Dawn of the Dead (1978)

Zagrijavanje za osamdesete
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Dawn of the Dead (1978)

Post by A$H » 24 May 2010, 12:42

Director:
George A. Romero

PLOT - Following the events of Night of the Living Dead (1968), we follow the exploits of four survivors of the expanding zombie apocalypse as they take refuge in an abandoned shopping mall following a horrific SWAT evacuation of an apartment complex. Taking stock of their surroundings, they arm themselves, lock down the mall, and destroy the zombies inside so they can eke out a living--at least for a while. Tensions begin to build as months go on, however, when they come to realize that they've fallen prey to consumerism. Soon afterward, they have even heavier problems to worry about, as a large gang of bikers discovers the mall and invades it, ruining the survivors' best-laid plans and forcing them to fight off both lethal bandits and flesh-eating zombies.

POSTER

Image

TAGLINES

When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
In 1968, George Romero brought us "Night of the Living Dead." It became the classic horror film of its time. Now, George Romero brings us the most intensely shocking motion picture experience for all time.


GLUME

David Emge ... Stephen
Ken Foree ... Peter
Scott H. Reiniger ... Roger
Gaylen Ross ... Francine
David Crawford ... Dr. James Foster

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=PpuNE1cX03c
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 May 2010, 13:16

Najbolji zombi film svih vremena i jedini koji ga mogu ugroziti su ROTLD i NOTLD 90', a jako blizu mu je i odlični rimejk...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by filmofil » 24 May 2010, 14:01

po meni precijenjen, možda za ono doba nešto VAU, al eto, meni je remake punnoooooo bolji...sjećam se da sam se dosađivao za vrijeme filma i jedva čekal da završi...reko bi da ga je vrijeme pregazilo, al očito nije kad još uvijek ima tolko fanova i pobornika
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by DrugsBunny » 24 May 2010, 14:05

Remake NOTLD-a je teško smeće dok je original isto prekultan film. Dawn i Night su mi zasad jedini filmovi koji od Romera istinski valjaju te su mi i jedan i drugi čiste desetke.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by Wendigo » 24 May 2010, 14:23

filmophil wrote:po meni precijenjen, možda za ono doba nešto VAU, al eto, meni je remake punnoooooo bolji...sjećam se da sam se dosađivao za vrijeme filma i jedva čekal da završi...reko bi da ga je vrijeme pregazilo, al očito nije kad još uvijek ima tolko fanova i pobornika
apsolutni potpis. i meni je bio mrvicu dosadan na momente kad sam ga prvi put gledao negdje 87´...

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by DrugsBunny » 24 May 2010, 14:55

Iako mi je original genijalan moram priznat da je i meni remake bolji te da je remake možda najbolji zombie film koji sam gledao.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by Deimos » 24 May 2010, 15:49

meni je puno bolji original od remake-a. sviđaju mi se efekti i šminka zombija

User avatar
Mitch_Connor
Posts: 74
Joined: 04 May 2010, 14:19
Location: 47°9′S 126°43′W

Re:

Post by Mitch_Connor » 24 May 2010, 18:10

dr_gonzo wrote:Najbolji zombi film svih vremena i jedini koji ga mogu ugroziti su ROTLD i NOTLD 90', a jako blizu mu je i odlični rimejk...
Potpis.

Inače remake je ok i ništa više. Mislim, živi mrtvaci koji trče - ljudi bi s lica Zemlje nestali dok kažeš seks. Shvaćam da želiš uvesti nešto novo i stvoriti dodatnu napetost, ali čovječe nemoj im davat brzinu/okretnost niti pamet jer ne samo da ih u vrlo kratkom vremenu ima pun kufer, nego se i ta kontaminacija širi brže nego HIV virus JAR-om.
"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by HorrorHR » 24 May 2010, 18:47

jedini film koji kad sam uspio dobiti na nekoj vhs-ici pogledah tipa 5-6 dana svaku večer - i to sa generalno istom ekipom :D klasik :!:

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Re:

Post by DrugsBunny » 24 May 2010, 19:01

Mitch_Connor wrote:Mislim, živi mrtvaci koji trče - ljudi bi s lica Zemlje nestali dok kažeš seks. Shvaćam da želiš uvesti nešto novo i stvoriti dodatnu napetost, ali čovječe nemoj im davat brzinu/okretnost niti pamet jer ne samo da ih u vrlo kratkom vremenu ima pun kufer, nego se i ta kontaminacija širi brže nego HIV virus JAR-om.
Meni je to super sjelo jer mi je više pun k sporih zombija zbog tog što moraš biti naprosto retardiran da te oni takvi spori ubiju. Brzina dovede dodatnu dinamiku u film 8)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Re:

Post by filmofil » 24 May 2010, 19:03

Mitch_Connor wrote:Inače remake je ok i ništa više. Mislim, živi mrtvaci koji trče - ljudi bi s lica Zemlje nestali dok kažeš seks. Shvaćam da želiš uvesti nešto novo i stvoriti dodatnu napetost, ali čovječe nemoj im davat brzinu/okretnost niti pamet jer ne samo da ih u vrlo kratkom vremenu ima pun kufer, nego se i ta kontaminacija širi brže nego HIV virus JAR-om.
baš naprotiv, meni je ta novost bila odlična stvar jer mi je išlo na živce kad su u zombi filmovima ljudi samo tako prolazili pokraj tih živina kao kod romera npr...ovak je dodana napetost...šta je uopće zanimljivo u tome da su zombiji skoro pa nepokretni?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by john_constantine » 24 May 2010, 19:04

filmophil wrote:po meni precijenjen, možda za ono doba nešto VAU, al eto, meni je remake punnoooooo bolji...sjećam se da sam se dosađivao za vrijeme filma i jedva čekal da završi...reko bi da ga je vrijeme pregazilo, al očito nije kad još uvijek ima tolko fanova i pobornika
potpis.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by elrania » 24 May 2010, 19:09

meni je taj remake bio čisti prosjek kad sam ga po drugi put gledala.
film počne dobro i onda pred kraj sve krene nizbrdo.

original sam samo jednom gledala i ostala sam izuzetno zadovoljna.
počela sam ga gledati negdje u 1-2 ujutro poprilično umorna i nisam znala da tak puno traje, te je već bilo ideja kak neću izdržati do kraja, al moja uživljenost u radnju i atmosferu je bila ogromna i vrijeme je sam tak prošlo.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 May 2010, 02:17

Original sam gledao više od 30 puta sigurno i film je koji često gledam...upravo sam nekidan pogledao onu dužu verziju (imam Ultimate Edition) koja mi je također pasala i lijepo je vidjeti u toj verziji najžešću scenu kad elisa helića zombiju otkine skalp i kad se pojavi Joseph Pilato...

Doduše shvaćam da film negdje na sredini može biti dosadan i to se vidi čak bolje u dužoj verziji, no meni to uopće nije smetalo nego mi je više pomogo da se još bolje uživim sa likovima...

Što se tiče sporijih zombija nije baš istina da im možeš tek tako pobjeći, kad ih je ruljetina kao recimo u Land of the Dead, ako se dobro ne bunkerišeš najebao si, jer koliko god ti brz bio njih je previše da se možeš zajebavati uokolo njih dok ideš u nabavku hrane.

Također volim i brze zombije jer to što trče kao U. Bolt daje dodatnu stravu, jer kad bi mene hvatali, ja bih im možda pobjegao kojih 20-30 metara i onda bi mi srce eksplodiralo :lol:
Sa njima nema zajebancije
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re:

Post by DrugsBunny » 25 May 2010, 02:27

dr_gonzo wrote:Što se tiče sporijih zombija nije baš istina da im možeš tek tako pobjeći, kad ih je ruljetina kao recimo u Land of the Dead, ako se dobro ne bunkerišeš najebao si, jer koliko god ti brz bio njih je previše da se možeš zajebavati uokolo njih dok ideš u nabavku hrane.
Sami su si krivi ti koji su nastradali u nabavci hrane jer da sam ja u zombie apokalipsi nikada na random ne bih gurao negdje ruku (ako se dobro sjećam od posljednjeg gledanja).
Kako god, gdje se može nabaviti Romerov cut Dawn of the Deada? Tražio sam ga svagdje, ali bezuspješno :/.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply