Psycho II (1983.)

Zlatna era horor filmova
Post Reply
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Psycho II (1983.)

Post by remike2 » 25 May 2010, 11:44

O filmu:
Psycho II is the 1983 sequel to Alfred Hitchcock's Psycho. It stars Anthony Perkins, Vera Miles, Robert Loggia and Meg Tilly. The film was directed by Richard Franklin and written by Tom Holland. The original music score was composed by Jerry Goldsmith, replacing the late Bernard Herrmann. It is unrelated to the 1982 novel of the same name by Robert Bloch, which he wrote as a sequel to his original novel Psycho. The film did well financially (leading to two further sequels) and moderately well critically. Several critics[1] noted that the film worked hard to sustain the suspenseful atmosphere of the original. Inevitably, it was seen lacking the unique Hitchcock touch, with the plot weakened by the contrivance of leaving the door open for further sequels.

Glumačka postava:
Anthony Perkins
Vera Miles
Robert Loggia
Meg Tilly
Dennis Franz

Plot:
Now declared legally sane, Norman Bates is released from a mental institution after spending 22 years in confinement over the protests of Marion Crane's sister Lila Loomis, who insists that he's still a killer and that the court's indifference to his victims by releasing him is a gross miscarriage of justice. Norman returns to his motel and the old Victorian mansion where his troubles started, and history predictably begins to repeat itself.

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=jxn5kKG6oZM

Poster:
Image
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Psycho II (1983.)

Post by Boby » 25 May 2010, 14:40

Solidan nastavak koji nažalost nije mogao odoliti tradiciji propovjedanja svojeg prethodnika te je na kraju izmasakrirao inače odličnu priču iz prvog djela. Perkins niti u jednom nastavku nije zasjao kao u prvom.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Psycho II (1983.)

Post by remike2 » 25 May 2010, 14:45

Nisam gledao ovaj nastavak ko nijedan drugi u cijelom serijalu osim originala no svakako ću pogledati ih sve jer obećavaju i izgledaju sasvim dobro, normalno ne mogu se vjerujem usporediti s originalom koji je priča za sebe po kvaliteti i posebnosti, no zanima me daljnji tok priče te Anthony Perkins kao ultimate psycho!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Psycho II (1983.)

Post by john_constantine » 25 May 2010, 18:03

solidan i zabavan nastavak, a tek scena s zahodskom školjkom...
Michel puši karu.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Psycho II (1983.)

Post by kraykulla » 25 May 2010, 18:34

jako dobar nastavak serijala.podsjeća u biti i je slasher film s dobrim i legendarnim twistom i super krajem10/10

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Psycho II (1983.)

Post by HorrorHR » 25 May 2010, 18:46

baš pogledah pred koji mjesec nakon sto godina, dobro se drži film, pozitivna ocijena

User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Re: Psycho II (1983.)

Post by Samhain » 25 May 2010, 21:50

osobno mislim da je teško oživiti atmosferu orginala ali nastavak kao nastavak ima svojih trenutaka.
film mi je jako dobar, osobno glavni mi je adut sami kraj filma.

mislim da su u zadnjih nekoliko minuta filma uspjeli oživjeti tu staru jezovitost orginala.
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Psycho II (1983.)

Post by GreenHornet » 10 Oct 2013, 10:24

Po meni je prvi dio jedan od najboljih horrora IKAD snimljenih,i jedan od rijetkih filmova opcenito kojima sam dao ocjenu 9,5/10.Parkinsonova uloga u tom filmu je MAESTRALNA.Nakon dugo vremena,odlucih se za nastavak.Naravno,ni blizu orginalu,ali jako dobar film! Ima par finih scena ubojstava,ugodaj stare Normanove kuce je vrlo jeziv te su dobro zapetljali pricu,pa je uistinu tesko odgonetnuti sto i kako! Doduse,posto traje 113 minuta,na tenutke je dosadnjikav,mogli su ga komotno 15 minuta skratiti. Pred kraj imamo odlican twist, koji ipak malo kvari prvotnu pricu iz prvog dijela. Lik Normana vise nego dobar,ali dalekooo je to ipak od uloge iz prvog dijela.Veliki plus mi je njegov odnos sa glavnom aktericom.
U svakom slucaju 6,5/10.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Psycho II (1983.)

Post by Michel » 03 Apr 2015, 19:58

Da, twist je dobar, a već sam se pitao koliko moraš glup biti da braniš Normana cijelo vrijeme kako ga je ona branila :)

Psycho II (1983) - original je perfekcija, a ovaj mi je vrlo dobar u zadnjih pola sata kad se napokon nešto počeo konkretno dešavati od dobrih ubojstava do same radnje. Prije toga jako slabo, a Perkins dosta lošiji nego u originalu, ali baš loš. Po ovome izgleda da je Hitch bio dosta zaslužan za njegovu odličnu glumu u originalu jer redatelj takvog kalibra zna što želi od glumca u svakoj situaciju. Najgluplje u ovom filmu je što su ga pustili da natrag vodi motel, a znaju da je psihički bolestan i što je sve učinio, ali eto, pustili su ga. To ne mogu prožvakat u horor filmu koji bi trebao biti realan jer nema nikakvih nandaravnih elemenata. Inače kad se puštaju psihički uništene osobe, onda ih se odveze u mentalnu ustanovu, a ne puštat da natrag ide vodit motel :zubifale:

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Psycho II (1983.)

Post by filmofil » 04 Apr 2015, 19:11

uf, jako dobar nastavak. šteta što je nosio stigmu nastavka jednog klasika poput psiha pa si je time u startu postavio težak prijem kod publike, ali meni je bio baš gušt gledati perkinsa ponovo u svojoj legendarnoj ulozi. i kuća mi je nekako bolje iskorištena nego u originalu gdje ima zapravo samo jedna the scena u kući.
This is the Zodiac speaking.

Post Reply