Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by HorrorHR » 03 Jun 2014, 15:18

Michel wrote:Riley i onaj Adam. Četvrta sezona mislim. Totalni promašaj. Ja se ne mogu sjetiti koja mi je sezona najbolja, ali se sjećam tih Big Badova. Al vidim da se uglavnom treća sezona stavlja kao najbolja i najkonstantnija.
je, ali ima i poslije jedna dobra i nesto sasvim solidnoga budući da se se likovi itekako razvili.
vjerojatno su mi najgori negativci "trojstvo bedaka" pred kraj…

buffy je nesto cemu vecina niti nije pokusala dati sansu, ali whedon je fakat maher...

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by copycat » 03 Jun 2014, 22:39

Baš danas na FOX gledala ili jučer, jednu epizodu.. i to među prvima
Prva sezona je uvijek najbolja :kokicarenje:

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Wheel Smith » 04 Jun 2014, 01:40

copycat wrote:Baš danas na FOX gledala ili jučer, jednu epizodu.. i to među prvima
Prva sezona je uvijek najbolja :kokicarenje:

prva sezona je samo dobra - 2 i 3 je :supz:
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 03 Jul 2014, 19:49

Napokon nastavljam i s ovim. Pogledao epizode 9, 10, 11, 12, 13 i 14 :kokicarenje:

What's My Line?: Part 1/What's My Line?: Part 2 - dvodijelni nastavak o novoj ubojici koja dođe. Nije mi se svidjelo, dosta slabe epizode i glupaste. Ta nova ubojica koja je na svu sreću otišla na kraju, iritantna je. Ali u kasnijim sezonama dođe Faith, ona je puno bolja.

Ted - slovi kao jedna od lošijih epizoda u ovoj sezoni, ali meni se svidjela. Glavna premisa je glupa, ali opet mi se najviše sviđaju odnosi između Buffy i ostalih, u ovom slučaju njezine majke koja je našla novog dečka, Teda kojeg glumi odlični John Ritter. Buffy mi je jednostavno najbolji/najdraži lik kad se rastuži i kad pokaže koliko je još neiskusna. Svaka čast Gellarici. Kao što je i sama rekla, vampiri su joj posao i protiv njih je uvijek ozbiljna, ima odlične one-linere, ali u ovakvim ne-mitološkim epizodama mi je bolja jer je emotivnija i ranjivija.

Bad Eggs - uvjerljivo najlošija epizoda dosad. Neću više jesti jaja, barem trenutno ne :zubifale:

Surprise/Innocence - uz Halloween, najbolje dvije epizode ove sezone. Mitološke epizode u kojima se razvija veza izmđu Angela i Buffy. Stvarno moćni emotivni trenuci i preslatki su zajedno, ali onda drugi nastavak Innocence kreće prava mitologija. Ova epizoda je glavna prekretnica u seriji. Angelus :rock: i dobar mi je bio onaj Sudac :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 13 Aug 2014, 21:04

Završio drugu sezonu :kokicarenje:

Phases - blesava epizoda u vukodlaku i dosta predvidljiva, ali se razvio odnso između Oza i Willow.

Bewitched, Bothered and Bewildered - isto jedna blesavo simpatična epizoda o Xanderu koji iskoristi jednu vješticu tako da mu na napravi nekakve čini zbog kojih ga sve cure vole i počnu ludovati za njim.

Passion - da, poznata i jedna od najtužnijih epizoda Buffy u glavnom fokusu Jenny
SpoilerShow
koja umire zbog Angelusa. Svi tužni, ali tu je serija stvarno jaka. Ti odnosi između njih, to volim gledat.
Killed by Death - meni jedna od najpamtljivijih epizoda kad sam gledao na novoj prvi put. Tad mi je bila strašna, sad je manje strašna, ali dobra. Radi se o smrt koju vide samo oni koji imaju groznicu. Odlična maska :rock:

I Only Have Eyes for You - bzvz epizoda o duhu.

Go Fish - baš smrdljiva epizoda :zubifale: o ljudi ribama i baš su odratni. Nešto što bi Lovecraft smislio.

Becoming: Part 1/Becoming: Part 2 - dovstano finale druge sezone. Jedne od najpoznatijih epizoda Buffy o njezinoj borbi na kraju protiv Angelusa. Puno emocija, odlične kemije između njih i na kraju borba s mačevima i onim kipom koji se otvara.

Puno bolja sezona od prve sa 5, 6 loših epizoda, 2, 3 odlične i sve ostale dobre. U prosjeku dobra sezona.

Sad na treću. Tamo je glavni negativac onaj gradonačelnik/zmija pa opet Angel, Spike i ne znam jel se tu pojavljuje Faith ili u 4. sezoni.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Wheel Smith » 14 Aug 2014, 18:20

faith je u trecoj
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 14 Aug 2014, 18:24

Odlično :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 07 Apr 2015, 17:05

Počeo treću sezonu i pogledao prve dvije epizode :kokicarenje:

Anne - odličan početak. Buffy u drugom gradu pod drguim imenom susreće jednu djvojku koju je prije spasila i koja bude oteta od nekih demona iz pakla koji imaju nekakav podzemni mini pakao :zubifale: u kojem u jednom danu ostariš 100 godina pa Buffy mora spašavati, a s druge strane Willow, Xander, Oz i Cordelia pokušavaju ubijati vampire u Sunnydaleu.

8/10

Dead Man's Party - u drugoj epizodi se Buffy vraća doma, malo emocija sa majkom što mi je uvijek super u Buffy ti odnosi, ali ostatak blesav sa zombijima na njezinom povratničkom partiju.

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 14 Apr 2015, 07:25

Otišle epizode 3, 4, 5 i 6 :kokicarenje:

Faith, Hope & Trick - wu-hu :supz: Faith se pojavila, opasna mačka. I gospodin Trick. Odličan epizoda i upoznavanje scooby tima sa Faith.

8.5/10

Beauty and the Beasts - dobra epizoda sa nekoliko smiješnih momenata i povratak Angela.

7/10

Homecoming - odlična epizoda gdje gospodin Trick pokušava srediti Buffy i Faith, ali umjesto Faith se pojavljuje Cordelia jer su željeli da se one dvije pomire. Odličan razvoj odnosa između njih dvoje i maturantska večer :supz: i da, po prvi puta onaj gradonačelnik kao zmija. užasan cgi, ali nema veze, sviđa mi se kao negativac.

8.5/10

Band Candy - odlična i smiješna epizoda gdje svi stariji pojedu čokoladicu zbog koje se počinju ponašati kao kad su imali 16 godina. Gilesi i stara od Buffy :lol: :lol: wilow i xander nešto pokušavaju, ali ne znam kako će im to uspjeti.

8.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 04 May 2015, 17:30

Otišle epizode 7, 8, 9,10, 11 i 12 :kokicarenje:

Revelations - vrlo dobra epizoda o Fatih kojoj dođe učiteljica ala Giles, ali nije ono što se čini.

7.6/10


Lovers Walk - povratak Spikea :supz: koji otme Willow koja sad polagano postaje vještica i želi da napravi napitak zbog za Drusillu, ali na kraju se zajedno bore on, Buffy i Angel.

8/10

The Wish - odlična epizoda fokusirana na Cordeliu koja pomoću jednog medaljona zaželi da Buffy nikad nije došla u Sunnydale i tako se ostvari, ali alternativni timeline gdje su Xander i Willow zbog toga vampiri i cijeli grad je u neredu.

9/10

Amends - vrlo dobra fokusirana na Angela kojemu se javljaju neki duhovi da ubije Buffy, ali bori se s tim jer ne želi više biti Angelus. Na kraju lijepa scena između njega i Buffy. Tipičan njihov momenat.

8/10

Gingerbread - bezvezna epizoda o vješticama u gradu gdje roditelji odluče uzeti sve u svoje ruke, ali roditelji su pod utjecajem hansela i gretela, mala djeca, a to je ustvari jedan stari demon.

5.5/10

Helpless - vrlo dobra i emotivna epizoda gdje Giles dobije naredbu od vijeća da ubrizga nešto Buffy kako bi izgubila svoje moći jer će navršiti 18 godina, a svaka ubojica kad navrši 18 godina, mora na trenutak izgubiti moći da bi se borila kao obična djevojka protiv vampira. Odlične scene između Gilesa i Buffy.

8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 26 May 2015, 01:22

Otišle epizode 13, 14, 15, 16, 17, 18 :kokicarenje:

The Zeppo - odlična epizoda gdje je glavni fokus n Xanderu i kako je zlostavljan od tog jednog tipa pa se odluči promijeniti i počinje s njima izlaziti nakon što m use dokaže.

8.3/10

Bad Girls - odlična epizoda i vrlo emotivna gdje Faith pokaže Buffy kako se zabavlja pa Buffy prihvati izazov, ali zavšretak epizode uh :( sve je promijenilo.

8.7/10

Consequences - i nastavak na prošlu epizudou gdje Faith počinje lagao prelaziti na mračnu stranu i počinje podmetati Buffy za nešto što nije učinila, a Giles mora odlučiti što će napraviti.

8.7/10

Doppelgangland - najbolja epizoda serija za sad. U prijašnjim epizodama bila je ona epizoda kad je Cordelia zaželjela da Buffy nikad nije došla pa se u tom alternativnom svijetu Willow pretvorila u vampira, a ova epizoda kako sam naziv govori zbog jedne magije između Willow i još jedne dovodi tu Willow vampiricu. Ajme, zaljubljen sam. Kako je seksi :zubifale: odličan humor i vrhunski dijalozi.

9.5/10

Enemies Faith pokušava uzeti dušu Angelu tako da se osveti Buffy, ali sve čeka veliko iznenađenje. Sad je Faith stalna na gradonačelnikovu stranu i jedva čekam dvoboj između nje i Buffy. Bit ćemi teško za gledati jer sam zavolio Faith.

8.7/10

Earshot - i još jedna odlična epizoda nakon što Buffy ubije jednog demona, ta krva dotakne joj ruku i drugi dan Buffy može čitati misli. U početku joj je to super, ali s vremenom shvati da ne žli tu moć. I otkrije tko želi napraviti masakr u školi. A recimo tad je bio onaj Columbine masakr i volim tu socijalnu kritiku u tim serijama iz 90-ih. Toga danas nema.

8.6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 09 Jun 2015, 21:16

Otišla treća sezona :kokicarenje:

Choices - vrlo dobra epizoda gdje otmu Willow pa se moraju trejdati jer je Buffy uzela jednu kutiju gradonačelniku, a u toj kutiji su nekakve živine koje će pomoći njemu za uzdignuće.

8/10

The Prom - odlična epizoda, maturalna večer, a jedan lik planira pustiti tri opasna "psa" koja izgledaju kao nekakav hibrid između vukodlaka i goblina, ali daleko je da se o tome radi. Opet ta ljudskost, odrastanje i onaj završni govor kd svi zahvale Buffy po prvi puta i kažu da su svjesni kako se dosta toga čudnoga događa u njihovom gradu, ali da ne vole o tome razgovarati. Lijepa epizoda.

8.5/10

Graduation Day: Part 1/Graduation Day: Part 1 - grande finale i uzdignuće gradonačelnika. Faith vs Buffy, vrhunska borba, a čitam kako nisu uzimai kaskadere već sve odradili same. Angel i Buffy po posljednji put i gradonačelnik kao ogromni demon u obliku zmije. Loši efekti, ali zabavno. Prvi dio dosta bolji.

8.7/10

Sve u svemu odlična sezona, a sad idem odmah skinut četvrtu sezonu i prvu sezonu Angela jer se mora pratiti paralelno. Ovdje ima lista http://josswhedon.blogspot.com/2012/04/ ... order.html
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 16 Jun 2015, 16:27

Počeo sa četvrtom sezonom. Prve dvije epizode otišle :kokicarenje:

The Freshman - Buffy, Willow i Oz na fakultetu. Giles više nije njezin učitelj, a Xander kao krenuo na putovanje po Americi. Uglavnom upoznavanje sa fakultetom, tim novim okolišem i par vampira koje Buffy mora srediti. I da, pojavio se Riley. Kako mu je samo glas iritantan.

7.5/10

Living Conditions - zabavna epizoda o Buffy i njezinoj kolegici s kojom je u sobi na fakultetu. Napadnu ih demoni koji se pojavljuju u noćnim morama i te scene su prilično jzive, ali cijelu epizodu vidimo kako Buffy postaje luda, ali ima nekoliko zanimljivh preokreta koji sve objašnjavaju.

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 17 Jun 2015, 13:55

Buffy

The Harsh Light of Day - treća epizoda je čisti crossover sa Angel. Pojavljuje se opet Spike, kako mi je on super vampir, otkačen s odličnim smislom za humor. Kaže onoj Harmony da bi rađe sifilis oženio nego nju :lol: :lol: on je u ovoj epizodi u potrazi za prstenom koji će mu omogućiti da postane znatno jači i moći će hodati po danu. To Buffy i Giles shvaćaju te ga Buffy kreće zaustaviti. I Willow mi je odlična ove sezone sa svojim izrazima lica i sa kratkom kosom :mrgreen:

8/10

Angel

In the Dark - još bolja epizoda od Buffy. Buffy šalje Oza da donese prsten Angelu, ali Spike dolazi u los angeles i krene borba između njega i Angela. Odlična i napeta epizoda kja postavlja puno pitanja. Oz i Angel kad se vide, kakva awkward situacija :lol: nekako sam očekivao što će Angel napraviti sa prstenom. Odlična predzadnja scena na molu kad Angel iskače iz kombija.

8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 21 Jun 2015, 21:17

Otišle četvrta i peta :kokicarenje:

Fear Itself - odlična Halloween epizoda. Bila je već jedna Halloween epizoda u Buffy. Mislim da je druga sezona. Dok su se tamo Buffy i kompanija pretvorili u ono što su se obukli, u ovoj epizodi sve one smicalice od kostura do pauka ožive na tom fakultetu kad jedni iz Alfa društva organiziraju Halloween party i slučajno nacrtaju magijski znak koji sve to oživi. Zadnji 10-ak minuta urnebes koji smijeh :lol: :lol: onaj demon :prayer:

8.5/10

Beer Bad - eh, ovo je baš slaba epizoda. Xander nalazi posao kao konobar, a Buffy pokušava preboljeti Parkera tako da počne izlaziti sa četvoricom momaka i s njima počne piti pivo, ali vlasnik od tog kafića frustriran od života čega već stavlja nekakvu magijsku čin u pivo koji polako Buffy i njih četiri pretvara u neandretalce. Previše blesavo ispalo iako mi je zanimljivo što se sad događa između Oza i Willow. Oz je opet vidio onu novu curu i privlače se što me navodi do zaključka kako je i ona vukodlak kao Oz i da se zato privlače.

5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply