Plan 9 from Outer Space (1959)

Old school
Post Reply
User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Plan 9 from Outer Space (1959)

Post by lemonzoo » 13 Jun 2019, 16:09

Image

Opis:
Plan 9 iz Svemira nosi naziv najgoreg filma svih vremena. Njegov tvorac je legendarni Ed Wood, kralj trash-filma. Ljubitelji trash-filmske kulture Plan 9 ocjenjuju najvišim ocjenama, smatrajući ga krunom Woodovog uspjeha. U ovom filmu nije bitno što leteći tanjuri lebde na vidljivoj žici, niti što se nadgrobni spomenici, očito napravljeni od kartona, ljuljaju na povjetarcu.
Plan 9 osim titule najgoreg filma svih vremena, nosi i onu pravog trash-remek-djela.
Film priča priču o izvanzemaljcima koji su na Zemlju stigli da bi neinteligentne Zemljane spriječili u stvaranju solarne bombe. Njihovih dosadašnjih osam planova je propalo, ali ovaj deveti mora uspjeti čim uključuje krađu tek pokopanih zemaljskih tijela i njihovo uskrsavanje.

Izvor: uputnica.com

Žanr: horor, znanstvena fantastika
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 79 min
Režija: Edward D. Wood Jr.
Scenarij: Edward D. Wood Jr.
Glumci: Gregory Walcott, Mona McKinnon, Duke Moore, Tom Keene, Carl Anthony, Paul Marco, Tor Johnson, Dudley Manlove, Joanna Lee, John Breckinridge

IMDb



User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Plan 9 from Outer Space (1959)

Post by john_constantine » 13 Jun 2019, 20:17

Baš treš, ali još sam više uživao nakon filma Ed Wood i kako je uopće napravio film.
Michel puši karu.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Plan 9 from Outer Space (1959)

Post by Ash_Williams » 07 May 2022, 15:14

Ovo mi je 1 od najdražih filmova. Nije ni blizu najgoreg filma kako ga je proglasio Michael Medved, gledao sam puno gore filmove. Ed Wood je zapravo
pokušavao napraviti dobar film a kombinirano s njegovom nesposobnošću rezultira jedinstvenim filmom koji me svaki put tjera na cerekanje.

Post Reply