktno povezuje na prijašnju epizodu jer kako su prizvali sve prijašnje ubojice, tako se Scooby banda nalazi kod Buffy doma da pogledaju film. Dok gledaju, svi brzo padnu u san i prvo pratimo san od Willow, Xandera, Gilesa pa na kraju od Buffy. Svima njima u snovima se pojvaljuje prvi ubojica, koji ih lovi i želi ubiti. Ima odličnih scena, Buffy na kraju u svom snu jedina uspije skužiti što se događa. Čudno finale, ali odlično.

8.7/10

Gotov sa 4. sezonom Buffy. Dajem 8/10 jer je imalo nekoliko slabih epizoda, inicijativa, Adam mi se nisu previše svidjelo, a to je glavna priča. Imali su dosta izvrsnih standalone epizode i odličnih crossovera. Bolja sezona od prve, lošija od druge i treće. Sad na petu, a za petu čujem da je najbolja uz treću, a meni je treća do sad najbolja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Michel » 13 Aug 2015, 22:23

Image

Započeo 5. sezonu Buffy, prve dvije epizode otišle.

Buffy vs. Dracula - kakvo otvaranje Buffy :lol: zakon epizoda o Draculi koji se pojavljuje zbog Buffy jer je čuo za nju. Epizoda puna komičnih situacija. Najbolje kako su svi sretni zato što Dracula postoji hahaha pa kad Spike kaže da ga zna i da mu je dužan neke pare :lol: a Dracula je klišej, može se pretvoriti u izmaglicu, šišmiša, hipnotizira, sve klišeje su stavili. Kasnije borba u njegovoj vili pa kad ga Buffy ubije, on se vrati kao izmaglica ponovo, a Buffy stoji kraj njega i kaže "gledala sam sve filmove" i izmaglica nestane. Iduća scena opet se pojavi kao izmaglica, a Buffy "još sam uvijek ovdje" i ovaj nestane :lol: :lol: i onda na kraju najveći WTF u Buffy. Pojavi se sestra od Buffy, ali izgleda da se znaju. Koji :jawbreaker:

8/10


Real Me
Image

i ova epizoda se bavi sa Dawn, to je Buffina sestra. Aposlutno mi ništa nije jasno jer je sve prikazano kao da se znaju odavno. Buffy nju, scooby banda, svi. I onda sam pročitao ovo "After years of foreshadowing, Dawn was introduced at the start of the fifth season as part of a large in-story retcon: characters accepted Dawn's presence as if she had always been there, and as if Buffy always had a sister, with only the audience aware that this was not the case. As the series went on, the significance of Dawn's arrival is revealed to the series' other characters and they come to understand that she has not always been Buffy's sister, or indeed a sentient being; Dawn had originally been the mystical 'key' to unlocking dimensions, and was made into Buffy's sister so the Slayer would protect her. Dawn is, however, a real girl, Buffy's biological sister, and has real memories of her fictional childhood. She struggles in a very human way when she discovers the truth about her origins, and later endures problems with self-harm and kleptomania. The show's sixth and seventh seasons, as well as its canonical comic book continuation, follow Dawn's journey towards adulthood."

Mi gledatelji nismo znali, ali likovi jesu. Zanimljivo. Pročitao sam da se i nalazi na listama najmržih likova iz serija. U ovoj njezinoj prvoj epizodi bila mi je ok. Zanimljivo kako misli o svakom liku. O Xanderu misli da je heroj i pravi borac :lol:

7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Selene
Posts: 106
Joined: 12 May 2010, 14:30
Location: somewhere

Re: Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by Selene » 19 Aug 2015, 20:18

meni je dawn u prvim epizodama pojavljivanja bila malkice naporna,al kasnije je bila super :mrgreen: što se same serije tiče,prve sezone mogu ponavljati milijun puta,ali zadnju nikako da završim.
prenaporno je sve to pred kraj za gledanje.

Post Reply