Salem's Lot (1979)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Salem's Lot (1979)

Post by A$H » 24 May 2010, 19:10

Director:
Tobe Hooper

PLOT - Salem's Lot is a town which a new member, Mr. Straker, has taken as his new "home", and has a mysterious partner, namely Mr. Barlow. Not too long after Straker arrives in Salem's Lot, people start disappearing from sight and dying from odd causes, and no one is sure why, including Ben Mears who is in town to write a new book on the town's rumored haunted house called the Marsten House, which overlooks the town and hides a terrible secret about to be unleashed.

POSTER

Image

CAST

David Soul ... Ben Mears
James Mason ... Richard K. Straker
Lance Kerwin ... Mark Petrie
Bonnie Bedelia ... Susan Norton
Lew Ayres ... Jason Burke

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=aIbJ2rQ59ZE

Image
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Salem's Lot (1979)

Post by Wendigo » 24 May 2010, 19:11

odličan film u kojem su vampiri actually jezivi. :)
jedina "zamjerka" je što je malo predugačak.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Salem's Lot (1979)

Post by remike2 » 24 May 2010, 19:13

Wendigo wrote:odličan film u kojem su vampiri actually jezivi. :)
jedina "zamjerka" je što je malo predugačak.
Slažem se, meni jedan od najboljih filmova sa vampirima koji su stvarno jezivi i jedan od omiljenih horror filmova Tobea Hoopera!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Salem's Lot (1979)

Post by jeba » 06 Jun 2010, 10:44

Wendigo wrote:odličan film u kojem su vampiri actually jezivi. :)
jedina "zamjerka" je što je malo predugačak.
Većina Kingovih ekranizacija je predugačka.

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Salem's Lot (1979)

Post by Michel » 27 Aug 2017, 17:43

RIP Tobe Hooper.

Jedna od najdražih Kingovih ekranizacija. Vrhunski TV film. Mogao bi ga opet uskoro pogledati.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Salem's Lot (1979)

Post by Truba » 27 Aug 2017, 21:06

jbg
nisam ni znao da je umro
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Salem's Lot (1979)

Post by Michel » 13 Sep 2023, 05:49

Image

Salem's Lot (1979) - ovdje malo varam jer negdje piše da je mini serije, a negdje TV film. Bilo kako bilo, morao sam ovo uvrstiti jer mi je ovo horor ostvarenje jako drago. Ovo mi je treći put da gledam i dalje je čisti užitak. Mali gradić, puno likova koje upoznajemo kroz sat i pol uz laganu misteriju, a drugih sat i pol raskrinkavanje i vampiri. Glumačka posada odlična, svi odradili baš dobro, a o atmosferi da ne pričam. Mislim, ovo ima mana, i malo je dated u nekim stvarima ali opet atmosfera je ta koja čini horor i zbog vrhunske atmosfere opraštam neke stvari. Ima i legendarnih scena kao sa klincem koji kuca po prozoru ili prvo fenomenalno pojavljivanje Barlowa koji je tako ikonski vampir. Što još reći osim Tobe Hooper je napravio jako dobar posao i uveo nas u Kingov svijet. 8/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj je velik jer baš kao i prvi IT, utjecao je na generacije i generacije. Ne samo te već je ovaj film zaslužan za Fright Night, The Lost Boys i utjecao je na Whedonovu poznatu seriju Buffy. Mike Flanagan i njegova serija Midnight Mass, je bila pod glavnim utjecajem Salem's Lota. Tako da utjecaj se osjeti i dan danas, pamtljiv je i očito dugotrajan. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply