Prince Of Darkness (1987.)

Zlatna era horor filmova
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Prince Of Darkness (1987.)

Post by remike2 » 14 May 2010, 22:19

Taglines:
Where are you...? Christ?
Before man walked the earth...it slept for centuries. It is evil. It is real. It is awakening.

Redatelj: John Carpenter

Glumačka postava: Donald Pleasence, Jameson Parker, Victor Wong, Lisa Blount, Peter Jason, itd...

Glazba: John Carpenter

Godina izlaska: 1987. godina

Vrijeme trajanja: 102. minute

Zemlja: USA

Jezik: Engleski

Budžet: 3,000,000 $

Ukratko radnja:
Tajna je stoljećima uspješno skrivana, a za to se brinuo posebno osnovani red Bratstvo Usnulih. No sada se misteriozno 'stvorenje budi. Znanstvenici ničim ne mogu objasniti što se nalazi unutra, a sve upućuje na to kako je došlo vrijeme da na svijet opet dođe Vrhunsko Zlo - Princ Tame, kako bi njime zavladao. Oko crkve se počinju događati čudne i zastrašujuće stvari, lokalne skitnice i klošari više nisu nimalo bezopasni, a razni insekti počinju se naglo množiti...

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=D5I3Lt8PwyQ

Moja recenzija:
http://scaryshit.blog.hr/2010/05/162747 ... -1987.html

Poster:
Image
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Boby » 14 May 2010, 22:59

Kaj daj velim, moj najomiljeniji film na temu Sotone, jedan od najomiljenijih horrora i odmah iz "Halloweena" najomiljeniji Carpenterov film.
Inteligentan scenarij s vješto izvedenim obratom na kraju filma a da niti ne spominjem vrlo suvislo spajanje religije i spiritualizma s kemijom i općenito znanošću.
Glazbena tema nije u rangu s halovinskom ali svakako je u najmanju ruku solidna i efikasna u stvaranju prijeteće atmosfere zakamuflirane ispod naoko nevinog proljetnog sunca.
Glumačka ekipa dobrim djelom nije osobito poznata i kao takva savršeno funkcionira iako su Pleasance i Wong sasvim dovoljni da izvuku ekipu iz anonimnog atributa. Sviđa mi se kaj se je Alice Cooper sveo na cameo; ne zato što nije mogao više od toga već upravo suprotno.
Za veliku je pohvalu što je Carpenter vodio računa o humanizaciji likova ali nije pao u zamku patetike u situacijima gdje se je vrlo lako moglo pasti.
Kao da sve to skupa nije dovoljno, film nudi jednu od meni nekoć najjezovitijih scena (oni koji su gledali znaju na kaj mislim).
"Prince of Darkness" film je kojeg smatram osobito relevantnim za danšnje doba kao jednu od metafora oko nagovještaja novog i mračnijeg doba kao posljedice ljudske slabosti i arogancije.

User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Samhain » 14 May 2010, 23:40

i dalje se ježim tog filma...

unikatno djelo koje će uvijek proći test vremena.
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Wendigo » 15 May 2010, 01:54

potpis na zadnja dva posta.
the film... 8)

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by maddjuro » 15 May 2010, 14:09

odličan film, sad samo da promjene ono "it is year 2010" ili tako nešto i mogu ga rereleasati u kina U 2D -u
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by kraykulla » 17 May 2010, 15:42

zakon legenda.ima nekih scena koje me i dan danas podsjećaju zašto volim horore.pogotovo kad ih onaj crnac doziva s ulice brrrrr... :twisted:

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Wendigo » 17 May 2010, 18:07

kraykulla wrote:zakon legenda.ima nekih scena koje me i dan danas podsjećaju zašto volim horore.pogotovo kad ih onaj crnac doziva s ulice brrrrr... :twisted:
da, to i ogledalo. užas... :lol:

User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Samhain » 17 May 2010, 23:11

meni je onaj san stvarno highlight filma... sjećam se kada sam film prvi put gledao na hrt 1 prije nekoliko godina i taj san me jebeno uplašio, taj čudan glas koji skoro pa ne razumiješ i ta ``osoba`` koja izlazi iz crkve...

anyway...

još jedan plus ovog horrora je što ima inteligenciju, vjera vs. znanost... čak mi je taj film najdraži koji se bavi tematikom Vraga, da on nije neki nevini klinac, niti neki big boss neke odvjetničke agencije nego subjekt, tj. Anti-Bog koji živi kroz svaki atom svakog bića i čeka svoj dan kada će se probuditi.
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by elrania » 28 Aug 2011, 02:38

ajme, ne mogu vjerovati da sam tek danas pogledala ovo, da sam uopće nešto carpenterovo toliko odgađala, a ne se odmah toga dograbila kako sam inače i radila.
pozitivno u svemu ovome je što sam sada pogledala jedno od najboljih ostvarenja unatrag ne znam već koliko i priuštila si uživanciju u vrhunskoj atmosferi, priči, efektima, stilu - ne znam što me nije oduševilo!
sad me ovo potaklo da odvrtim opet nekoliko njegovih; the fog obavezno prvo.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by John_Ryder » 28 Aug 2011, 15:05

jep,film sa odličnom atmosferom !
Image

Image

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by bakero » 05 Sep 2011, 15:13

Jeziv..napet.. strašan... S Carpenterom ne moš falit!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Lumatev
Posts: 209
Joined: 02 Aug 2011, 20:49

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by Lumatev » 05 Sep 2011, 16:32

Pored 'Halloween'-a, po mom mišljenju, Carpenterov najbolji film.
Kao klinac sam ga gledao bezbroj puta i beše jedan od retkih da mi je bio jako strašan.
Odlična atmosfera, dobra glumačka postava i savršena muzika.

Ukratko, obavezna lektira za sva vremena.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Sep 2011, 03:12

Prince of Darkness (1987)

- opet ga gledao i opet mi nije do kraja sjeo.... :?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Prince Of Darkness (1987.)

Post by HorrorHR » 26 Sep 2011, 12:17

ista priča kod mene, ima svoje trenutke (atmosfera), ali sve u svemu na dnu ljestvice (ne uračunavam The Ward jer sam pogledao sam prvih 45 min ;) )

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 28 Sep 2011, 13:26

HorrorHR wrote:ista priča kod mene, ima svoje trenutke (atmosfera), ali sve u svemu na dnu ljestvice (ne uračunavam The Ward jer sam pogledao sam prvih 45 min ;) )
Da slažem se u potpunosti... Carpenter se ovdje malo pogubio, i svakako je imao bolje filmove od ovoga...ali šteta početak je bio prejeben... :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply