Invasion of the Body Snatchers (1978)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by chatterer » 02 Sep 2010, 14:43

Image

Director:
Philip Kaufman

Writers:
Jack Finney (novel)
W.D. Richter (screenplay)

Plot:
In San Francisco, a group of people discover the human race is being replaced one by one, with clones devoid of emotion.

Cast
(Cast overview, first billed only)

Donald Sutherland ... Matthew Bennell
Brooke Adams ... Elizabeth Driscoll
Jeff Goldblum ... Jack Bellicec
Veronica Cartwright ... Nancy Bellicec
Leonard Nimoy ... Dr. David Kibner
Art Hindle ... Dr. Geoffrey Howell, DDS
Lelia Goldoni ... Katherine Hendley
Kevin McCarthy ... Dr. Miles J. Bennell
Wikipedia wrote:Invasion of the Body Snatchers is a 1978 science fiction film based on the novel The Body Snatchers by Jack Finney. It is a remake of the 1956 film of the same name. The original music score was composed by Denny Zeitlin.

This remake starred Donald Sutherland, Brooke Adams, Jeff Goldblum, Veronica Cartwright, Leonard Nimoy and Art Hindle. It was adapted by W. D. Richter and directed by Philip Kaufman. Unlike many remakes, it met a generally favorable critical response and performed very well at the box office. Made for $3.5 million, the film earned nearly $25 million in the United States. The New Yorker's Pauline Kael, who said "it may be the best film of its kind ever made", was a particular fan
Trailer

ImageImageImageImage
SpoilerShow
Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by filmofil » 02 Sep 2010, 16:03

ogromno razočarenje za mene, film mi nije pasao, al želim mu dat opet priliku jednog dana jer sam ga možda u krivom raspoloženju gledao
This is the Zodiac speaking.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by HorrorHR » 02 Sep 2010, 19:24

Invasion of the Body Snatchers (1978)

Image

http://www.horrorhr.com/invasion-of-the ... hers-1978/

:supz: :supz: :supz:
odličan film

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by john_constantine » 02 Sep 2010, 19:47

gledao sam i onu verziju Stuarta Gordona koja je bila više depresivnija od ove verzije. Ali dobra tematika, samo moram pogledati i original.
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by remike2 » 02 Sep 2010, 19:48

Nikako da ga pogledam, no morat ću.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by dr_gonzo » 02 Sep 2010, 22:04

HorrorHR wrote: :supz: :supz: :supz:
odličan film
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by Ašow » 03 Sep 2010, 14:33

Slažem se sa gonzom i gazdom za film.
--------
Last.fm

User avatar
Damned_Thing
Posts: 145
Joined: 17 Oct 2009, 12:44

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by Damned_Thing » 04 Sep 2010, 12:23

Sinoc ponovo gledala film.. i opet me odusevio.. mracan,jeziv,napet,gluma.. preporuka svima.. :tonqe:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 04 Sep 2010, 12:46

Najbolji horori su uvijek bili sa depresivnim i tužnim krajem...zato mi se u Army of Darkness sviđa onaj engleski kraj malo više od američke verzije...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re:

Post by Ašow » 04 Sep 2010, 18:59

dr_gonzo wrote:Najbolji horori su uvijek bili sa depresivnim i tužnim krajem.
To je to!
:supz:
--------
Last.fm

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 04 Sep 2010, 21:13

dr_gonzo wrote:Najbolji horori su uvijek bili sa depresivnim i tužnim krajem...zato mi se u Army of Darkness sviđa onaj engleski kraj malo više od američke verzije...
SpoilerShow
onaj gdje završi u budućnosti?
Michel puši karu.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Re:

Post by Deimos » 05 Sep 2010, 10:54

john_constantine wrote:
dr_gonzo wrote:Najbolji horori su uvijek bili sa depresivnim i tužnim krajem...zato mi se u Army of Darkness sviđa onaj engleski kraj malo više od američke verzije...
SpoilerShow
onaj gdje završi u budućnosti?
da

OT: meni je ipak sve to malo predepresivno

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by kraykulla » 07 Sep 2010, 08:42

pogledao jučer.odličan film,od početka do kraja,genijalna atmosfera stvarno prejebeno.svaka čast :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Invasion of the Body Snatchers (1978)

Post by Michel » 07 Sep 2023, 23:46

Image

Invasion of the Body Snatchers (1978) - original iz 50-ih mi je uvijek bio najbolji dok sam ovaj tada davne 2012. rekao da iako kvalitetan, slab je u usporedbi sa originalnom. Jel se što promijenilo? Pa za početak danas sam zreliji i iskusniji u gledanju filmova nego prije 10+ godina i samim time vidim neke stvari drugačije. Prva polovica filma je odlična, oni kosi, oštri i statični kadrovi koje nam redatelj Philip Kaufman pruža su odlični i savršeno nam dočaravaju osjećaj paranoje. Sami glumci isto odradili veliki posao jer su opušteni, obični ljudi koji rade svoj posao. Brooke Adams i Donald Sutherland su glavni duo, a tu su još Goldblum i Nimoy kao jako dobre sporedne uloge. Radnja je ta da vanzemaljci polako preuzimaju taj grad u kojemu oni žive, ali na način tako da kada zaspeš, oni te zamijene, i to vrlo učinkovito. Druga polovica filma mi se nije tako svidjela kao prva koja je mnogo bolja jer u drugoj ima previše ekspozicije i nekako se izgubila ona paranoja. Trreba pohvaliti i što je cameo ulogu imao glavni glumac iz originalnog filma lijep throwback. Sve u svemu radi se o jednom dobrom/vrlo dobrom sf hororu. Zaboravih i nadodati kako je film nastao u savršenom vremenu jer je tad bila afera watergate i 70-e su bile baš kao i 50-e, vrlo paranoično doba. Mislim da bi bilo idealno i za novu verziju u ovoj eri. 7.5/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - pa utjecaj mu je taj što se smatra jednim od najboljih remakeova ikada kao i vrlo visoko kotira među sf hororima. Legendarna scena od Sutherlanda na kraju je i parodirana no sami utjecaj u usporedbi sa nekim drugim horor filmovima iz tog doba nije tako velik. Puno veći utjecaj ima naravno sama knjiga koja se smatra svijetlim primjerom paranoje hladnog rata, odražavajući američki strah od komunističke infiltracije. S druge strane, također se smatra upozoravajućom pričom o totalitarizmu nakon McCarthyjeve ere. A sami film zaslužuje A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply