Return of the Living Dead (1985)

Zlatna era horor filmova
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Return of the Living Dead (1985)

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 04:48

Režija: Dan O' Bannon

Image

Scenarij: Dan O' Bannon, Rudy Ricci
Prema knjizi: Johna A. Russa
Orginalan muzika: Matt Clifford, Francis Haines (Trioxin Theme)
Specijalni efekti: Robert E. McCarthy
Šminka: Tony Gardner, Ken meyers i Bill Munns
Uređenje i animacija: Tony Gardner (za preplovljeni leš žene)

Glume:
Burt Willson…...............Clu Gulager
Frank………….................James Karen
Ernie Kaltenbrunner…....Don Calfa
Freddy…………................Thom Matthews
Trash……......................Linnea Quigley

Image

SADRŽAJ:
"- Kada zaposlenici kompanije «UNEEDE», koja se bavi nabavkom medicinskih potrepština, Frank i Freddy odluče zaviriti u podrum skladišta, gdje se nalaze čudnovati cilindrični kontejneri, vlasništvo vojske SAD-a. Ti kontejneri su pogreškom transporta završili u podrumu «UNEEDA» kompanije. Prema pričama u kontejnerima su se nalazili kontamirani leševi puni eksperimentalnog plina 2-4-5 Trioxina (sredstva koje je prema vojnim licima trebalo uništavati nasade marihuane u vijetnamskom ratu) koji je jednim u jednom icidentu navodno oživio leševe. Frank nepažnjom oštećuje jedan od šest kontejnera što omogućuje plinu da kroz napuklinu vara izađe i počne oživljavati sve što je mrtvo. Plin dospijeva na obližnje groblje te zavrzlama započinje, no problem nastaje kad se i Freddyeva ekipa pankera nađe na istom tom mjestu. Horda vrlo živahnih i rastrčanih mrtvaca gladnih ljudskog mozga su u pohodu, a pošast se brzo širi ulicama i gradom. Hoće li Freddy i Frank, te Burt Wilson i Ernie sa Freddyevom ekipom uspjeti uz pomoć vojske spasiti svoje živote…?"

Image
Image

O filmu:
- Ovo je vrlo zabavan horror kojemu jedino nedostaje više gore scena....svakako jedan od najboljih zombie filmova koje sam gledao (Dečko Koji Obečava)
- Jednostavno ovo je po meni najbolji zombie film ili da se ispravim uz rame je sa Romerovom «Zorom Živih Mrtvaca», zato obavezno onaj tko ga nije gledao neka ga pogleda jer je O' Bannov prvijenac obavezno 'štivo' za svakog pravog horor fana.. (dr_gonzo)
- Cijeli film će vas podsjetiti na kultne klasike kao Evil dead 2 poput likova u opsadi, spoja crnog humora i horora, prejebenih filmskih scena i odlične glazbe. Prava nezaboravna horor poslastica koja je inspirirala druge filmove i ostavila iza sebe još pet nastavaka (john_costantine)
- Humoristični osvrt na Romerove zombije kultna je horor komedija koscenarista Aliena Dana O'Banona koji je uloge povjerio horor frikovima zasigurno poznatim imenima (Filmski.Net)

Image
Image

RECENZIJE:
Dečko Koji Obečava
HororFilm Playground predstavlja...
Movieworld
FILMSKI.NET

Image Fenomenalan Soundtrack
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Jan 2009, 05:57

e ova prva slika? zašto me podsjeća na evil dead 3? :lol:

i obožavam taj film, jedan o najgenijalnih horora, istovremeno strašan i smiješan. A tek scene smrti i zombiji, i napetost do samog kraja + onaj zombi talman ili kako već. Braaainnnnss... :D :D :D
Michel puši karu.

User avatar
Mistrija
Posts: 143
Joined: 29 Dec 2008, 12:35
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Mistrija » 09 Jan 2009, 09:35

Ovo je serijal od 5 nastavaka. Mislim da ih imam sve :) Braaaaainns :)
"Born in lust, turn to dust. Born in sin, come on in."

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 12:48

Do you wonna party.... it's party time... Jeah :rock: :partyman:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 09 Jan 2009, 13:12

meni jedan od dražih zombie filmova,drugi također,ma da zaostaje za prvim
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Jan 2009, 14:38

film je super..iako mi je uvijek najdrazi bio drugi dio..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 09 Jan 2009, 15:50

prvi mi je najbolji, ali ni druga dva nisu za bacit. 4. i 5. još nisam gledao

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 15:59

Meni su tri prva (prvi je remek djelo) dobra dok su 4 i 5 pravo :povrac: :shajse:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 09 Jan 2009, 17:17

john_constantine wrote:e ova prva slika? zašto me podsjeća na evil dead 3? :lol:

i obožavam taj film, jedan o najgenijalnih horora, istovremeno strašan i smiješan. A tek scene smrti i zombiji, i napetost do samog kraja + onaj zombi talman ili kako već. Braaainnnnss... :D :D :D
ispravak - tarman :wink:

super film, uz trojku najbolji u serijalu mada još nisam "skupio hrabrosti" pogledati 4. i 5. :lol: iskreno, neda mi se..

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Jan 2009, 19:59

http://movieworld.blog.hr/2008/07/16251 ... polis.html

meni je četvorka bila zabavna. :) Ali čitam na horrohr da je petica slična četvorci, vidim da se nastavlja na radnju kako je četvorka završila....
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 20:07

4 i 5 su se snimali u isto vrijeme (kao Matrix 2 i 3)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Ghrall
Posts: 1548
Joined: 29 Oct 2006, 10:12
Location: Zabok
Contact:

Post by Ghrall » 10 Jan 2009, 16:17

Prvi 3 su mi super. Treći mi je bio bolji od drugog čak a zadnji dva su užas teški. Jaaaaaaako loše.

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 10 Jan 2009, 17:38

tek nedavno nabavio jedinicu i spremam se da je pogledam dok mi je dvojka ostala u sječanju kao jedna od zabavnijih horror-komedija

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 30 Apr 2009, 18:51

Upravo čitam roman i mislim se da li bi bilo dobro baciti jedan mgnum maraton i pogledati svih 5 nastavaka...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
angelsshadow
Posts: 41
Joined: 30 Jan 2009, 12:44
Location: Zagreb

Post by angelsshadow » 01 May 2009, 11:14

Ja sam pogledala samo drugi dio, al ocito moram nabavi i ostatak =) moja misljenja o filmu su samo sve naj
WELCOME TO PRIME TIME, BITCH!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post Reply