Frankenstein Created Woman (1967)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Frankenstein Created Woman (1967)

Post by john_constantine » 11 Aug 2010, 21:21

Image

Trailer

Redatelj: Terence Fisher
Scenarij: Anthony Hinds
Godina: 1967
Žanr: SF horor
Država: Velika Britanija
Glume: Peter Cushing, Susan Denberg, Thorley Walters, Robert Morris, Duncan Lamont, Peter Blythe...
Baron Frankenstein has acquired the dead body of a young maiden, Christina, and all it lacks is the spark of life. He captures the soul of a recently executed young man and installs it in the young woman. With the memories from the young man still intact, she starts to kill the people whose false accusations led to the young man's execution.
Image
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Frankenstein Created Woman (1967)

Post by elrania » 04 Aug 2011, 22:24

gori od svojih prethodnika i usudim se reć dosta naporan zbog prijelaza u neke druge sfere.
al opet, cushingov oštar jezik i tu dolazi do izražaja pa podaruje nekog veselja tokom gledanja!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Frankenstein Created Woman (1967)

Post by john_constantine » 26 Aug 2011, 19:50

Najlošiji nastavak do sada u Frankenstein serijalu, prva polovica filma dobro djeluje iako je Frankenstein u drugom planu, ali taj rasplet u filmu mi je bio tako debilan da nisam mogao povjerovati. Scene killova su traljavo napravljene, što me iznenadilo jer hammer filmovi nisu prezirali od scene nasilja. A lik doktora Hertz je bezveze, naporan lik koji kao da pokušava biti komičan, ali ne uspijeva mu to. I prilično bizarna završnica. Očekivao sam da će film biti u takvom revenge smjeru, ali s takvom debilnom idejom, nikako... 3/5
Michel puši karu.

Post Reply