Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 04 May 2014, 00:55

Daaaa, sjećam se da sam navijao za Angela i Buffy koliko su mi super par bili. Sad ne čitaj spoiler osim ako želiš jer se tiče radnje od završetka druge sezone i Buffy/Angela
SpoilerShow
Angelus :D to mi je bila zakon borba i kasnije došao Spike koji mi je s vremenom postao bolji za Buffy nego što je to ikad bio Angel. Angel je bio mističan i miran dok je Spike čista zabava od vampira.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Wheel Smith » 04 May 2014, 01:13

meni je zasad najbolji trenutak jedna smrt jednog lika necu nista spojlat al bas mi zao bilo
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 04 May 2014, 01:15

Whedon je po tome poznat da ubija likove koji imaju veliku popularnost. Kao u Fireflyu recimo.

Odoh gledat treću i četvrtu epizodu :D

edit - Pogledao treću i četvrtu. Blah. Ovo su prve Buffy monster of the week epizode i treća se radila o vještici, ali prilično prosječno dok je četvrta blago rečeno užas. Divovska bogomoljka kao učiteljica :lol: :lol: ali sve oko toga je toliko blesavo. Ajd, izvlače ih na trenutak oni poznati simpatični dijalozi. Idemo dalje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Wheel Smith » 06 May 2014, 05:07

krenup s trećom - sve bolje i bolje :rock: :rock: :rock:
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 06 May 2014, 14:46

Sretniče :zubifale:

Ja se tu moram borit sa prvom sezonom. Pogledao epizode 5, 6, 7 i 8 :)

The Pack i I, Robot... You, Jane jako slabe epizode. Mislim, kužim da su epizode onako kritičke na društvo i tako. Recimo, I, Robot... You, Jane se radi o tome da nikad ne znaš ko može biti preko neta s druge strane. Tako je Willow bila u opasnosti. Mislim da nema serije u 90-ima koja nije obradila takvu temu, barem jednom. Ali kako loša epizoda. Onaj demon :facepalm:

Sedma epizoda pod nazivom Angel je najbolja ova sezone i stvarno dobra epizoda gdje se produbljuje odnos između Buffy i Angela. Otkriva se naravno dosta stvari o Angelu.

Danas se nastavlja. Vidim da je iduća o onom opsjednutom lutku.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by john_constantine » 06 May 2014, 19:33

ta serija se gleda samo radi willow. :heart: :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 06 May 2014, 19:44

Kasnije Willow stvarno postane seksi :oops:

Pogotovo kad
SpoilerShow
otkrije svoje moći pa postane vještica. Mislim da i pređe na tamnu stranu u kasnijim sezonama.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Wheel Smith » 06 May 2014, 21:27

meni je willow seksi od početka....
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 06 May 2014, 21:37

Meni zasad slatka koliko je ranjiva i nevina :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Wheel Smith » 06 May 2014, 23:30

Michel wrote:Meni zasad slatka koliko je ranjiva i nevina :D

ma ja samo čekam kad ce marshall iz himym iskočit odnekud :mrgreen:
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 08 May 2014, 10:53

Pogledao do kraja prvu sezonu, yeeeee :zubifale:

Najbolje epizode početak (Welcome to the Hellmouth), sredina (Angel) i kraj/finale (Prophecy Girl). Ove između epizode su bile dosta slabe, ali važne za našu družinu i pokazalo se koliko je Buffy krhka i koliko mi je predivna kad počne pokazivati emocije.

Tako je bilo u finalu koje je naprosto fantastično napravljeno. Najbolje kad kaže "Giles, imam 16 godina. Ne želim umrijeti" uz onoliko suza u oku, prirodnih suza jer se baš vide te emocije.

Pravo badass finale :rock:

Prosječna sezona, a sad idemo na pravu stvar. Jer od druge sezone je ona prava Buffy gdje je produkcijski vrlo visoko i meni najvažnije, jako su se pozabavili sa mitologijom/glavbom pričom koja je prilično duboka. Angelus, dolazim :supz:

Stavim skidat pa idući tjedan krećem, a ovaj tjedan moram završit Millenium i počet Scandal prvu sezonu. :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 13 May 2014, 14:48

Evo me sa drugom sezonom. Pogledao prva dva nastavka.

When She Was Bad je stvarno dobar početak druge sezone gdje se Buffy prisjeća što je prošla u prvoj sezoni i nikako ne može zaboraviti
SpoilerShow
Mastera.
A druga je jednostavno previše bedasta i za moj ukus pa tako i zaboravljiva. Danas se gledaju isto dvije.

Sad u trećoj epizodi dolazi a myth, a legend, one and only - Spike!!! :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 31 May 2014, 22:09

Image

Napokon se pojavio Spajkić :prayer:

Pogledao epizode 3, 4, 5, 6, 7 i 8 :rock:

School Hard - prvi put Spike i Drusila se pojavljuju. Jaka epizoda u kojoj upoznajemo nove likove i malu povijest Angela.

Inca Mummy Girl - bezvezna epizoda o mumiji koja isisava život i zaljubi se u Xandera kojem nejde na tom planu.

Reptile Boy - iznenađujuće dobra epizoda o studentima i njihovom tajnom bratstvu. Ono zmijoliko čudovište na kraju izgleda jako dobro.

Halloween - najjača epizoda dosad. Dešava se na noć vještica gdje naši glavni heroji budu maskirani kao i ostali stanovnici tog grada, ali zbog jednog maga oni zbilja postanu to što su obukli pa tako Willow je duh dok je Buffy ženska iz 18. stoljeća, a Xander neustrašivi vojnik :lol:

Lie to Me - emotivna i jaka epizoda gdje se vraća stari frend od Buffy, ali nije onakav kakvim se predstavlja. Posebno me se dojmio kraj kad Buffy kaže Gilesu "laži me i reci da je žiovt jednostavan". Svako malo se produbljuju likovi.

The Dark Age - još jedna emotivna epizode između Jenny i Gilesa. Demon je dobro izgledao :rock:

Idemo dalje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by HorrorHR » 03 Jun 2014, 13:40

meni je treća sezona bila ona sa kojom sam počeo gledati buffy. naletio tada u trstu na oba box seta (podijeljena sezona u dva) za neku siću i rekao ajd vidjeti ću. dosta dobra sezona, ali ima jedna kasnije koju sam gledao do sedam ujutro jedne noći koliko je bilo napeto.

sezona sa rileyem ili kako vec katastrofa, ljubavna debilana ;)

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Buffy the Vampire Slayer

Post by Michel » 03 Jun 2014, 14:22

Riley i onaj Adam. Četvrta sezona mislim. Totalni promašaj. Ja se ne mogu sjetiti koja mi je sezona najbolja, ali se sjećam tih Big Badova. Al vidim da se uglavnom treća sezona stavlja kao najbolja i najkonstantnija.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply