Night of the Living Dead (1968)

Zagrijavanje za osamdesete
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Night of the Living Dead (1968)

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 16:44

Image

Redatelj: George A. Romero
Scenarija: George A. Romero i John A. Russo

Glume:
Duane Jones (Ben)..........................Judith O'Dea (Barbra)
Karl Hardman (Harry Cooper)..........Marilyn Eastman (Helen Cooper)
Keith Wayne (Tom)..........................Judith Ridley (Judy)
Kyra Schon (Karen Cooper).............S. William Hinzman (Cemetery Zombie)
Johnny (Russell Streiner)

Image

SADRŽAJ:
"- Barbra i njezin brat Johnny odlaze u Pennsylvaniju na grob svoga oca. Kad stignu tamo ih nasilno napada čovjek blijeda lica. Johnny u borbi biva ubijen dok Barbra biježi na obližnju farmu. Ubrzo joj se pridružuje i crnac po imenu Ben. Johnnyjeva sestra ostaje u šoku, dok se Ben sam bori protiv bića koja su nekada bila ljudi. Uspijeva zabarikadirati ulazna vrata, a nakon nekoga vremena otkriju da u podrumu ima još ljudi. Zajedničkim snagama zabarikidraju sve prolaze i ulaze u kuću. No, koliko će dugo barikade izdržati silne nalete kanibala? Noć dolazi, a njih je sve više i više. Hoće li Ben, Barbara i njihovi novi prijatelji uspijeti doživjeti zoru?"

Image imdb ocijena: 8.0/10 (30,908 glasova)

O filmu:
- Kada je George A. Romero odlučio snimiti svoj prvi film sa jako jako niskim buđetom, nije mogao niti sanjati kakav će utjecaj snimljeni film imati na budućnost horor žanra. Te 1968 godine rodio se začetnik podžanra filmova o zombijima...malo drugačijim zombijima nego su gledatelji navikli u prijašnjim godinama.
Za razliku od filmova "White Zombie" (1932) Victora Halperinga, "I Walked with a Zombie" (1943) Jacquesa Tourneura i "The Plague of the Zombies" (1966) Johna Gillingana, gdje je glavnu ulogu igrala Vudu magija i oživljavanje mrtvaca tj. zombija, koji su bili tipični negativci tog doba - robovi nekog ludog doktora koji se želi nekom osvetiti, Romerovi zombiji su bili čista suprotnost. Oni nisu bili robovi nikoga, niti su bili tipični negativci...ne. Oni su postali nova vrsta negativaca i to ona vrsta koju ljubitelji horor filmova favoriziraju više nego stare horor negativce vukodlake i vampire (iako ovima popularnost nikada nije bila veća).
Ostatak recenzije možete pročitati - ovdje...


Ostale recenzije filma (sa domaćih domena):

Horror Zona
Žuti Titl + cijeli film
Freak's Nightmares
Last edited by dr_gonzo on 08 Jan 2009, 17:10, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Jan 2009, 16:52

odličan klasik. A ti to reklamiraš svoj blog? :lol:
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 17:02

Ne baš 8)

Nego sam vidio da se nitko nije uhvatio tih filmova kao teme, pa sam se kao prvi ponudio (nadam se da ne smeta). A bogme me nije bilo duže vrijeme zbog toga što mi comp nije bio olrajt, pa sad nadoknađujem izgubljeno...

p.s. - bilo bi glupo da sam sav onaj teks sa bloga ovamo prebacivao, a ona tko želi uvijek može pročitati moj recenziju... No, mene više zanima što ljudi misle o tim filmovima...

p.s. 2 - dobro si me sjetio da stavim i ostale recenzije drugih recenzenata :wink: (Žuti Titl tu prednjaći...barem kod ovog filma, jer ga daje cijeli film za gledanje uz recenziju)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 08 Jan 2009, 18:06

Jedan od mojih prvih zombie filmova koje sam gledao!

Prilično dobar film, napet, nema pretjeranih gluposti što se tiče zombija što mi se najviše sviđa. Klasični zombi 8).

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 08 Jan 2009, 18:33

jedan od onih filmova zbog kojih me bilo strah ustati iz kreveta i ugasit TV.. 8) znači davno sam ga gledao. ah što da kažem o filmu... romerov prvi zombie uradak, respect do neba, sve najbolje itd. i da remake je također genijalan (jedan od rijetkih remakeova koji kvalitetom ozbiljno parira originalu). 8)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 13:00

Ja se sjećam da sam ga prvi put pogledao na poslu 1998 godine dok sam radio treću smjenu. Bila mrzla zima, a ja sam u kancelariji uz pivo i perece.Vani -5, a kod mene +30 celzijusa. Nikad bolji radni dan nisam imao...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Jan 2009, 14:40

dobar film..ali osobno malo razocaravajuc na nekim djelovima.. :?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 15:06

Kojim?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Jan 2009, 15:17

a gluma na nekim dijelovima, neki kadrovi, kraj koji mi se nikad nije toliko svidio..nije trebao su neke antirasisticke poruke slat..a i razne politicne..toliko se takve buke diglo oko filma..da mi ga je skoro i zgadilo..
ali kaj se samog film tice film je super..ali ga kod svakog gledanja dozivljavam drugacije nego bih trebao..ovo gore je do mene..ne kazem da je to tako ili da je svacije misljenje..ali jednostavno tak dozivljavam neke stvari..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 09 Jan 2009, 15:37

meni se film dopao, jedino bi htjel još pogledat ga u boji

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Nov 2009, 10:46

George Romero Reveals Night of the Living Dead Not a Zombie Movie - http://www.youtube.com/watch?v=BMyNdEA4TfA
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 16 Nov 2009, 10:24

Deimos wrote:meni se film dopao, jedino bi htjel još pogledat ga u boji
misliš na remake?

User avatar
Meštar film
Posts: 82
Joined: 11 Nov 2009, 16:18
Location: Istra

Post by Meštar film » 16 Nov 2009, 19:14

Deimos wrote:meni se film dopao, jedino bi htjel još pogledat ga u boji
Vjerojatno misliš an remake iz 1990. Ja se sječam još kada sam bio klinac i sječam se kada sam ga gledao, sječam se, rano jutro u pola 6, sječam se i bio mi je izvrstan

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Post by Malteras » 17 Nov 2009, 14:37

Odlican film, jedini iz serijala vrijedan gledanja...

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 19 Nov 2009, 20:09

meni izvrstan film...
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

Post Reply