White Dog (1982)

Zlatna era horor filmova
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

White Dog (1982)

Post by Salvador » 16 Dec 2011, 20:42

ImageImage

SADRŽAJ
Mlada holivudska glumica Julie pri povratku kući autom udari u bijelog njemačkog ovčara.
Uzima ga doma i njeguje dok se pas ne oporavi, neznajući da ga je bijeli rasist od malena dresirao da napada samo tamnoputu rasu tj. crnce. Pas se potpuno oporavio, ali ona ga ipak odlučuje zadržati sve dok ne pronađe njegovog vlasnika, ali nakon što je pas spasi od silovatelja ona odustaje od potrage za pravim vlasnikom te oni postaju nerazdvojni prijatelji. Jednog dana uzima psa na filmski set, a pas usred snimanja napadne njenu tamnoputu afroameričku kolegicu, koja jedva preživi napad. Svi joj govore da je pas opasan i da ga treba eutanizirati, ali ona na to ne pristaje te odlučuje potražiti pomoć kod poznatog dresera koji je crnac.

ZANIMLJIVOSTI
Film je baziran na istinitoj priči pisca Romain Garya i glumice Jean Seberg koji su udomili velikog bijelog psa koji je prvo napao njihovog vrtlara crnca, a potom crnog čovjeka na ulici. Kad se dogodilo 3 put, onda su shvatili da je netko morao dresirati psa da napada samo crnce.

Film se puštao u limitiranom izdanju u nekoliko američkih gradova te je poslije zabranjen. Nakon 25 godina tj 2008. je izašao na DVD-u koji spada u Critterion kolekciju.

Nakon problema s filmom White Dog, Samuel Fuller se preselio u Francusku i to mu je bio zadnji film koji je režirao u Americi.

PROIZVODNJA
Paramount Pictures

ŽANR
Horor, Drama

TRAJANJE
90 min

MUZIKA
Ennio Morricone

REŽIJA
Samuel Fuller

SCENARIJ
Samuel Fuller, Curtis Hanson

ULOGE
Kristy McNichol ...Julie Sawyer
Paul Winfield ... Keys
Samuel Fuller ... Charlie Felton
Terrence Beasor...Pound Driver
Vernon Weddle ... Vet
Tony Brubaker...Sweeper Driver

TRAILER
http://youtu.be/IhkrvBNnAcw

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: White Dog (1982)

Post by Salvador » 16 Dec 2011, 20:44

Još jedan odličan animal attack :supz:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: White Dog (1982)

Post by john_constantine » 16 Dec 2011, 20:47

kada sam počeo čitati, mislio sam neki crni humor. Ali onda se šokiram da je po istinitom događaju. Film imam već dugo na popisu, ali nikako da se pogleda...
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: White Dog (1982)

Post by Salvador » 16 Dec 2011, 20:56

Nisam baš zadovoljan opisom filma, ali poslužit će, a moram priznati da mi se i žena nasmijala kad je pročitala sam kraj opisa :lol:

Pogledaj, nećeš požaliti.

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Re: White Dog (1982)

Post by Eat Your Brains » 26 Dec 2011, 01:59

Mislim da je to kanadski ovčar..oduvijek sam volio ovaj film.
I like to eat things.

Post Reply