The Fog (1980)

Zlatna era horor filmova
Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: The Fog (1980)

Post by Metalcamp » 19 Apr 2010, 09:35

Meni je ovo uz The Thing najbolji njegov film. Predobra atmosfera.
"Good night boils and ghouls."

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: The Fog (1980)

Post by chatterer » 19 Apr 2010, 13:03

remike2 wrote:
chatterer wrote:to je tvoje mišljenje s kojim se ne slažem. Film ima određene kvalitete ali kad ga idem uspoređivati sa Halloweenom ili The Thingom, ispada smiješan.

Inače se ne slažem u većini sa imdb ocjenama ali u ovom slučaju kao da se mene pitalo:
Halloween ima ocjenu 8.0,
The Thing 8.2
a ovaj film ima 6.8,

eto upravo je tolika razlika između tih filmova i The Foga
Čuj, nisam ni mislio promijeniti tvoje mišljenje i ne mislim se svađati, sve ok :P svatko ima svoj neki sud i sve to stoji, svatko ima svoje mišljenje i svatko nešto voli (svijet ionako ne bi bio zanimljiv kad bi svi voljeli iste stvari). Da je film malog budžeta to stoji, no da je film horror klasik to također stoji, sad što se tebi ne sviđa to je tvoj ukus i niko to ne može promijeniti.
ne znam zašto svi nakon par postova rasprave misle da je svađa u pitanju, u tom slučaju najbolje da nitko ništa ne komentira a tada forum ni nema smisla.
Nije da mi se film ne sviđa, smatram ga ok uratkom. Isto tako ne dijelim filmove na low budget i big budget pa na taj ocjenjujem nego na dobre i loše.

Recimo big budget Transformers 2 sam ocijenio istom ocjenom kao i ovaj film, trojkom, što znači da je film ok za pogledati ali ništa posebno. Slažem se da je klasik ali biti klasik ne znači odmah da je odličan, i Children of the Corn je klasik pa je daleko od odličnog :wink:

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Fog (1980)

Post by remike2 » 19 Apr 2010, 13:42

chatterer wrote:
remike2 wrote:
chatterer wrote:to je tvoje mišljenje s kojim se ne slažem. Film ima određene kvalitete ali kad ga idem uspoređivati sa Halloweenom ili The Thingom, ispada smiješan.

Inače se ne slažem u većini sa imdb ocjenama ali u ovom slučaju kao da se mene pitalo:
Halloween ima ocjenu 8.0,
The Thing 8.2
a ovaj film ima 6.8,

eto upravo je tolika razlika između tih filmova i The Foga
Čuj, nisam ni mislio promijeniti tvoje mišljenje i ne mislim se svađati, sve ok :P svatko ima svoj neki sud i sve to stoji, svatko ima svoje mišljenje i svatko nešto voli (svijet ionako ne bi bio zanimljiv kad bi svi voljeli iste stvari). Da je film malog budžeta to stoji, no da je film horror klasik to također stoji, sad što se tebi ne sviđa to je tvoj ukus i niko to ne može promijeniti.
ne znam zašto svi nakon par postova rasprave misle da je svađa u pitanju, u tom slučaju najbolje da nitko ništa ne komentira a tada forum ni nema smisla.
Nije da mi se film ne sviđa, smatram ga ok uratkom. Isto tako ne dijelim filmove na low budget i big budget pa na taj ocjenjujem nego na dobre i loše.

Recimo big budget Transformers 2 sam ocijenio istom ocjenom kao i ovaj film, trojkom, što znači da je film ok za pogledati ali ništa posebno. Slažem se da je klasik ali biti klasik ne znači odmah da je odličan, i Children of the Corn je klasik pa je daleko od odličnog :wink:
Ma sve ok, 8) sve je ionako stvar ukusa, ja sam bezveze malo reagirao, kad sam spomenuo termin "low budget" mislio sam na film da je napravljen sa malo novca. Ne djelim ni ja filmove na low budget i big budget, nego na dobre i loše, jer nekad se može i s malo novca napraviti odličan film, dok netko sa puno novaca napravi blamažu od filma, no da je zasigurno bilo malo više novaca u igri efekti bi bili bolji te bi film u konačnici izgledao tehnički bolji. :wink:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
one and only
Posts: 166
Joined: 26 Feb 2010, 19:07

Re: The Fog (1980)

Post by one and only » 19 Apr 2010, 17:24

Jedan od retkih filmova koji treba da sluze kao primjer kako treba jedan horor film da se pravi,od atmosfere do price itd...Carpenter je majstorski odradio jos jedan film i tu nema pogovora ali smatram da nije njegovo najbolje djelo...Po meni su inace ovi filmovi iz zlatne ere 80-ih pomalo vec "proslost" ali kao sto rekoh ovo je ocit primjer pravog i kvalitetnog horora...Sto se tice remake nemam nesto puno zamjerki losiji je od originala ali bar se nisam smorio dok sam ga gledao sto je danas veliki uspjeh s obzirom sta se sve snima...

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: The Fog (1980)

Post by kraykulla » 21 Apr 2010, 11:41

fuckin legend :rock: kada se sjetim remakea :axe:
carpenter je meni jedan od najboljih redatelja ikad.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Fog (1980)

Post by boyko » 09 Jun 2010, 01:54

čist oke film
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Fog (1980)

Post by remike2 » 09 Jun 2010, 09:44

Meni prejeben film, u top 5 najboljih ikad Johna Carpentera.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: The Fog (1980)

Post by Wendigo » 22 Feb 2011, 14:48

remike2 wrote:Meni prejeben film, u top 5 najboljih ikad Johna Carpentera.
potpis, i jedan od najdražih horrora. meni..

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Fog (1980)

Post by GreenHornet » 22 Feb 2011, 17:39

Wendigo wrote:
remike2 wrote:Meni prejeben film, u top 5 najboljih ikad Johna Carpentera.
potpis, i jedan od najdražih horrora. meni..
i ja se slazem!
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: The Fog (1980)

Post by Victor Crowley » 22 Feb 2011, 19:14

Ne znam, meni se nije baš svidio :? A remake ne bih ni komentirao.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Fog (1980)

Post by remike2 » 22 Feb 2011, 20:28

Što više gledam ovaj film sve više mi postaje nekako najdraži Carpenterov uradak, a da o atmosferi ni ne pričam, čisto savršenstvo old school horror atmosfere i napetosti kakve samo veliki Carpenter zna predočiti.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: The Fog (1980)

Post by Wendigo » 22 Feb 2011, 23:28

remike2 wrote:Što više gledam ovaj film sve više mi postaje nekako najdraži Carpenterov uradak, a da o atmosferi ni ne pričam, čisto savršenstvo old school horror atmosfere i napetosti kakve samo veliki Carpenter zna predočiti.
e pa baš to. meni je atmosfera u većini slučajeva najbitniji faktor. može sve biti osrednje ili loše, ali ako je atmosfera dobra - ja zadovoljan. :)

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: The Fog (1980)

Post by Info » 23 Feb 2011, 01:17

Wendigo wrote:
remike2 wrote:Što više gledam ovaj film sve više mi postaje nekako najdraži Carpenterov uradak, a da o atmosferi ni ne pričam, čisto savršenstvo old school horror atmosfere i napetosti kakve samo veliki Carpenter zna predočiti.
e pa baš to. meni je atmosfera u većini slučajeva najbitniji faktor. može sve biti osrednje ili loše, ali ako je atmosfera dobra - ja zadovoljan. :)
Potpis, atmosfera mi je najbitniji faktor horora. Mislim da niti jedan žanr nema toliko odličnij atmosfera kao neki horori. I još bi nadodao maštovitost. A najbolju atmosferu sam vidio u bal vampira od Polanskog :supz:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Fog (1980)

Post by HorrorHR » 24 Feb 2011, 12:20

remike2 wrote:Što više gledam ovaj film sve više mi postaje nekako najdraži Carpenterov uradak, a da o atmosferi ni ne pričam, čisto savršenstvo old school horror atmosfere i napetosti kakve samo veliki Carpenter zna predočiti.
meni vjerojatno top #1 film kada se gleda ovaj kriterij.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Fog (1980)

Post by Decadentor » 22 Oct 2012, 04:56

Dosta dobar film, poprilicno Kingovski (malo mjesto i fora prica) ali nije extra 7/10
Image

Post Reply