Night of the Demons (1988)

Zlatna era horor filmova
Post Reply
User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Night of the Demons (1988)

Post by The Undertaker » 03 Mar 2009, 11:15

Film koji gle čuda nema svoju temu :pasmater:
Image
Režija:
Kevin Tenney
Scenario:
Joe Augustyn
Uloge:
Alvin Alexis ... Rodger
Allison Barron ... Helen
Lance Fenton ... Jay Jansen
Billy Gallo ... Sal Romero
Hal Havins ... Stooge
Cathy Podewell ... Judy Cassidy
Linnea Quigley ... Suzanne
Amelia Kinkade ... Angela Franklin
Radnja:
Za Noć veštica, grupa od 10 tinejdžera odlučuje da napravi žurku na napuštenom pogrebnom imanju. Kuća Hullovih je po glasinama podignuta na komadu zemlje od koga su Indijanci zazirali zbog prisutnih zlih sila i koji okružuje podzemni potok - upravo u toj kući u kojoj je nekada izvršen i porodični masakr, tinejdžeri žele da provedu Noć veštica. Nedugo po početku zabave, ostaju bez muzike pa odluče da se okupe ispred velikog ogledala i prizivaju duhove što će biti ogromna greška. Ovom igrom oni bude nekakvu zlu silu koja ih preuzima jedno po jedno i drži zarobljenim na imanju. Predstoji im borba za preživljavanje što znači da moraju da pređu podzemni potok kako ne bi završili u paklu...
Ah, dobre, stare osamdesete... Definitivno vreme kada su snimani kultni horor filmovi i definitivno po mom ukusu, barem kada je u pitanju ta horor atmosfera ali i zla bića - u ovom slučaju danas zaboravljeni demoni. Nažalost, ove filmove prate i klasične greške u scenariju te ih i u "Night of the Demons" ima gomila, ali sve se to može zanemariti.
Inače, film je većim delom skladno sastavljen - red glupavih tinejdžera, red demona, red sisa, red strašnih scena, mada je čini se duži nego što bi trebalo, bar za 10 minuta je mogao biti skraćen, jer se završne scene nepotrebno odužuju. Takođe, ono što svakako nedostaje filmu je mnogo više gore scena, ali i pored toga neke scene su ispale vrlo upečatljive.
Gluma nije na visokom nivou, ali to nisam ni očekivao, likovi su klasični i čak bih rekao da su preterali sa crncem koji čitav film kuka, mada bih morao da izdvojim kao impresivnu, ulogu koju je odradila "Scream Queen" Linnea Quigley jer je to ukomponovano sa dobrim efektima i naravno likom koji igra. Inače, Linnea je u ovom filmu veoma hot, za razliku od uloge Trash u "Return of the Living Dead".
Na kraju, da zaokružim, film ima vrlo dobru atmosferu, lokacija na kojoj je snimljen tj. stara napuštena kuća je odličan izbor, efekti su poprilično dobri i s te strane film je odličan mada, kako se bliži kraj, gubi postepeno kvalitet oduživanjem radnje i beskonačnim pojavljivanjima demona koji jure glavnu glumicu što poprilično smara. Ipak, i pored toga, meni je cool, naročito jer sam ljubitelj takve tematike odn. svega što nema veze sa psihopatskim ubicama ili nekakvim kanibalima-seljačinama. :rock:
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 03 Mar 2009, 11:26

Ovaj film je razlog zašto sam se registrirao na ovom forumu. U nas je preveden "Noć Strave" i gledao sam ga prvi puta dok mi je bilo negdje 9 godina i to zato što mi je prijatelj htio dokazati da postoji film strašniji od filma "The Ogre" kojeg sam do tada smatrao najstrašnijim. A što reći, tada sam ovo uspio pogledati do polovice a onda sam zaklopio oči i tražio da se ugasi TV. Dugo vremena sam se sa strahom prisjećao ovog uradka

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 03 Mar 2009, 14:13

film koji već doslovno 15-tak godina želim pogledati, a nikako da ga skinem, nabavim, nešto... :lol: trebao bi ispravit tu pogrešku ASAP. 8)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 03 Mar 2009, 17:00


User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 09 Mar 2009, 09:51

Klasik koji sam prvi puta gledao na lošoj beta video kazeti

User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Post by Horrorist » 20 Apr 2009, 18:40

Preporuka svima.
Jedan od najdražih i najzabavnijih filmova 80-ih.
Rame uz rame sa "Demons" Lamberta Bave.
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

LORDIfan111
Posts: 137
Joined: 16 Jun 2009, 15:16
Location: gates of hell

Post by LORDIfan111 » 16 Jun 2009, 15:21

odilac film strasan i uzbudljiv baš onakav kavi bi horrori trebali biti :kasapljenje:

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Night of the Demons (1988)

Post by kraykulla » 29 Dec 2009, 20:44

odličan film,totalna zabava za gledanje.efekti u redu,totalne eighties duh
frizure obleka i slično :lol:
priča je ok,ima neke nelogičnosti ali who cares?stvarno danas zaboravljeni
dragulj osamdesetih.
dvojka je druga priča.gore scene su mi bile u redu ali nije mi tako legao kao
prvi.čak napola lošiji usudio bih se reći.
trojka je upravo u procesu nabave pa kad pogledam znat ću o kakvom se djelcu radi :)

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Night of the Demons (1988)

Post by kraykulla » 31 Jan 2010, 09:51

evo pogledao sam i trojku i mogu reći da mi je samo jedinica bila zakon dvojka loša,a trojka je bolja malo od dvojke,ali svejedno vrlo slab film.šteta.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Night of the Demons (1988)

Post by HorrorHR » 31 Jan 2010, 12:51

Meni cijela trilogija nekako draga u srcu, dvojku sam na kraju zadnju gledao i bila mi baš zabavna ako se dobro sjećam

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Night of the Demons (1988)

Post by Sammy » 07 Nov 2011, 00:16

Night of the Demons (1988) – poprilično zabavan horror na tematiku Halloweena. Nije nes pretjerano kvalitetan, ali je dobra trash zabava. -7/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Post Reply