Prince Of Darkness (1987.)

Zlatna era horor filmova
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by elrania » 06 Nov 2012, 16:56

ja volim ovaj film, volim carpenterov stil. nisam dobila neki spektakl kak sam očekivala, ali zbog atmosfere i kako je jednostavno izgrađena priča mi je jako drag.
imao je dakako boljih filmova, no daleko mi je ovaj od kategorije 'precijenjenosti'.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Josef K » 06 Nov 2012, 16:58

Aha, mi smo snobovi kojima smeta slabi budžet :lol: :lol:
Slažem se za atmosferu, ali scenarij nikako. Ja ne mogu uživat u lošem scenariju, osim, ako je lošost namjerna.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by HorrorHR » 06 Nov 2012, 21:41

gledao tri puta u razmaku od tipa 15 godina i nije mi niti jednom sjeo...
atmosfera ima svojih trenutaka, ali u globalu njet

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Victor Crowley » 06 Nov 2012, 21:41

HorrorHR wrote:gledao tri puta u razmaku od tipa 15 godina i nije mi niti jednom sjeo...
atmosfera ima svojih trenutaka, ali u globalu njet
Slažem se s ovim 100%

zagors
Posts: 82
Joined: 16 Jun 2013, 21:29

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by zagors » 05 Jan 2015, 23:57

Naprosto ne znam šta da kažem za ovaj film. Nisam ostao ni zadivljen, pa da kažem da me potpuno osvojio, ali nisam ostao ni razočaram, pa pljunem na njega. Nekako sam na sredini. Film je spor, ima atmosferu, jedinstvenu priču, ima stvarno neočekivanih momenata koji te znaju trznuti. Sve u svemu dobar. Svakako vrijedi pogledati.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by HorrorHR » 31 Jul 2015, 20:40

Nisam prevelik fan filma, ali ovo je super:
Horror’s Hallowed Grounds, in association with East West Players and Visual Communications, presents John Carpenter’s The Prince of Darkness on Wednesday, October 28, 2015.

Hosted by Sean Clark of Horror’s Hallowed Grounds and HorrorHound Magazine, for the first time ever come see John Carpenter’s classic film screened inside the actual church from the film! The evening will include:

A courtyard reception with cash bar.
Special guests and Q&A.
Tour of all interior and exterior locations used in the film with photo opportunities.
Special prizes and giveaways from Scream Factory, HorrorHound Magazine, HorrorShirts.com, and more!
Proceeds go to benefit the Union Center of the Arts, the historic building in which the Prince of Darkness was filmed. East West Players and Visual Communications are both non-profit 501c3 organizations.

Ticket details and more info to come. Make sure to stay connected because we anticipate that this event will sell out.

Stay informed via the Horror’s Hallowed Grounds Facebook page.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Mr. Pest » 30 Dec 2021, 02:20

Neki dan sam odgledao odlični Thing i odlučio se zasladiti još kojim štivom iz Stolarove biblioteke, vjerujem da bi mi se film daleko više svidio da nije bilo toliko pretencioznih ideja na temelju kvantne mehanike, antimaterije i ostalo, kada bi to jednostavno bio Donald Pleasance protiv sotone bilo bi daleko efektnije...
Ne znam zašto, ali skoro svi glumci su mi bili izuzetno odbojni, za razliku od Halloweena, Thinga i Foga koji se mogu pohvaliti jako dobrom i autentičnom ekipom, Prince of Darkness ima hrpu odraslih ljudi koji ne znaju bi li se ponašali kao djeca ili profesori sa višegodišnjim iskustvom, romansa između dvoje glavnih glumaca je bila posebno neuvjerljiva, imam osjećaj da bih trebao navijati za glavnog lika, ali ima neki serial killer vibe, neugodan je dio filma u kojem pokušava razgovarati s curom koja mu se sviđa da je mene bilo sram...
Srednji dio filma je posebno razvučen dok je završnih pola sata definitivno najefektnije, treba mu dosta da počne ali scene sa trudnicom su ipak izvukle to sve na malo višu razinu.
5/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by maddjuro » 30 Dec 2021, 02:59

Mr. Pest wrote:
30 Dec 2021, 02:20
Neki dan sam odgledao odlični Thing i odlučio se zasladiti još kojim štivom iz Stolarove biblioteke, vjerujem da bi mi se film daleko više svidio da nije bilo toliko pretencioznih ideja na temelju kvantne mehanike, antimaterije i ostalo, kada bi to jednostavno bio Donald Pleasance protiv sotone bilo bi daleko efektnije...
Ne znam zašto, ali skoro svi glumci su mi bili izuzetno odbojni, za razliku od Halloweena, Thinga i Foga koji se mogu pohvaliti jako dobrom i autentičnom ekipom, Prince of Darkness ima hrpu odraslih ljudi koji ne znaju bi li se ponašali kao djeca ili profesori sa višegodišnjim iskustvom, romansa između dvoje glavnih glumaca je bila posebno neuvjerljiva, imam osjećaj da bih trebao navijati za glavnog lika, ali ima neki serial killer vibe, neugodan je dio filma u kojem pokušava razgovarati s curom koja mu se sviđa da je mene bilo sram...
Srednji dio filma je posebno razvučen dok je završnih pola sata definitivno najefektnije, treba mu dosta da počne ali scene sa trudnicom su ipak izvukle to sve na malo višu razinu.
5/10
sad još moraš pogledati i "In the Mouth of Madness", da dovršiš carpenterovu "Apocalypse trilogiju"
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Mr. Pest » 30 Dec 2021, 12:32

To ide večeras, gledao sam ga prije par godina i ostavio je na mene odličan dojam, jedino mi ovaj Prince of Darkness nije sjeo...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by john_constantine » 30 Dec 2021, 14:20

Mr. Pest wrote:
30 Dec 2021, 12:32
To ide večeras, gledao sam ga prije par godina i ostavio je na mene odličan dojam, jedino mi ovaj Prince of Darkness nije sjeo...
Malo kome sjedne. Ima dobrih scena, ali pored duhova s marsa, lezbijske ludnice njegov najslabiji film.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by maddjuro » 31 Dec 2021, 02:23

zasto ne pogledat i "Naked Lunch"; solidan wtf film
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Michel » 04 Jan 2022, 00:37

Meni Princ Tame i dalje dobar Carpenter iako stoji dosta tih kritika za film kao da se mučio sa scenarijom ali meni je najbitnija ideja filma, a sami film ima puno strašnih scena i gadljivih. Nije najbolji Carpenter ali isto tako nije ni najlošiji. U raljama ludila još bolji i taj bi ti se mogao više svidjeti. Jebena atmosfera i neke scene se baš urežu :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply