Pumpkinhead (1989)

Zlatna era horor filmova
pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Pumpkinhead (1989)

Post by pain_of_salvation » 11 Jan 2007, 10:00

što kažete na ovog demonskog teenage-slashera.... film me iznenadio, dosta originalan (napravljen prema nekoj pjesmi o pumpkinheadu), a tinejdžeri u filmu nisu samo poluretardirane pasivne marionete režisera koje čekaju da ih ovaj šta prije ubije.... oni brzo shvaćaju o čemu se radi, brzo reagiraju, i uzvraćaju udarac..... pozitivna ocjena.... lance henriksen je totalno zadivljujuć u ulozi ogorčenog i osvetoljubivog oca..... jedna od definitivno najjačih horror uloga 80ih... film sam po sebi nije ništa ekstra, ali zbog odlične mračne atmosfere, ludih rednecka, originalnosti, te lancea moram reći da je definitivno klasik horrora.... koliko sam čuo, nastavci mu nisu ni sjena....

e još jedan plus ide na račun specijalnih efekata, koje je navodno sam režiser izveo..... pumpkinhead djeluje i jest iznimno stravičan....

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Jan 2007, 10:41

film ma dobru atmosferu, ali nije mi se previše svidio
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Jan 2007, 13:05

Odličan. Šteta što nastavci nisu bili na razini. Treći dio je još fora, al ni blizu originala.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by HorrorHR » 11 Jan 2007, 17:07

pain_of_salvation wrote:što kažete na ovog demonskog teenage-slashera
U jebate di si slasher našao u Pumpkinheadu?

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by pain_of_salvation » 11 Jan 2007, 18:15

HorrorHR wrote:
pain_of_salvation wrote:što kažete na ovog demonskog teenage-slashera
U jebate di si slasher našao u Pumpkinheadu?
pa nie klasični slasher, zato sam i naglasio "demonski" jel :D uostalom, klince kolje demon koji je zapravo (kako utvrdimo tijekom filma) sam glavni glumac koji traži osvetu... dakle, u neku ruku i jest slasher.....

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 18:18

pain_of_salvation wrote:
HorrorHR wrote:
pain_of_salvation wrote:što kažete na ovog demonskog teenage-slashera
U jebate di si slasher našao u Pumpkinheadu?
pa nie klasični slasher, zato sam i naglasio "demonski" jel :D uostalom, klince kolje demon koji je zapravo (kako utvrdimo tijekom filma) sam glavni glumac koji traži osvetu... dakle, u neku ruku i jest slasher.....
koja spoilerčina. :o A a još uvijek nisam gledao film.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by HorrorHR » 11 Jan 2007, 19:53

pain_of_salvation wrote:pa nie klasični slasher, zato sam i naglasio "demonski" jel :D uostalom, klince kolje demon koji je zapravo (kako utvrdimo tijekom filma) sam glavni glumac koji traži osvetu... dakle, u neku ruku i jest slasher.....
Ma u svakom filmu neko nekoga ubija pa nisu sve slasheri. A ovo oko glavnog glumca da ih kolje, pa nije baš tako bilo :wink: john_constantine ne brini se 8)

I pain_of_salvation - imaš pod Horrorhr.com podforumom uputstvo za postove kada stavljaš spoilere..

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by pain_of_salvation » 11 Jan 2007, 21:36

HorrorHR wrote:
pain_of_salvation wrote:pa nie klasični slasher, zato sam i naglasio "demonski" jel :D uostalom, klince kolje demon koji je zapravo (kako utvrdimo tijekom filma) sam glavni glumac koji traži osvetu... dakle, u neku ruku i jest slasher.....
Ma u svakom filmu neko nekoga ubija pa nisu sve slasheri. A ovo oko glavnog glumca da ih kolje, pa nije baš tako bilo :wink: john_constantine ne brini se 8)

I pain_of_salvation - imaš pod Horrorhr.com podforumom uputstvo za postove kada stavljaš spoilere..
pa ovo i nie bia neki spoiler ka..... ja sam skužia to odma pri početku ubijanja :roll:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by A$H » 12 Jan 2007, 04:55

pain_of_salvation wrote:
HorrorHR wrote:
pain_of_salvation wrote:pa nie klasični slasher, zato sam i naglasio "demonski" jel :D uostalom, klince kolje demon koji je zapravo (kako utvrdimo tijekom filma) sam glavni glumac koji traži osvetu... dakle, u neku ruku i jest slasher.....
Ma u svakom filmu neko nekoga ubija pa nisu sve slasheri. A ovo oko glavnog glumca da ih kolje, pa nije baš tako bilo :wink: john_constantine ne brini se 8)

I pain_of_salvation - imaš pod Horrorhr.com podforumom uputstvo za postove kada stavljaš spoilere..
pa ovo i nie bia neki spoiler ka..... ja sam skužia to odma pri početku ubijanja :roll:
e ali to si ti...možda Consu treba više da shvati :lol: :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by john_constantine » 12 Jan 2007, 08:49

A$H wrote:
pain_of_salvation wrote:
HorrorHR wrote: Ma u svakom filmu neko nekoga ubija pa nisu sve slasheri. A ovo oko glavnog glumca da ih kolje, pa nije baš tako bilo :wink: john_constantine ne brini se 8)

I pain_of_salvation - imaš pod Horrorhr.com podforumom uputstvo za postove kada stavljaš spoilere..
pa ovo i nie bia neki spoiler ka..... ja sam skužia to odma pri početku ubijanja :roll:
e ali to si ti...možda Consu treba više da shvati :lol: :wink:
mah, nervira me to za spoilerima. Jedan je kazao za film training day da postenjačina pokupi lovu, a za sixth sense su isto ispričali kraj, pa je izostalo ono iznenađenje na kraju.

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by pain_of_salvation » 12 Jan 2007, 11:43

john_constantine wrote:
A$H wrote:
pain_of_salvation wrote: pa ovo i nie bia neki spoiler ka..... ja sam skužia to odma pri početku ubijanja :roll:
e ali to si ti...možda Consu treba više da shvati :lol: :wink:
mah, nervira me to za spoilerima. Jedan je kazao za film training day da postenjačina pokupi lovu, a za sixth sense su isto ispričali kraj, pa je izostalo ono iznenađenje na kraju.
mislim da je to sa sixth senseom ipak malo previše, jer je u tome bit cilog filma :lol:

aj aj neće se ponovit :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Jan 2007, 12:14

Stavrno ne kužim di ste buku ovdje digli. Spoiler ni nije spoiler. Malo drugačije to ide u filmu koliko me sjećanje služi, tako da nema poante plakanju :lol: :wink:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Jan 2007, 14:36

Uopće ne vidim u čemu je problem. Čovjek nije spomenuo ništa bitno za priču.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Jan 2007, 12:33

imam ga dosta dugo na kompu ali nisam jos pogledao
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Pumpkinhead (1989)

Post by kraykulla » 17 Dec 2010, 11:24

uuurgh,legendaran prvi dio lance henriksen je zakon.drugi nije loš,a kasniji nastavci su mi bezveze.
no,ovaj prvi dio je klasa. :supz:

Post Reply