Dawn of the Dead (1978)

Zagrijavanje za osamdesete
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dawn of the Dead (1978)

Post by HorrorHR » 24 Oct 2011, 23:53

meni je ovo zaisgurno film koji sam najviše puta pogledao...

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HOROR KLASICI 70-IH

Post by Michel » 08 Jun 2014, 23:15

Dawn of the Dead (1978) - drugi dio Romerovog serijala o mrtvima. Drugi dio i po mnogima ne samo najbolji Romerov film već i najbolji zombi film. Rijetki su nastavci odlični, ali Kum 2, Terminator 2, Aliens i sad DotD potvrđuju da ima takvih filmova, a sad jesu li bolji od prvog dijela. Jedino Terminatora vlada mišljenje kako je bolji od prvog dijela. Kod Kumova je to 50-50, kod Aliena ipak sam dobio dojam da ima više ljudi kojima je original bolji. A kod Notld i Dotd ipak se stvorilo mišljenje kako je Dotd bolji. Meni osobno nakon što sam sad pogledao ovaj film, Night of the Living Dead najbolji zombi filma svih vremena. Sad to mogu reći. Svaka čast Dotd-u, ali u NotlD taj minimalizam, atmosfera su toliko snažni da je ostavio puno veći dojam na mene, a da ne pričam kako ima najboljeg zombija, onu malu klinku u podrumu. Sad, što se tiče DotD, drugi najbolji zombi film (Romero :prayer: ) odličan film i po samo radnji veći od NotlD, ali jednostavno ima dosta mana upravo zbog te velike radnje. Zombiji mi ne izgledaju ništa posebno. U nekim scenama me ta njihova boja ubijala i jednostavno ih nisam popušio da su to zombiji. Ali ono što je odlično su likovi, svako drugačiji na svoj način. Ken Foree glumi najboljeg lika i odlično ih je Romero okarakterizirao tako da mi bude žao ako umru. Ženska se najviše transformirala od lika kojeg nitko ne prihvaća niti joj govore svoje planove do lika koji se na kraju izvrsno snađe. Onaj njegov muž ili što već je valjda preslika svakog od nas dok su ovi dvoje hladnokrvi i spremni za rat. I Tom Savini kad kasnije uleti :supz:

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply