The Comedy of Terrors (1963)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

The Comedy of Terrors (1963)

Post by elrania » 12 Jan 2011, 19:04

Image

TRAILER

IMDB


Director: Jacques Tourneur

Cast:
Vincent Price ... Waldo Trumbull
Peter Lorre ... Felix Gillie
Boris Karloff ... Amos Hinchley
Joyce Jameson ... Amaryllis Trumbull
Joe E. Brown ... Cemetery Keeper
Beverly Powers ... Mrs. Phipps (as Beverly Hills)
Basil Rathbone ... Mr. John F. Black

Plot: An undertaker who hasn't had any 'customers' in a long time is forced the pay one year's back-rent. To get money he starts to kill people in order to get new clients.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Comedy of Terrors (1963)

Post by elrania » 12 Jan 2011, 19:11

vincent price je je izuzetno teatralna pojava, a u ovom ostvarenju nadmašuje sam sebe. grozan je, bezobrazan, podmukao, pije i vrijeđa, a svejedno pršti svojom priceovskom elegancijom i uz lorrea čini dijabolični duo uvrnutih pogrebnika namjerenih na zaradu bez obzira na načine i posljedice.
film je u najvećem dijelu komedija, ali zbog svog uvrnutog dijela zaslužuje i da ga se hororom nazove, no onim toplim i baršunastim. :)

moje je mišljenje da je humor u filmu u nekim scenama malo over the top i nije me se dojmilo to pretjerivanje, ali osim toga, sve je pozitivno i zaslužuje veliki palac gore.

i lijep dodatak filmu je narančasti miconja koji se dosta često pojavljuje kao jedan od glavnih likova. :)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 13 Jan 2011, 20:14

Prvi Priceov film koji sam gledao tamo negdje 87' oko 3 sata u subotnje jutro i odmah se zaljubio u glumu tog glumca... Inače film je odličan :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply