Twilight Zone

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Twilight Zone

Post by HorrorHR » 04 Nov 2010, 00:11

Uf, počeo sam gledati Twilight Zone od prvih epizoda, biti ću uskoro koji tekst - dogurao sam za sada do devete. Generalno nisam nešto pretjerano impresioniran, makar ima par dobrih epizoda.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Twilight Zone

Post by metallicat » 04 Nov 2010, 00:13

ona s knjigama mi je preodlična :D
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Twilight Zone

Post by HorrorHR » 04 Nov 2010, 01:17

metallicat wrote:ona s knjigama mi je preodlična :D
da za sada u ovih deset najbolje su mi ta sa knjigama, sa brodom na putu u new york i ona sa hipohondrom

User avatar
megawar888
Posts: 59
Joined: 26 May 2012, 19:22

Re: Twilight Zone

Post by megawar888 » 06 Jul 2012, 09:38

Ja gledam seriju iz 50-ih.Ma da ni serija iz 80-ih nije loša.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twilight Zone

Post by Michel » 10 Feb 2015, 00:07

Prva epizoda još uvijek svježa/odlična. Bolja mi je na novo gledanje. Twist sam znao, vrlo hrabro za ono vrijeme i vizionarski.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Twilight Zone

Post by HorrorHR » 24 Mar 2015, 14:22

Season 1, Episode 1: Where Is Everybody? (2 October 1959)

Čovjek se budi usred nepoznatog gradića, sam samcat. Ne zna tko je ni kako je došao ovdje. Pokušava dokučiti o čemu se radi, ali malo po malo počne luditi. Nije neočekivano da Zona Sumraka počinje sa tematikom vezanom za put u svemir. Vjerujem da je ovo tada bilo prilično paranoično.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Twilight Zone

Post by Mr. Pest » 13 Oct 2018, 20:13

Kako su najavili novi Twilight zone odlucio sam malo baciti oko na stare epizode, nisam je gledao puno ali ono malo što sam vidio je sve od reda bilo i
više nego dobro...

Where is everybody?

Tip se nade u gradiću usred ničega u kojeme nema žive duše te očajnički pokušava naći bilo koga. Kroz čitavu epizodu osjeti se određena nelagoda te osjećaj paranoje,iako sam svjestan da tu ne može biti ništa pretjerano grafički samo sam čekao kada ce ga nešto zaskočiti, čak je scena sa razbijenim ogledalom u neku ruku preteča jump scareova. Prvi put kada sam je vidio kraj me totalno razočarao, a s ovim gledanjem mi je dosta bolje sjeo. Serija možda jest ispred svog vremena ali isto kao i kod starih stripova i ovdje se vide određeni strahovi od budućnosti, a u još nekoliko navrata ćemo imati epizode koje se bave strahom od svemira,tehnologije, nepoznatoga, atomske bombe itd.

7/10

One for the angels

Lou Bookman ima do ponoći da prevari smrt.

Ako bismo ovo posmatrali kao tipičnu epizodu zone sumraka sigurno ne bi visoko kotirala jer nema niti horrora niti znanstvene fantastike niti misterija,
scenarij na prvu ne djeluje kao ništa posebno, a ideja na koju je došao glavni lik djeluje kao nešto iz starih crtića. Pa što tu onda valja?
Glavni glumci su fenomenalni, čitava epizoda odiše simpatičnošću, način na koji jedan brižni starčić ispadne heroj je tragikomičan u najpozitivnijem smislu,
a njegov odlazak sa scene upravo onakav kakav je i trebao biti. Bravo! Svaka scena u tih 25 minuta je bila i više nego potrebna te na kraju cini složenu cjelinu
koja uopće ne djeluje zbrzano, dok današnje serije od 10 epizoda po sezoni imaju 6 epizoda viška i na kraju zbrzaju zavšetak.
I recenica za kraj "You never know who might need something up there?"

8/10

Mr. Denton on Doomsday

Western sa pomalo nejasnom porukom, Al Denton je bio najnajnajrevolveraš dok nije upucao šesnaestogodišnjaka i odao se piću, sada ga maltretiraju
lokalni huligani sve dok se ne pojavi čudotvorac Henry J. Fate i da mu šansu da opet bude svoj čovjek. Sve skupa poprilicno mlako, nema niti jednog
dojmljivog trenutka te zna djelovati kao da je Serling jednostavno htio napraviti tipicči western pa usput ubacio i malo paranormala. Karakterizacija
Ala Dentona je poprilicno površna, jednostavno se išlo onom logikom "everyone roots for the underdog" pa je napravljen lik koji je toliko jadan da ga
je zaista ljigavo gledati, svi odreda su poprilicno kliše, a cak je i Henry J. Fate koji je trebao biti interesantan ustvari višak.
Zanimljivo je napomenuti da se ovdje poajvljuje mladi i neprepoznatljivi Martin Landau kojega će horror fanovi znati po tome što je osvojio Oscara za
ulogu Bele Lugosija u filmu Ed Wood...

5/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Twilight Zone

Post by Truba » 15 Oct 2018, 21:50

osma godina kako ovo gledam n a 117. sam ewpizodi
meni je ovo lose i zastarjelo
uzasne su 50minutne
ono od pola sata sam mogao podnijeti
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Twilight Zone

Post by Mr. Pest » 16 Oct 2018, 17:07

Eh , ne znam što da ti kažem, ja bih nakon osam godina odustao, meni je ovo bolje od horror filmova iz 60ih, čak i ove lošije epizode imaju neki šmek.
Sixteen Millimiter Shrine

Kada sam pred dosta vremena odgledao Sunset Boulevard dojmio me se taj koncept ostarjele glumice kojoj je vrijeme pregazilo sve osim egoizma, ima nešto
fascinantno i odbojno u gledanju kako osoba gubi kontakt sa stvarnošću te u potpunosti zanemaruje zdrav razum pritom toneći sve dublje u svoj imaginarni
svijet. Čitav "Sixteen Millimeter Shrine" je i posveta i plagijat na taj film toliko da epizoda jednostavno nije mogla biti jedna od onih koje se
pamte, ipak ako ćemo zažmiriti na jedno oko i jednostavno zanemariti da ovdje nema ništa originalno osim mlakog završetka mora se priznati da se radi o nelošoj adaptaciji Sunset Boulevarda za televiziju. Glavni glumac iako ni sličan Williamu Shatneru govorom i manerizmom baca na Jamesa Kirka iz Star Treka, a sad sam skužio da se pojavljivao i u Psihu, dok je Barbara Jean Trenton neloš plagijat Glorie Swanson. Nije loše, ali može to i puno bolje.

6/10


Walking Distance

Ne bih puno o ovome jer vidim da je epizoda opjevana kao jedna od najboljih, iako mi se nije toliko svidjela totalno mogu shvatiti zašto nekima je, malo baca na epizodu Dylan Doga "Dugački pozdrav", ali samo idejno...


7/10

Escape Clause

Hipohondar sklopi sporazum s vragom da živi vječno te sada iskušava svoju besmrtnost, djeluje isfurano isprva ali sviđa mi se smjer u kojem je otišlo. Scena kada se baca pod vlak definitivno pamtljiva. Simpatično!!!

6/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Twilight Zone

Post by Truba » 16 Oct 2018, 19:47

walking distancve mi je najbolja
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Twilight Zone

Post by Mr. Pest » 16 Oct 2018, 21:01

Meni Time Enough At Last, ali nisam ih odgledao većinu...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twilight Zone

Post by Michel » 26 Mar 2019, 01:26

Meni Eye of Beholder. Stao na ponovnom gledanju na trećoj sezoni, mogao bi uskoro nastaviti. Dolazi nova serija.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Twilight Zone

Post by HorrorHR » 26 Mar 2019, 14:40

nova serija i ima neku poantu, promijenilo se dosta toga, vrijeme je za update

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Jun 2019, 08:45

A nije mi baš sjela ova nova...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply