Creature from the Black Lagoon (1954)

Old school
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Creature from the Black Lagoon (1954)

Post by elrania » 08 Aug 2011, 01:45

Image


IMDB

TRAILER


Director: Jack Arnold

Writers: Harry Essex, Arthur A. Ross, Maurice Zimm


Cast:
Richard Carlson ... Dr. David Reed
Julie Adams ... Kay Lawrence (as Julia Adams)
Richard Denning ... Dr. Mark Williams
Antonio Moreno ... Carl Maia
Nestor Paiva ... Captain Lucas
Whit Bissell ... Dr. Edwin Thompson


Storyline:
A scientific expedition searching for fossils along the Amazon River discover a prehistoric Gill-Man in the legendary Black Lagoon. The explorers capture the mysterious creature, but it breaks free. The Gill-Man returns to kidnap the lovely Kay, fiancée of one of the expedition, with whom it has fallen in love.


SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Creature from the Black Lagoon (1954)

Post by elrania » 08 Aug 2011, 01:53

svjesna komentara da je ovo jedan od slabijih filmova na temu klasičnih čudovišta, ne mogu reć da se slažem s time.
jako volim vodene/močvarne lokacije, morske nemani slične konstitucije i ovaj mi je film bio užitak gledati. :)

creature mi je možda najtužnije od čudovišta; skoro je svaka pojava njega djelovala nekako patnički i strašno samotno te je moguće da mi je zbog toga i jedan od najmilijih.
oduševljena sam maskom i snalažljivošću pod vodom sa svim tim na sebi! ...i jedinom glumicom. :)

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Creature from the Black Lagoon (1954)

Post by Jane Doe » 08 Aug 2011, 07:00

film je super.
ima već dosta da sam ga gledala ali iznenadio me koliko je dobar i koliko je maska super i kako je sve dobro odrađeno u filmu.
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Creature from the Black Lagoon (1954)

Post by john_constantine » 08 Aug 2011, 09:25

jedan od odličnih crno bijelih klasika s dosta jezovitih scena kada se pokušava dočepati ranjenika.
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Creature from the Black Lagoon (1954)

Post by GreenHornet » 08 Aug 2011, 12:01

nije me pretjerano impresionirao... :? osim sto se slazem s elry,da je ovo jedno od tuznijih cudovista i bas mi ga je zao bilo u nekim trenucima...to je stvarno BRILJANTNO napravljeno.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Aug 2011, 22:46

Fenomenalan film :prayer: odlična priča, a o podvodnim snimkama mogu samo reći da sam u svakoj sekundi guštao :supz:

Gledao ga već nekoliko puta i baš sam se mislio baciti recenziju, ali uvik zaboravim...ispravit ćemo to uskoro.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Creature from the Black Lagoon (1954)

Post by Michel » 12 Oct 2022, 00:55

Creature from the Black Lagoon (1954) - evo jedan klasik koji još nisam pogledao i uvijek sam ga odgađao iz ne znam kojih razloga. Radnja je smještena u Amazoni gdje pratimo jedne znanstvenike na brodu kako traže nekakve fosile, ali pritom nailaze na čudovište koje se zove Gill-man. Film je neočekivano dobar i zanimljiv, pogotovo scene u vodi koje su sjajno napravljene. Ona scena kada ženska pliva i Gill-man ispod nje vrhunski napravljeno ili ona dvojica kada rone i Gill-man ih prati. Borbe su isto dobre, koliko mogu biti protiv čovjeka u odijelu ali za ono vrijeme jako dobro. Ne bi rekao da je Gill-man tragično stvorenje kao King Kong jer je odmah u početku ubio dvoje nedužnih domorodaca. I teško ga je ubit, stvarno su pokušali sa svime. Još da pohvalim i glavnu glumicu, stvarno je prekrasna. 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply