Night of the Living Dead (1968)

Zagrijavanje za osamdesete
User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by Victor Crowley » 08 Jun 2015, 17:00

Al baš :D

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by Michel » 08 Jun 2015, 17:34

Općenito kad sam nailazio na nekoga ko ne voli starije filmove bilo to horori ili neki drugi žanr, uvijek su bili još u tim mladim godinama puberteta. Bio je jedan koji uopće ne voli filmove ispod nultih i sve su to sranja tako je govorio.

Ja nemam niti jednog frenda ili poznanika tko ne voli starije filmove. Neki im se neće svidjeti, ali uglavnom ih vole. Inače smatram da ako netko voli film, da ne smije biti izbirljiv i da će gledati starije filmove. Mislim, na kraju krajeva svi mi imamo neke klasike koji nam se nisu svidjeli.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by Ash_Williams » 08 Jun 2015, 20:25

Asfodel wrote:
Ash_Williams wrote:rijetko koji stariji film mi se svidio
Koliko godina imaš, ako nije državna/vojna/ina tajna? :vempajer:

Skroz zanimljivo gledište jer je, brijem, većina horor fanovlja drukčija (skupa sa mnom)..
tek mi je 30 godina :lol:

ne ljudi, ja ne odbijam gledati stare filmove nit imam što protiv njih. meni osobno su vrhunac kinematografije bile 70te, 80te i 90te.
90te jer sam odrastao u to vrijeme, a 80te i 70te jer filmovi iz tog doba su bili privlačni i dalje široj publici. nitko nije morao preradit Haloween ili napraviti
reboot za Mad Max koliko god je novi dobar. mislim da nitko neće poreći koliko modernije se čini Dawn od Nighta, i koliko je Romero sazrio kao filmaš, postoji ogromna razlika između ta 2 filma. ima iznimki iz doba prije, poput The Good, the Bad and the Ugly al uglavnom vrh su mi djela Novog Hollywooda i američkog nezavisnog pokreta 90ih.

nulte su mi pak skroz u banani, prije 15 godina Fight Club sam gledao 4 puta u kinu tijekom prvog tjedna prikazivanja, od tad to nisam nijednom ponovio.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by HorrorHR » 02 Aug 2017, 13:45


User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by Salvador » 02 Aug 2017, 13:48

Ja idem to gledati, meni je to pred nosom, dve minute s autom :)

User avatar
Inferno
Posts: 2359
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by Inferno » 03 Aug 2017, 16:55

blago vama, ovdje u No Man's Landu jedini horor događaj u krugu od 50 km je ako po noći vidiš kojeg šišmiša kako izlijeće iz mnogobrojnih praznih kuća

btw što ovaj film radi u podforumu novih horora?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by HorrorHR » 03 Aug 2017, 17:47

Inferno wrote:btw što ovaj film radi u podforumu novih horora?
fixed, ostalo od onog dana kada sam morao oko tisuću postova premjestati u nove podforume ;)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Night of the Living Dead (1968)

Post by HorrorHR » 16 Nov 2017, 12:48

Izlazi Criterion Bluray u 2018, extrasi:
Night of the Living Dead joins the Criterion Collection with…

New 4K digital restoration, supervised by director George A. Romero, coscreenwriter John A. Russo, sound engineer Gary R. Streiner, and producer Russell W. Streiner
New restoration of the monaural soundtrack, supervised by Romero and Gary R. Streiner, and presented uncompressed on the Blu-ray
Night of Anubis, a never-before-presented work-print edit of the film
New program featuring filmmakers Frank Darabont, Guillermo del Toro, and Robert Rodriguez
Never-before-seen 16 mm dailies reel
New piece featuring Russo about the commercial and industrial-film production company where key Night of the Living Dead filmmakers got their start
Two audio commentaries from 1994, featuring Romero, Russo, producer Karl Hardman, actor
Judith O’Dea, and more
Archival interviews with Romero and actors Duane Jones and Judith Ridley
New programs about the editing, the score, and directing ghouls
New interviews with Gary R. Streiner and Russel W. Streiner
Trailer, radio spots, and TV spots
More!
PLUS: An essay by critic Stuart Klawans

Post Reply