Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Zlatna era horor filmova
zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 11 Jul 2013, 09:22

Odlegdao sam i Halloween i Nightmare On Elm Street serijal i iskreno nisu mi kao Friday the 13th. Kada samo vec kod ocjena Friday the 13th nije nista toliko poseban ali je meni nenormalno drag. To je moj prvi slasher ( iako ja ne volim bas slashere ). Nije mi jasno zasto prvi dio Halloweena ima ocjenu 7.9 a prvi dio Friday the 13th 6.4 . Ja mislim da Halloween nije ispred Friday the 13th cak je meni Friday the 13th bolji ali eto o ukusima se ne raspravlja. Znam da je Friday the 13th radjen po uzoru na Halloween ali ja mislim da je u ovom slucaju ucenik nadmasio ucitelja :D
Ali da se vratimo na film. Sinoc sam pogledao i treci dio serijala i nasao sam jednu veliku zamjerku i nejasnocu. Ona tri skinhedsa ( cura i dva momka ) su dosli u kamp kako bi pokrali benzin od kampera jer im je onaj debeli ostetio motore. Prvo biva ubijena cua, pa onda onaj zalizani momak sa cigarom, i na kraju onaj celavi crnac i lijepo ga Jason nekoliko puta udari. Na kraju filma ( prije nego sto ce glavna glumica Jasona udariti sjekirom u glavu i tako se spasiti ) taj se lik pojavio i napao Jasona i dok je njega sredio cura uzeli sjekiru i ubila Jasona. To mi je velika zamjerka pa ako neko zna o cemu je rijec ?

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by Victor Crowley » 11 Jul 2013, 11:03

Ja nisam ni rekao da mi je Friday the 13th bolji od Nightmare on Elm Street, samo nisam ovaj drugi ocjenjivao na forumu :mrgreen:

Freddy mi je svakako draži kao i serijal, no Friday the 13th mu je sasvim ublizu, svakako su mi dva najdraža serijala. Halloween je.. Onako, ima dobrih dijelova ali nije mi ni blizu.

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 11 Jul 2013, 11:12

Nije se na tebe odnosilo ovo koji je bolji serijal to sam ja popayy-u rekao da je meni bolji Friday the 13th od Nighmare On Elm Street i od Halloweena. Ali to je stvar ukusa. :D Nego znas li ti ovu moju nejasnocu u trecem dijelu Friday the 13-th koju sam napisao u proslom postu ?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by dr_gonzo » 11 Jul 2013, 13:17

zagors wrote:Odlegdao sam i Halloween i Nightmare On Elm Street serijal i iskreno nisu mi kao Friday the 13th. Kada samo vec kod ocjena Friday the 13th nije nista toliko poseban ali je meni nenormalno drag. To je moj prvi slasher ( iako ja ne volim bas slashere ). Nije mi jasno zasto prvi dio Halloweena ima ocjenu 7.9 a prvi dio Friday the 13th 6.4 . Ja mislim da Halloween nije ispred Friday the 13th cak je meni Friday the 13th bolji ali eto o ukusima se ne raspravlja. Znam da je Friday the 13th radjen po uzoru na Halloween ali ja mislim da je u ovom slucaju ucenik nadmasio ucitelja :D
Ali da se vratimo na film. Sinoc sam pogledao i treci dio serijala i nasao sam jednu veliku zamjerku i nejasnocu. Ona tri skinhedsa ( cura i dva momka ) su dosli u kamp kako bi pokrali benzin od kampera jer im je onaj debeli ostetio motore. Prvo biva ubijena cua, pa onda onaj zalizani momak sa cigarom, i na kraju onaj celavi crnac i lijepo ga Jason nekoliko puta udari. Na kraju filma ( prije nego sto ce glavna glumica Jasona udariti sjekirom u glavu i tako se spasiti ) taj se lik pojavio i napao Jasona i dok je njega sredio cura uzeli sjekiru i ubila Jasona. To mi je velika zamjerka pa ako neko zna o cemu je rijec ?
I meni je to jedna od najvećih grešaka serijala...pravo je čudo da ga Jason nije koknijo :roll:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 11 Jul 2013, 13:40

Dobro male greske se mogu tolerisati ali ovo ne. Fino se pokazalo kako ga je Jason kilno 3-4 puta i na kraju lik pun snage napadne Jasona :shock: Da nije ove greske treci dio bi mi mozda i najbolji bio.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by Victor Crowley » 11 Jul 2013, 14:38

zagors wrote: Ali da se vratimo na film. Sinoc sam pogledao i treci dio serijala i nasao sam jednu veliku zamjerku i nejasnocu. Ona tri skinhedsa ( cura i dva momka ) su dosli u kamp kako bi pokrali benzin od kampera jer im je onaj debeli ostetio motore. Prvo biva ubijena cua, pa onda onaj zalizani momak sa cigarom, i na kraju onaj celavi crnac i lijepo ga Jason nekoliko puta udari. Na kraju filma ( prije nego sto ce glavna glumica Jasona udariti sjekirom u glavu i tako se spasiti ) taj se lik pojavio i napao Jasona i dok je njega sredio cura uzeli sjekiru i ubila Jasona. To mi je velika zamjerka pa ako neko zna o cemu je rijec ?
SpoilerShow
Pa ja mislim da je to jednostavno. Jason ga nije ubio, ovaj kad je došao svijesti napao ga je što mi je sasvim logično. Ne znam jesam li pogodio na ono što si mislio?

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 11 Jul 2013, 14:53

Hmm, moze biti. Evo ti link pa okreni na 41 minutu : http://viooz.co/movies/1804-friday-the- ... -1982.html

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by Wheel Smith » 11 Jul 2013, 23:07

zagors wrote:Dobro male greske se mogu tolerisati ali ovo ne. Fino se pokazalo kako ga je Jason kilno 3-4 puta i na kraju lik pun snage napadne Jasona :shock: Da nije ove greske treci dio bi mi mozda i najbolji bio.

meni je to bas bilo super
:supz: :supz:

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 15 Jul 2013, 10:34

Stigao sam do 6-og dijela serijala i snimio sam jednu gresku. Jason svoju masku stavlja tek u 3-cem dijelu. I u 4-tom nastavku nosi istu masku, dok u 5-om ne, jer ubojica nije Jason nego neki lik sto je poludio kada su mu ubili sina sjekirom. Tommy je sacuvao tu masku od ubojice sve do sestog dijela gdje je grom ozivio Jasona. Ali ako pogledate masku u 3,4,5,6 dijelu vidjet cete da se maska koju je Tommy sacuvao iz 5-og dijela drugacija od one koju je donio u 6-om dijelu na groblje, a nije ista ni kao iz 3 i 4 dijela.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by Wheel Smith » 15 Jul 2013, 19:37

zagors wrote:Stigao sam do 6-og dijela serijala i snimio sam jednu gresku. Jason svoju masku stavlja tek u 3-cem dijelu. I u 4-tom nastavku nosi istu masku, dok u 5-om ne, jer ubojica nije Jason nego neki lik sto je poludio kada su mu ubili sina sjekirom. Tommy je sacuvao tu masku od ubojice sve do sestog dijela gdje je grom ozivio Jasona. Ali ako pogledate masku u 3,4,5,6 dijelu vidjet cete da se maska koju je Tommy sacuvao iz 5-og dijela drugacija od one koju je donio u 6-om dijelu na groblje, a nije ista ni kao iz 3 i 4 dijela.

opusti se uživaj u filmu .....
:supz: :supz:

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by maddjuro » 15 Jul 2013, 19:49

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 17 Jul 2013, 11:11

Meni Jason fizicki najbolje izgleda u 7-mom dijelu. Kao mumija je, a i ona muzika u ovom nastavku mi je mozda i najbolja u serijalu. Ubojstva su solidna, cak i dobra ( ali uglavnom sva ubojstva u serijalu su poprilicno ista ). I da nije one ideje sa Carry djevojkom mozda bi mi ovo bio jedan od bolji nastavaka.

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 17 Jul 2013, 22:07

Jeste li primijetili gresku u 8-om nastavku serijala ? Jason-u je kao malom bila deformisana desna strana lica ukljucujuci i oko, a u ovom nastavku kada ona mala ima prividjenja iz proslosti stavili su da je Jason-u deformisana lijeva strana lica i oko. A i na kraju filma kada je Jason skinuo masku umjesto trebalo je da nema lijevo oko a desno da je izdeformisano ali ovdje je i to obrnuto. To je moj prvi petak 13-ti i ne znam zasto je svima toliko los. Film nije kao prethodni ( mada je meni bolji od 5-og ) ali nije ni toliko los. 18 dobrih killova, dobra muzika koja prati ubojstva, samo da nije onih prividjenja i gluposti iz proslosti bilo bi jos bolje. Posebno mi se svidjelo sto u ovom nastavku nema toliko sex-a kao u ostalim dijelovima serijala.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by filmofil » 18 Jul 2013, 00:28

jel to onaj dio u kojem jason pliva za brodom il tak nešto? :lol: ne znam, meni je taj nastavak zabavan, ali nikako mi nije ni u top 5 friday the 13th filmova

u pamćenju mi je ostala scena kad jason dođe u grad i neki crnac mu se bahati, a on skine masku i crnac pobjegne :) baš nekako atipična scena za serijal

inače, mrzim svako micanje jasona iz kampa i zato su mi prva 3 filma uvjerljivo najdraža
This is the Zodiac speaking.

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Friday the 13th serijal (1980 - 2001)

Post by zagors » 18 Jul 2013, 10:54

Jeste, to je taj nastavak. Ni meni nije u top 5 ali je opet zabavan i nije toliko los. Ima dobrih killova. Jedino mi nije kraj jasan. Kada ona djevojka na kraju filma pogleda dole u kanalizaciju i vidi Jason-a kao djecaka. Nisam siguran je li to opet neko njene prividjenje ili se to stvarno dogodilo. Ni ja nisam za opciju micanje Jasona i kampa, ali trebalo je neko osvjezenje serijalu. Sa ono Carry u 7-mom nastavku i ovom radnjom u 8-mom sam i mogao podnijeti. Ali 9-tku nisam, kao ni 10-tku da je Jason u svemiru.

Post Reply