The Keep (1983)

Zlatna era horor filmova
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

The Keep (1983)

Post by Decadentor » 26 Nov 2012, 05:05

Image

Nazis are forced to turn to a Jewish historian for help in battling the ancient demon they have inadvertently freed from its prison.

Director: Michael Mann
Writers: F. Paul Wilson (novel), Michael Mann (screenplay)

Cast:
Scott Glenn
Ian McKellen
Alberta Watson

IMDB http://www.imdb.com/title/tt0085780/

Trailer http://www.youtube.com/watch?v=y7t0B2URcT8
SpoilerShow
Image

Image

Image

Image
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Keep (1983)

Post by Decadentor » 26 Nov 2012, 05:46

Poprilicno cudan film, neznam gdje bi ga i kako svsrtao. Zadovoljan vidjenim :D Btw jedan od rijetkih filmova kojem bi zelio remake
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Keep (1983)

Post by HorrorHR » 01 Jan 2013, 13:39

Iskopah ovo, vidim da sam ga gledao 2005. :


Tijekom drugog svjetskog rata četa njemačkih vojnika ulazi u malo rumunjsko selo sa ciljem da se utabore u ogromnoj citadeli, smještenoj na strateški dobroj poziciji. Ubrzo neki od vojnika otkrivaju velike srebrne križeve zabijene u zidovima. Nakon okopavanja jednog od križeva, unleashaju misterioznu silu koja je bila stoljećima zakopana unutar tvrđave. Malo po malo, sila napada vonjike koji završavaju u različitim karboniziranim stanjima. U to vrijeme, iz Grčke prema tvrđavi kreće misteriozni ratnik da spriječi kataklizmu. Kao što vidite dva put sam u ovih par rečenica spomenuo riječ misteriozno, ali morao sam jer i nakon gledanja filma nisam imao pojma tko je zapravo bad guy a ni tko je mega cool good guy (glumi ga legendarni Scott Glen). Pod ovo tko je mislim na background story iza obojice….

Film teče dosta sporo jer se velika količina vremena troši na razne filozofije o ratnoj situaciji, logorima smrti, te o vjeri i ljudskim vrijednostima. Makar je film sniman početkom osamdesetih, efekti su u nekim trenucima dosta dobri – ponajviše mislim na sumaglicu koja okružuje negativca dok još nema polu-ljudski oblik. Cijeli štimung filma me nekako podjećao na cross over između igrice Return to Castle Wolfenstein i Carpenterovog Prince of Darkness. Ako niste igrali Wolfenstein, definitivno se isplati jer nema boljega od kombinacije drugog svjetskog rata i natprirodnih elemenata. Nažalost ovaj film dosta pati radi spomenutog filozofiranja i raznih dugotrajnih razgovora, tako da su mogućnosti pravog clasha dobra i zla totalno smanjene. U filmu osim Scott Glena glume i danas poznatiji glumci poput Jürgen Prochnowa, Gabriel Byrnea i Ian McKellena. Za kraj moram spomenuti dramatično lošu mjuzu, koja je zvučala kao da sam ja pijan stiskao nasumične tipke na sintisajzeru i vrlo loš izgled glave negativca kojemu su samo unutar maske stavili crvenu žarulju.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: The Keep (1983)

Post by jeba » 29 Jun 2013, 11:33

gledao sam ovaj film prije kojih 5 godina, očekivao sam puno, ali sve čega se sjećam je da su oni ušli u to neko selu i onda u neku utvrdu i onda sam se probudio par sati kasnije s pivom u ruci

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 06 Apr 2016, 15:31

The Keep (1983) - Mann je dobar redatelj, ali ovo mu je slabo. Svidjela mi se sva ona magla i mističnost koju film posjeduje. Volim filmove koji se bave sa nacistima i okultnim. Ono što mi se ne sviđa je previše zbrzana radnja i jedna od najgorih muzika u horor filmovima. Čudovište je ok iako mi malo sliči na one iz Prometheusa, one sa početka filma.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Keep (1983)

Post by Truba » 09 Apr 2016, 20:26

gledo neki vhs rip davno al nista nisam skonto
www.lasetta.net :axe:

Post Reply