Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Žanrovske TV serije, dokumentarci i slično.
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 06 Jun 2022, 21:30

Drama, Horror, Mystery
Image

Imdb
Wiki

Creator: Guillermo del Toro
Stars: Kate Micucci, Eric André, Charlyne Yi

Netflixova antologijska horor serijal Guillermo del Toro "Cabinet of Curiosities" (izvorno nazvan "Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight") dodao je F. Murraya Abrahama, Bena Barnesa, Elpidia Carrillo, Essie Davis, Hannah Galway, Crispina Glovera, Demetriusa Grossea, Davida Hewletta, Andrewa Lincolna, Tim Blake Nelsona, Lukea Robertas, Sebastiana Rochéa, Glynn Turman i Petera Wellera u njegovoj glumačkoj ekipi. Plodni meksički filmaš dobitnik Oscara koji stoji iza "Pan's Labyrinth", "Hellboya", "The Shape of Water" i "Pacific Rim" bit će izvršni producent, i režirati seriju - opisanu kao osam neviđenih i žanrovsko definirajuće zlokobne pripovijesti namijenjene izazivanju tradicionalnih predodžbi o hororu, u rasponu od sablasnog do magičnog, gotičkog do grotesknog ili klasično jezivog. Dvije od osam priča su originalna djela del Tora.


Last edited by Michel on 26 Aug 2022, 04:57, edited 3 times in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–)

Post by Michel » 06 Jun 2022, 21:31

Zvuči zanimljivo, teaser ne otkriva puno ali sviđa mi se što će biti macabre, gotički horor i tako nešto slično.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by John_Ryder » 07 Jun 2022, 01:56

Čim je Del Toro valjat će!
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 26 Aug 2022, 04:57

Stavljen i službeni poster i trailer. Znači, ljudi trailer izgleda za prste polizat praktični efekti ovo će biti jebeno :supz: del Toro neće režirat niti jednu epizodu ali čitam da sve ide preko njega, jako je investiran u seriju i čitav taj proces.

Image

Serija će imati 8 epizoda i prve dvije epizode izlaze 25. 10., a zadnje dvije 28. 10.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Evo i popis epizoda. Bit će dvije epizode prema Lovecraftu :supz:
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by John_Ryder » 28 Aug 2022, 16:12

Uhhh podsjeti me na masters of horror serijal :supz: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 28 Aug 2022, 23:13

Je, baš na to sliči. Po ovom se baš vidi da su radili ljudi koji vole horor žanr.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by John_Ryder » 29 Aug 2022, 02:35

:kokicarenje: Je, tako da...čeka se
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 01 Oct 2022, 21:56

Novi trailer izgleda odlično :kokicarenje:


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 24 Oct 2022, 01:17

Sutra izlazi. Evo jedne recenzije
https://www.radiotimes.com/tv/fantasy/c ... es-review/
[Like everything Guillermo del Toro does, this feels like a passion project. Though he takes a step back from the director's chair on this occasion, his distinctive sensibilities are the artery through which these chilling tales flow (and sometimes burst out of). With interesting ideas, haunting visuals and memorable performances scattered across these eight offerings, this is a Halloween treat you'll definitely want more of./quote]
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 29 Oct 2022, 23:31

Lot 36 - prva epizoda je previše kaotična i za moj ukus ili čak i nije, ali je sve krivo posloženo. Prva polovica epizode vidimo da se nešto krije u tim skladištima da bi u drugoj polovici saznalo sve. Nevjerojatan turn je epizoda uzela i nije mi se svidjelo iako volim tu tematiku. Slabašan početak. 5/10

Niš, idem na drugu i treću :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by John_Ryder » 29 Oct 2022, 23:59

druga sa štakorima je puno bolja, 7/10
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 31 Oct 2022, 01:10

Graveyard Rats - da, puno bolja od prve epizode. Groteskna epizoda o čovjeku koji kopa grobove kako bi mrtvacima uzeo zlato što imaju tipa zlatni zub, ali ubrzo neki štakori uzimaju to zlato i tu kreće igra između njega i štakora. Bilo je svega u ovoj epizodi, i usprkos nekim manama ovo je bilo baš jako dobro. Onaj štakor izgleda jebeno :supz: 7.5/10

The Autopsy - ovoj je dosad najbolja epizoda sa jako dobrom glumom glavnih likova i dobrom radnjom. Malo treba da se pokrene ali mi nije smetalo jer mi je bilo zanimljivo od početka, pogotovo zadnjih 20ak minuta s autopsijom. 8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 06 Jan 2023, 15:15

The Outside - najlošija epizoda dosad. Podsjeća me na sve ono najgore u horor žanru. Shvaćam kritiku epizodu i što je redateljica htjela napraviti ali nije mi legla. Glavna glumica je dobro odglumila ali što to vrijedi kad je nezanimljivo. Bilo je par gadljivih trenutaka sa njezinom kožom ali neke stvari nisu imale smisla. 4/10

Pickman's Model - e ova mi se više svidjela rađena po kratkoj priči od Lovecrafta. Vidim da fanovi Lovecrafta nisu oduševljeni i govore da je loše adaptirano osim samog naziva, nekih mjesta ima malo veze sa originalnom pričom. Ipak, prva polovica epizode je jako dobra dok druga je mess. O glumi ne bi, ali seting, scenografija i atmosfera su bile na razini. Ima prolazak kod mene. 6.8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by boyko » 19 Jan 2023, 03:27

Fora su price. neke neke vise,neke manje.al svakak zabavno za pogledat
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (TV Series 2022–) NETFLIX

Post by Michel » 03 Apr 2023, 01:09

Dreams in the Witch House - ne znam čemu opet adaptacija ove priče kad smo imali onu iz Master of Horror koja je puno bolja. Ova je i drugačija i ne znam što je Del Toru da daje ovako nešto u ruke ženskoj redateljici. Loše je ovo bilo. Vještica mi se uopće nije svidjela iako kad sam je prvi put vidio bilo je ok ali kako je radnja odmicala loše je to. Previše CGI-a pa priča sa duhom i sve to nepotrebno. 4/10

The Viewing - e ovo mi se puno više svidjelo. Cast je pogođen i priča te zainteresira iako je kraj kao da je izašlo iz nekog B trash filma. Čak i nemam ništa protiv, ali baš totalno Creepshow. Glavni milijarder kojeg glumi Peter Weller je odličan, baš fora glas čovjek ima. Uvod, sve one boje i misterija jako dobro.
SpoilerShow
i ubojstva na kraju nisu loša, a vazemaljsko čudovište trebali su to bolje
inače je redatelj Panos Cosmatos koji stoji iza Mandy a to mi nije dobro sjelo tako da je ovo bolje 7.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply