Return of the Living Dead (1985)

Zlatna era horor filmova
User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 18 May 2009, 10:04

Izvrsni serijal iako je Yuzna sa 3kom (iako nije loša fali mi onaj non-stop braaaain?) malo izašao iz koncepta... sve u svemu jako zabavan serijal za pogledati...
[url=http://www.phpbb.com/][img]http://i236.photobucket.com/albums/ff109/zombigrrl/SHEKicksA.gif[/img][/url].

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 May 2009, 23:45

juriel wrote:Izvrsni serijal iako je Yuzna sa 3kom (iako nije loša fali mi onaj non-stop braaaain?) malo izašao iz koncepta... sve u svemu jako zabavan serijal za pogledati...

Slažem se
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 24 May 2009, 00:17

return of the livig dead 2 moj prvi horror ,njemu mogu da zahvalim sto sam danas horror fan i sto ne mogu da prestanem da ih skupljam
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Return of the Living Dead (1985)

Post by kraykulla » 14 Jan 2010, 10:29

jučer pogledah jedinicu i super je.još jedan od odličnih primjeraka žanra,
zabava,humor,gore,zombiji,ma sve kako treba.
danas ću se baciti na dvojku i trojku,a četvorku mislim da sam gledao jer je imam od prije i totalan užas mi je bila.za dvojku se sjećam da je bila još dobra,a za trojku ne znam.no,prvi svaka čast 10/10.dan o bannon bio genijalčina do jaaja.rip. :cry:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Return of the Living Dead (1985)

Post by dr_gonzo » 17 Jan 2010, 19:49

kraykulla wrote:jučer pogledah jedinicu i super je.još jedan od odličnih primjeraka žanra,
zabava,humor,gore,zombiji,ma sve kako treba.
danas ću se baciti na dvojku i trojku,a četvorku mislim da sam gledao jer je imam od prije i totalan užas mi je bila.za dvojku se sjećam da je bila još dobra,a za trojku ne znam.no,prvi svaka čast 10/10.dan o bannon bio genijalčina do jaaja.rip. :cry:
:rock: :rock: :rock:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Return of the Living Dead (1985)

Post by Sammy » 26 Jul 2012, 01:28

The Return of the Living Dead (1985) – Nije loše, solidna horror komedija, dobra ideja i izvedba, al gluma je bože sačuvaj. – 7/10
Last edited by Sammy on 06 Aug 2012, 15:14, edited 1 time in total.
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Return of the Living Dead (1985)

Post by Michel » 27 Jul 2012, 16:23

Slažem se za ovaj dio i za ostale dijelove kako si ih ocjenio. Prvi je dobar, ali ostalu si mi baš loši. Nikad nisam kužio pompu oko ovog serijala.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Return of the Living Dead (1985)

Post by Michel » 31 Dec 2023, 10:34

Image

The Return of the Living Dead (1985) - poznata kultna horor komedija koju je režirao Dan O'Bannon. Ovaj prvi dio sam gledao samo jednom i to stvarno jako davno i znam da mi je bio samo dobar i u početku nisam uvrstio ovaj film u ovaj maraton, ali sam dao drugu priliku i nisam se razočarao jer zaslužuje ovdje biti. Film prati dva radnika koji slučajno puste jedan plin zbog kojeg mrtvi ljudi ožive i postaju zombiji. Pratimo i jednu punkersku mladež koja se zabavlja na groblju, ali moraju spašavati živu glavu kad se mrtvi počinju dizati. Film mi ima fenomenalan početak pa kad počne glazba, i soundtrack u filmu je jako dobar. Efekti su odlični, humor je više nego solidan. Najbolji mi je lik Ernie, a scena kada pričaju sa polovicom zombija na stolu, baš osjetiš tu njezinu bol i zato Brains! :zubifale: zombiji su stvarno brutalno jaki i teški za ubiti. Uglavnom, jako zabavan i kvalitetan zombie flick. 7.7/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj je prilično dobar, a to znači da je film dobio još čak četiri nastavaka. Osim toga, ovo je jako inovativan film po pitanju zombija. Prvi film koji je prikazao zombije koji trče i koji su kasnije utjecali na filmove kao što su World War Z i 28 dana kasnije (nije zombie film). Prikazao je i zombije pametnijima nego što inače jesu. A+, A, B+, B, C+, C


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply