Angel Heart (1987)

Zlatna era horor filmova
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Angel Heart (1987)

Post by HorrorHR » 21 Nov 2013, 23:32

khm, još nisam :oops:

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Angel Heart (1987)

Post by Victor Crowley » 22 Nov 2013, 09:23

Fantastičan film, nisam ga gledao pa ima skoro 5 godina.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Angel Heart (1987)

Post by DeadDispatcher90 » 22 Nov 2013, 10:18

Dio filma koji mi nije jasan...
SpoilerShow
Johnnyeva duša je u Angelovom tijelu ne? Ako je Johnny bio takav gad, sotonjara, ubojica i sve u svemu, ološ... Zašto je Angel naizgled ok tip? Mislim nikada nije napravio ništa loše (bez da ga je Lucifer navodio). Iskreno je šokiran kada sazna istinu. Ako je u dubini duše cijelo vrijeme Johnny Favorite zašto nije sada smeće, zašto je šokiran što je ubojica i sotonjara?

Zašto svi tvrde da Johnny ubija sve koji ga znaju kako ne bi otkrili istinu? Johnny je u Angelovom tijelu, Angel ne zna da je Johnny u njemu do kraja filma... Kako Johnny može ubijati te ljude?

Također, zašto Angel ima fobiju od kokoši?
Revenge solves everything

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Angel Heart (1987)

Post by john_constantine » 22 Nov 2013, 10:40

SpoilerShow
Koliko se sjecam, angel je zapravo johny. Samo je u onom ratu izgubio pamcenje i promijenili su mu lice. Pa se nije sjecao svoje prave proslosti. Vrag je dosao po dusu i natjerao ga,da se sjeti svega.

Radi izgubljenog pamćenja, izgubio je tu svoju osobnost i prošlost, da je žrtvovao nekoga za slavu. Pa je postao nova osoba i više ga je šokiralo to kada je saznao da je jebao vlastitu kćer, nego to što je ubio ljude da bi sakrio istinu, a poslije zaboravio što je napravio.
bar sam tako shvatio
Michel puši karu.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Angel Heart (1987)

Post by DeadDispatcher90 » 22 Nov 2013, 10:51

SpoilerShow
Jasno mi je da je Angel Johnny, samo... Kada je Johnny preuzeo Angelovo tijelo i u njega unio svoju dušu, da li to znači da je Angelovo tijelo postalo nalik Johnnyju? Pa mu se izgled promijenio nakon ranjavanja u ratu? Johnny je također dobio amneziju u ratu je li?
Revenge solves everything

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Angel Heart (1987)

Post by Asfodel » 22 Nov 2013, 14:37

Nemam pojma jesam ovo gledala ili nisam :o djeluje poznato. Morat ću skinut..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Angel Heart (1987)

Post by Decadentor » 22 Nov 2013, 14:47

SpoilerShow
E sad zasto je on ostao sokiran? Hm mozda zato sto sto su misli i djela vezana za covjekovo tjelo rj mozak dok je dusa "visi level svijesti" i andjelovo tjelo se zgraza i uzasava postupaka johnnieve duse koje nije bio ni svijestan?
Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Angel Heart (1987)

Post by olio » 22 Nov 2013, 14:49

DeadDispatcher90 wrote:Dio filma koji mi nije jasan...
SpoilerShow
Johnnyeva duša je u Angelovom tijelu ne? Ako je Johnny bio takav gad, sotonjara, ubojica i sve u svemu, ološ... Zašto je Angel naizgled ok tip? Mislim nikada nije napravio ništa loše (bez da ga je Lucifer navodio). Iskreno je šokiran kada sazna istinu. Ako je u dubini duše cijelo vrijeme Johnny Favorite zašto nije sada smeće, zašto je šokiran što je ubojica i sotonjara?

Zašto svi tvrde da Johnny ubija sve koji ga znaju kako ne bi otkrili istinu? Johnny je u Angelovom tijelu, Angel ne zna da je Johnny u njemu do kraja filma... Kako Johnny može ubijati te ljude?

Također, zašto Angel ima fobiju od kokoši?
Ne sjećam se točno, ali ovako nekako:
SpoilerShow
Johnny je napravia deal sa vragom. Nakon toga ga pošalju u rat i on završi totalno sjeban.
Njegov otac? i cura? nađu vojnika (Angel), naprave žrtvu i Johnny uzme njegovu dušu (jel pojede srce? il nešto tako).
Na taj način pokušaju vraga prevarit za njegov deal sa johnnyem.

Johnny "postane" Angel, uzme njegov identitet, ali on to nezna jer ima amneziju i nesjeća se ničega. Doslovno misli da je Angel.

Vrag nađe Angel-a i traži da nađe Johnnya. Vrag zna da je to on, ali ga vraški zafrkaje :lol: .
Vrag je čak oplodia Johnnyevu kćer, i njezino dijete je sin vraga.

Vrag putem navodi Angela/Johnnya da ubija sve. I na kraju Johnny shvaća sve.

Uglavnom vrag ga vodi kroz sve to da bi ga mučia zbog toga što je bježa od njihovog dogovora.

A na kraju kada "Angel" sazna da je Johnny, on ne vjeruje jer je on 100% uzea identitet Angela i doslovno bia dobrica, nesvjestan svoje prošlosti, dok ga vrag ne vrati natrag.

Tim više, što ga je vrag natjera da ubije sve koje je poznava/kćer il koga već.. ne sjećam se, zato je šokiran i nemože vjerovat
Tako nekako

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Angel Heart (1987)

Post by john_constantine » 22 Nov 2013, 15:46

Morati cu iznova pogledati film.
SpoilerShow
Ja sam mislio da,je johny zrtvovao nekoga da bi dobio slavu i bogatstvo, ali je,bio pozvan u vojsku. Pa da je,nastradao tamo, lice i amnezija, pa zato postao druga osoba.
Michel puši karu.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Angel Heart (1987)

Post by DeadDispatcher90 » 22 Nov 2013, 17:05

john_constantine wrote:Morati cu iznova pogledati film.
SpoilerShow
Ja sam mislio da,je johny zrtvovao nekoga da bi dobio slavu i bogatstvo, ali je,bio pozvan u vojsku. Pa da je,nastradao tamo, lice i amnezija, pa zato postao druga osoba.
SpoilerShow
To i ja mislim! Ja mislim da je prelazak iz tijela u tijelo došlo prije rata, a kako je uzeo tijelo vojnika, naravno morao je u rat. U ratu je ranjen, dobiva amneziju i završava sa ozljedama na licu, zbog kojih dobiva plastičnu. Nakon toga njegova bivša cura i njen tatica ga izvlače i vode na Times Square, gdje su prvi put i pokupili vojnika, te ga tamo ostavljaju i nadalje Johnny sa amnezijom u tijelu Angela nastavlja život kao Angel.
Revenge solves everything

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Angel Heart (1987)

Post by olio » 23 Nov 2013, 00:52

Morat ću i ja pogledat ponovno :lol:
SpoilerShow
Ok, da rat je doša poslije (uzimanja duše angela) i amnezija, ali ja sam siguran da nije bilo zamjene tijela.

- krade dušu i ubija Angela
- glumi Angela i mora u vojsku
- gubi sjećanje
- dalje "postaje" angel

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Angel Heart (1987)

Post by DeadDispatcher90 » 23 Nov 2013, 10:44

SpoilerShow
Ali ako je zamijenio dušu, onda je Lucifer ne bi mogao uzeti. Lucifer je imao ugovor sa Johnny Favoritom, ne Angelom. Bi li Lucifer mogao uzeti Angelovu dušu samo zato što ju je Favorite ukrao za sebe?

Ja mislim da je došlo do zamjene tijela, zato je i trebao nekog svojih godina, osim toga zar ne bi bilo nekako logično da kad već mijenja identitet da promijeni i izgled, odnsno da uzme izgled vojnika čiju je dušu ukrao?
Revenge solves everything

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Angel Heart (1987)

Post by Shp86 » 23 Nov 2013, 20:06

olio wrote:Morat ću i ja pogledat ponovno :lol:
SpoilerShow
Ok, da rat je doša poslije (uzimanja duše angela) i amnezija, ali ja sam siguran da nije bilo zamjene tijela.

- krade dušu i ubija Angela
- glumi Angela i mora u vojsku
- gubi sjećanje
- dalje "postaje" angel
x
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Angel Heart (1987)

Post by Asfodel » 24 Nov 2013, 15:38

Odgledala, sve okvirno skužila i sad me vi seksate ovim pod spojlerima i zbunite. No dobra mi je bila prva misao.
Hvala za ovaj filmić 8)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Angel Heart (1987)

Post by DeadDispatcher90 » 24 Nov 2013, 21:11

Asfodel wrote:Odgledala, sve okvirno skužila i sad me vi seksate ovim pod spojlerima i zbunite. No dobra mi je bila prva misao.
Hvala za ovaj filmić 8)
Pa piše "spoilers" ne? Ovdje samo raspravljamo detalje, sve je uglavnom jasno, osim nekoliko detalja.
Revenge solves everything

Post Reply