Angel Heart (1987)

Zlatna era horor filmova
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Angel Heart (1987)

Post by Wheel Smith » 24 Nov 2013, 21:55

super rasprava to znaci da je film odličan.....

necu stavljat spoilere ali onaj kraj kad de niro stavi onu ploču.... i sto sljedi nakon toga.... jezivo ..... ustvari:
SpoilerShow
tko je shvatio onu zadnju scenu lifta kao metaforu da angel ide u pakao sa luciferom?
:supz: :supz:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Angel Heart (1987)

Post by Asfodel » 24 Nov 2013, 22:30

DeadDispatcher90 wrote:
Asfodel wrote:Odgledala, sve okvirno skužila i sad me vi seksate ovim pod spojlerima i zbunite. No dobra mi je bila prva misao.
Hvala za ovaj filmić 8)
Pa piše "spoilers" ne? Ovdje samo raspravljamo detalje, sve je uglavnom jasno, osim nekoliko detalja.
Znam da piše spoilers :lol: i kao što rekoh, čitala sam ih NAKON gledanja. Samo kažem da sam zbog njih jače promišljala o svom shvaćanju filma i preispitivala se zbunjeno jesam sve dobro pokopčala.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Angel Heart (1987)

Post by DeadDispatcher90 » 25 Nov 2013, 01:29

Wheel Smith wrote:super rasprava to znaci da je film odličan.....

necu stavljat spoilere ali onaj kraj kad de niro stavi onu ploču.... i sto sljedi nakon toga.... jezivo ..... ustvari:
SpoilerShow
tko je shvatio onu zadnju scenu lifta kao metaforu da angel ide u pakao sa luciferom?
Ja mislim da smo svi shvatili tu scenu jednako...
SpoilerShow
Iako, na wiki piše da na kraju čujemo Angelov urlik kada se vrata otvore, ali ja nakon toga nisam čuo ništa. Baš sam se nadao da ćemo vidjeti nešto na kraju vožnje liftom, iako je i sam lift dosta jeziv.
Revenge solves everything

User avatar
Michel
Posts: 11398
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Angel Heart (1987)

Post by Michel » 22 Dec 2023, 11:01

Image

Angel Heart (1987) - ovo je jedan od onih filmova koji prolazi i dan danas neopaženo što je potpuno ludo jer glumi Mickey Rourke na vrhuncu i Robert De Niro. Film prati jednog privatnog detektiva po imenu Angel kojeg unajmljuje jedan advokat iz New Yorka po imenu Louis Cyphre i on mu govori da treba naći tipa po imenu Johnny Favorite no neće biti tako lako. Film sam gledao prije dosta godina tako da sam sad znao za twist i gledao sam film drugačijim očima i stvrno mi je bilo zanimljivo pratiti sve hintove. Treba pohvaliti i prekrasnu Lisu Bonet koja zrači sa seksipilom, De Nira u ovoj manjoj ali efektivnoj ulozi (ona scena kada jede jaje i priča što jaje predstavlja u nekim kulturama), ali najviše treba pohvaliti Rourkea u ulozi života, a to govori dosta jer sam mu pogledao sve najbolje filmove 80-ih. Film je težak, surov, atmosferičan i šokantan. Tempo je odlično izbalansiran kao i sami žanrovi. Horora ima taman koliko i treba u ovakvoj vrsti filma. Više mi je sjeo nego prvi put. Što se tiče twista i svega vezano za to, pošto sam pogledao friško evo točno
SpoilerShow
razlog zašto Epiphany (ili bilo tko u tom slučaju) ne prepoznaje Johnnyja je taj što je, kada je odlučio izaći iz središta svoje karijere, zakoračio u kliniku za rekonstrukciju lica i potpuno promijenio lice - detalj je to koji lako je propustiti zbog toga koliko dijaloga ima u filmu, ali je obrađeno nekoliko puta. Onda je doživio nesreću i njegovo pamćenje je izbrisano. Također, njegovo srce nikad nije izrezano - kao dio sotonističkog rituala da od njega napravi glazbenu legendu, Johnny je morao pronaći nekoga, izrezati mu srce i pojesti ga; osoba koju je pronašao bio je vojnik po imenu Harold Angel. Dakle, Johnny je pojeo vojnikovo srce, postao legenda, nije volio slavu, pokušao je pobjeći, promijenio je lice, "nezgodom" mu je izbrisano pamćenje, a onda je preuzeo identitet osobe koju je ubio iz misterioznih razloga (najvjerojatnije objašnjenje su pločice koje je ukrao s tijela).
8.4/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - film i nema nekog prevelikog utjecaja osim što se svako malo otkriva i nove generacije ga gledaju a pritom prvi put čuli za film. Zapravo je uvijek bilo tako s ovim filmom što je nevjerojatna činjenica kad vidimo tko glumi u njemu, a i redatelj je poznat. Film je poznat po svojoj simbolici i po tome što se često raspravlja kad god se film pogleda ali nedovoljan utjecaj za nešto više. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply