Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Post by HorrorHR » 25 Nov 2006, 16:59

Ne pričamo o filmu, nego o seriji. Kada je počela na Novoj TV pogledao sam par epizoda tadašnje prve sezone i bilo mi je nešto totalno katastrofa. Prilikom jednog od izleta u italiju, naletio sam na DVD kolekciju cijele treće sezone za 45 eur, pa sam onako reda radi kupio.

Pogledah sezonu u šutu, zakon mi je bila, pa sam kasnije kupio sve ostale box setove (sedam sezona). Što reći - serija je (kada je imaš u sezonama, a a ne moraš čekati slijedeći tjedan za novu epizodu) pre jebena. Znam da neki od ljudi (uključujući moju curu i čak starog flmskog mačka Film/TV koji su me blatantno pljuvali kada sam im rekao da je serija totalno jaka, su reda radi probali pogledati pa ostali isto tako ovisni.

Oko serije mi se sviđalo to što je imalo veze sa horror tematikom, ali scenaristi su bili predobri, pa su uspjeli od Buffy napraviti seriju koja se gleda sa guštom i u kojoj se čak možeš dobro nasmijati. Likove su razvili do granica perverzije, sve pet.

Neke od sezona su mi bile li-la, gdje posebno mislim na četvrtu (ako se ne varam) gdje Buffy dolazi jebač Riley, pa se snube cijelu sezonu, i šesta gdje su glavni negativci ona trojica geekova.

Sve u svemu, serija za pet - mislim da sam petu i/ili sedmu sezonu pogledao u šutu tipa 10 epizoda na dan kako je bila zarazna. Tek su u tim kasnijim sezonama uvalili to da se svaka epizoda nastavlja na slijedeću, pa je bilo radi toga mega cool.

Eto, ima brdo ljudi koji će zasigurno popljuvati Buffy, ali mislim da većina tih nije dala šansu. Neke stvari apriori trebaš preskočiti, posebno ime glavnog lika Buffy :)
Last edited by HorrorHR on 25 Nov 2006, 17:46, edited 1 time in total.

User avatar
HorrorFanatic
Posts: 70
Joined: 12 Nov 2006, 18:17
Location: Zagreb
Contact:

Post by HorrorFanatic » 25 Nov 2006, 17:13

Prejebena serija, slažem se s tobom oko 4. i 6. sezone, bile su definitivno najslabije, dok je meni osobno 3. najbolja...
A Sarah Michelle Gellar mi je jedna od najdražih glumica, tako da mi je serija u svakom pogledu bila predobra...
Šteta što su je otkazali nakon 7. sezone...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 25 Nov 2006, 21:16

Buffy je serija koju treba gledati da bi se shvatila dinamika i genijalnost koju je Joss Whedon pretočio na male ekrane.

Kada sam znao naletiti na epizodu tu i tamo na televiziji, ova serija mi je bila u istom rangu kao recimo O.C. ili One Tree Hill ali kada sam počeo gledat od početka, i žena i ja smo ostali :shock: i nismo se micali od TV-a. Znao sam imati maratone gdje se Buffy gledala čitav vikend, po 16 sati na dan, nisam mogao dočekati slijedeću epizodu.

Ima svaka sezona koju manu ali u globalu serija je fantastična. Scenarij je prepun kvalitetnog humora čak i u najžešćim situacijama, likovi su karakterizirani do savršenstva, maske su impresivne a horror atmosfera bez premca s obzirom na rejting. Sve u svemu jedna od najjačih serija koje sam ikada gledao, a pola sezona sam gledao dvaput.

@HorrorFanatic - Tehnički Buffy nije otkazana, imala je fenomenalnu zadnju sezonu s namjerom da serija spektakularno završi. Sjećam se kraja serije koji je toliko nevjerojatno bombastičan da sam doslovce stajao na sred dnevnog boravka i na iglama išćekivao šta će se dogoditi. P-r-e-j-e-b-e-n-o! Buffy rules! :vempajer:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 25 Nov 2006, 22:21

Valjda sam izgubio razum, pa se mičem iz ovog brutalnog topica.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 26 Nov 2006, 13:16

serija mi je bila ok, ali su kasnije počeli komplicirat, i dojadila mi je, ko i ona serija angel
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 27 Nov 2006, 11:17

Meni "Buffy" nikada nije bila nešto posebno...nikada nisam kužio toliku opsjednutost ljudi tom serijom i razloge za tolike pohvale. Meni "Buffy" nije bila ništa bolja nego npr. "Xena". :shock: :roll:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 27 Nov 2006, 12:33

Dragonrage wrote:Meni "Buffy" nikada nije bila nešto posebno...nikada nisam kužio toliku opsjednutost ljudi tom serijom i razloge za tolike pohvale. Meni "Buffy" nije bila ništa bolja nego npr. "Xena". :shock: :roll:
Nisi nikad skužio jer nisi sjeo i pogledao cijelu sezonu.

Što se tiče usporedbe sa retardiranom Xenom :pikachu: :povrac: :axe: :chainsaw: :bicovanje:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 27 Nov 2006, 12:40

FilmTV wrote:
Dragonrage wrote:Meni "Buffy" nikada nije bila nešto posebno...nikada nisam kužio toliku opsjednutost ljudi tom serijom i razloge za tolike pohvale. Meni "Buffy" nije bila ništa bolja nego npr. "Xena". :shock: :roll:
Nisi nikad skužio jer nisi sjeo i pogledao cijelu sezonu.

Što se tiče usporedbe sa retardiranom Xenom :pikachu: :povrac: :axe: :chainsaw: :bicovanje:
Pratio sam ja Buffy, cijelu jednu sezonu, možda čaj jednu i pola, ali meni je to isto kao i Xena. Ona "jadna" i jeftina akcija gdje jednim udarcem sruši 10 ljudi, te pri tome naprave 10X salto, sve se svodi na zajebanciju....mislim zabavno, ali ne vidim razloga za tolike pohvale. Ima mnogo boljih serija i zabavnijih nego Buffy

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 27 Nov 2006, 13:41

xena ja za predškolsku djecu. u buffy barem neko pogine
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 27 Nov 2006, 15:36

Djuro19 wrote:xena ja za predškolsku djecu. u buffy barem neko pogine
Po meni je i jedno i drugo za predškolsku djecu, (ispričavam se ako sam time koga uvrijedio, ali to je samo moje mišljenje). Tu bih još strpao i Herculesa i Angela.... :? Osobno sve to nabrojano vidim kao zabavne trash serije, koje mogu istinski cijeniti i obožavati samo veliki fanovi, a ja to nisam, jer mi sve djeluju nedovoljno privlačne da bih se navukao na njih.... :wink: :partyman:

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 27 Nov 2006, 16:09

Meni je film bio konza. Sisata Buffy iz filma >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> SM Gellar. :D

tino-mars
Posts: 22
Joined: 27 Mar 2008, 14:51

Post by tino-mars » 30 Mar 2008, 12:42

Buffy serija koja je ušla u legendu i tako će i ostati, serija je fenomenalna posebno specijalne epizode, poput Hush i The Body...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 30 Mar 2008, 17:30

jebena serija....sjećam se kad je došla kod nas...u kojoj je sezoni Dracula...jel u 4. ili 5.
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 30 Mar 2008, 17:31

Freddy wrote:jebena serija....sjećam se kad je došla kod nas...u kojoj je sezoni Dracula...jel u 4. ili 5.
prva epizoda 5. sezone..ehh ta vremena..

slika sa snimanja.. :lol:
Image
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 30 Mar 2008, 17:49

kad je počela, pratila sam ju. u početku mi je bila ok, ništa posebno, ali kasnije sve to se razvodi, više ljubavnih pričica i novih likova s svojim ljubavnim pričicama :lol: možda da su manje sezona napravili bilo bi bolje. a onu angel nisam nikad. glupost :D
Image

Post Reply