I Spit On Your Grave (1978)

Zagrijavanje za osamdesete
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

I Spit On Your Grave (1978)

Post by remike2 » 12 Apr 2010, 20:16

Konačno sam se udostojio prije par dana pogledati ovaj legendarni film koji je šokirao Ameriku 1978. godine te su ga poznati kritičari kao što su Ebert i Siskel popljuvali i prozvali najgori film ikad!
Vidi da se low budget film i da je scenarij mogao malo biti bolji, no nije mi pretjerano smetalo to, fantastično je sve izvedeno što je trebalo te je atmosfera uvjerljiva. Naročito bi izdvojio činjenicu što nema skoro glazbe u filmu (jedino ako nećemo brojati harmoniku u par momenata i ploča na gramofonu), al to je to, tematika je ono što se nažalost događa u svijetu i prikazan je na jedan dosta realan i brutalan način, scene silovanja su stvarno uznemirujuće i realno prikazane, dok sam gledao stvarno mi nije bilo svejedno jer je izgledalo ko za prave i dosta strašno, redatelj je maestralno učinio svoj posao i svaka čast glumcima, naročito Camille Keaton, jedna od najbolje prikazanih scena silovanja ikad, osveta je također brutalno prikazana, prvo ubojstvo je cool, dok mi se posebno svidjelo drugo ubojstvo, tj. scena u kadi zbog koje su me prošli trnci, plus scena poslije toga, kraj da razmišljati šta bi se još moglo desiti sa glavnim likom. Sve u svemu jako sam zadovoljan. Neki dan sam na netu naletio na priču da ima ovaj film i nastavak kojeg nisam još pogledao niti našao na netu dok bi remake trebao izaći ove godine na Noć Vještica. Definitivno klasik u istoj ligi sa The Last House On The Left, Cannibal Holocaust, Straw Dogs, itd... 8/10
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by boyko » 12 Apr 2010, 21:11

sad si me zaintrigiral.ide na listu za skidanje
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by GreenHornet » 12 Apr 2010, 22:08

jedno od najludih imena horrora ikad...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by filmofil » 13 Apr 2010, 04:30

na imdb je film inače pod imenom day of the woman

meni jedan od boljih filmova osvete...npr za ovo djelce bi pasao jedan remake, al bez cenzure i tih pizdarija
This is the Zodiac speaking.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by remike2 » 13 Apr 2010, 10:56

filmophil wrote:na imdb je film inače pod imenom day of the woman

meni jedan od boljih filmova osvete...npr za ovo djelce bi pasao jedan remake, al bez cenzure i tih pizdarija
Poznat je pod imenom Day Of The Woman koji je čini mi se trebao biti originalni naziv filma, da bi kasnije ipak uzeli ime I Spit On Your Grave, no eto oba imena su ostala popularna. Definitivno jedan od najboljih filmova sa temom silovanje te kasnije osveta, jedva čekam remake, nadam se da će biti dobar i zadovoljavajuć. Original sam po sebi je klasik i dosta uznemirujuć.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by chatterer » 13 Apr 2010, 12:13

htio sam ga pogledati još prije godinu-dvije ali eto nekako je pao u zaborav

lijepo si me sad sjetio

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by john_constantine » 13 Apr 2010, 16:50

već godinama me odbija taj film samo radi te "eksplicitne" scene silovanja, a ne privlači me baš niti sada previše...
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by remike2 » 13 Apr 2010, 18:20

Ni meni nije bilo svejedno kad sam čuo o čemu se film radi, ima dosta teških scena prikazanih na jedan dosta realističan i strašan način, do tada sam vidio par filmova na ovu temu, no ovaj me moram priznat dobro protresao i kolko god mi bilo teško gledati u dosta momenata ne žalim što sam ga pogledao.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by filmofil » 13 Apr 2010, 18:39

john_constantine wrote:već godinama me odbija taj film samo radi te "eksplicitne" scene silovanja, a ne privlači me baš niti sada previše...
ne znam jesam gledao neku cenzuriranu verziju, al silovanje nije uopće tak eksplicitno...mislim, svako silovanje je malo disturbing, al stvarno nema krvavih šupaka ni razvaljenih pizda ak to misliš :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by remike2 » 13 Apr 2010, 18:52

filmophil wrote:
john_constantine wrote:već godinama me odbija taj film samo radi te "eksplicitne" scene silovanja, a ne privlači me baš niti sada previše...
ne znam jesam gledao neku cenzuriranu verziju, al silovanje nije uopće tak eksplicitno...mislim, svako silovanje je malo disturbing, al stvarno nema krvavih šupaka ni razvaljenih pizda ak to misliš :D
Da se i ovdje vidjeti par stvari, no ono što je posebno strašno vezano za silovanje u ovom filmu jest što nema gotovo nikakve glazbe u pozadini tijekom silovanja, jako dugačke i strašne scene silovanja, te način na koji prikazano to sve, dakle realističan način (vjerovatno low budget i dobra gluma pogotove od strane Camille Keaton pomaže tome), bez puno srljanja.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by john_constantine » 13 Apr 2010, 21:28

Ne želim biti cjepidlaka, ali već sam se tek sada sjetio pravilnika. Svaki topic o filmovima mora imati trailer, slike, sinopsis, i slično, pa onda vlastiti komentar poslije toga.
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by remike2 » 13 Apr 2010, 21:53

john_constantine wrote:Ne želim biti cjepidlaka, ali već sam se tek sada sjetio pravilnika. Svaki topic o filmovima mora imati trailer, slike, sinopsis, i slično, pa onda vlastiti komentar poslije toga.
Moguće da sam ja eto zaboravio taj pravilnik. Ubuduće ću pripaziti da mi se to ne desi.
Evo trailer, nešto riječi o filmu i poster:

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=o6WqHlJWsnc

O filmu:
Day of the Woman, better known by its re-release title, I Spit On Your Grave, is a controversial rape and revenge movie. Prominent movie critics lashed out at this movie for its graphic violence and lengthy depictions of gang rape, and the picture remains controversial to this day.

Poster:
Image By ImageHousing.com
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by dr_gonzo » 13 Apr 2010, 23:36

chatterer wrote:htio sam ga pogledati još prije godinu-dvije ali eto nekako je pao u zaborav

lijepo si me sad sjetio
I ja kažem. Baš ću ga pogledati do kraja ove sedmice...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by Studeni » 13 Apr 2010, 23:40

john_constantine wrote:već sam se tek sada sjetio pravilnika.
kako si to uspio? :twisted:
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: I Spit On Your Grave (1978)

Post by kraykulla » 14 Apr 2010, 08:28

meni nije bio baš nešto.više je razvikan nego je stvarno dobar.
čak na momente dosadan rekao bih...last house on the left stara verzija mi je puno eksplicitnija i bolja...

Post Reply