Carnival of Souls (1962)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Carnival of Souls (1962)

Post by elrania » 09 Apr 2012, 13:47

Image


IMDB

TRAILER



Director: Herk Harvey

Writer: John Clifford


Cast:
Candace Hilligoss ... Mary Henry
Frances Feist ... Mrs. Thomas, Landlady
Sidney Berger ... John Linden
Art Ellison ... Minister
Stan Levitt ... Dr. Samuels


Storyline:
Mary Henry is enjoying the day by riding around in a car with two friends. When challenged to a drag, the women accept, but are forced off of a bridge. It appears that all are drowned, until Mary, quite some time later, amazingly emerges from the river. After recovering, Mary accepts a job in a new town as a church organist, only to be dogged by a mysterious phantom figure that seems to reside in an old run-down pavilion. It is here that Mary must confront the personal demons of her spiritual insouciance.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Carnival of Souls (1962)

Post by elrania » 09 Apr 2012, 13:51

evo pravog ghostly filma! (dec, rađe se ovog uhvati :P )

najveći plus je što nitko ne objašnjava previše što se događa i ostaje na nama da protumačimo tko je tu što točno i zašto. naravno, kraj je jasan i vjerujem da je poprilično predvidljiv nama u ovo doba nakon milijun pogledanih filmova na sličnu foru, no niti jedan mi nije imao ovu tmurnost i neugodnost te najviše od svega, jezivost.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Carnival of Souls (1962)

Post by GreenHornet » 09 Apr 2012, 14:17

zvuci zanimljivo,ali imam feeling da vec znam u cemu je poanta.
:P
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Carnival of Souls (1962)

Post by Malteras » 10 Apr 2012, 22:02

elrania wrote: najveći plus je što nitko ne objašnjava previše što se događa i ostaje na nama da protumačimo tko je tu što točno i zašto. .
Ma ne da ne objasnjava previse, nego ne objasnjava nista, tako da se film moze tumaciti na razlicite nacine:) Ali, u tome je i dio njegove cari, kao i u odlicnoj atmosferi...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Carnival of Souls (1962)

Post by Decadentor » 13 Apr 2012, 00:03

elrania wrote:evo pravog ghostly filma! (dec, rađe se ovog uhvati :P )

najveći plus je što nitko ne objašnjava previše što se događa i ostaje na nama da protumačimo tko je tu što točno i zašto. naravno, kraj je jasan i vjerujem da je poprilično predvidljiv nama u ovo doba nakon milijun pogledanih filmova na sličnu foru, no niti jedan mi nije imao ovu tmurnost i neugodnost te najviše od svega, jezivost.
Primio na znanje :lol: iako nemam vremena za nikoi kurac ovih dana :x
Image

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HOROR KLASICI 60-IH

Post by Michel » 19 Mar 2014, 03:56

Carnival of Souls (1962) - malo razočaranje od filma jer sam očekivao nešto odlično nakon silnih hvalospjeva po netu, a dobio nešto dobro. Kopija jedne epizode iz originalne zone sumraka i bez obzira na to, ovo je dobar i jezivi horor koji ne odgovara na neka važna pitanja, ali i ne treba jer je sve jasno.

8======-..o/8==========o (6.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply