An American Werewolf in London (1981)

Zlatna era horor filmova
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

An American Werewolf in London (1981)

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 00:23

Režija i scenarij: John Lanndis

Image

Glume:
David Naughton….....David Kessler
Jenny Agutter……......Alex Price
Grifin Dunne……........Jack Goodman
John Woodvine…......Dr. Hirsch

Spec. Efekti i šminka: Rick Baker
IMDb ocjena: 7.5/10 (18,396 glasova)


SADRŽAJ:
"- Dva prijatelja studenta David i Jack nalaze se na proputovanju Engleskom. Tijekom tog putovanja bivaju napadnuti od strane velikog vuka. Jack bude ubijen, a David samo lakše ranjen i spašen od lokalnih seljana. David se budi u bolnici, gdje mu pomaže lijepa bolničarka Alex, no on sam se osjeća čudno i zbunjeno, te ga prati osjećaj da mu se tijelo nekako izmijenjeno. Rane zadobivene u borbi sa vukom čudesno nakon par dana čudesno zarašćuju, no uz vrlo popratne i uznemirujuće efekte: užasne noćne more i sablasno pojavljivanje duha njegovog ubijenog prijatelja Jacka. Baš mu Jack objašnjava da ih je napao vukodlak, te da je David zaražen prokletstvom vukodlaka. Također Jack ga nagovara da izvrši samoubojstvo prije nego nastupi noć punog mjeseca jer će se David pretvoriti u krvožednog vukodlaka i početi ubijati, a uz to i Jack je pogođen popratnim efektom vukodlakovog prokletstva jer je njegov duh osuđen da luta u limbu između života i smrti među živima, i to sve dok je vukodlak u Davidu živ. David je u dvojbi: vjerovati tvrdnjama Jackovog priviđenja (koje svakim danom sve više truli i pretvara se u raspadnuti leš) ili lijepoj bolničarki Alex, koja tvrdi kao i Dr. Hirsch da su to traume uzrokovane napadom vuka. No, noć punog mjeseca se vrlo brzo primiče, a vremena za odluku što učiniti je vrlo malo…"

Image

O filmu:
- Jedan od izvornik horor klasika koji ulazi u rijetke najbolje filmove s vukodlacima. Iako je film dosta star, scene preobrazbe su i danas još uvijek odlične. Film je još i odličan spoj romantike, horora, komedije i trilera uz dobru glazbu (john_constantine)
- Sve u svemu vrlo zabavan i gledljiv film, svakako jedan od najboljih horrora o vukodlacima, koji ljubitelji horrora svakako moraju pogledati ako već nisu.
Ocjena: 9/10 (Dečko Koji Obečava)
- Po meni je ovo najbolji film o vukodlacima i istinsko remek djelo horor filma, te najbolji Landisov uradak (ne zaboravimo da je to njegov vrlo osobni projekt u koji je unio i srce i dušu više nego u ijedan svoj drugi projekt) (dr_gonzo)
- Super film (Groblje Horrora)
- Ovo nije jeftini trash horor niti klasična komedija. Riječ je o fantastičnom spoju žanrova, filmu sa svojom dozom klasičnih, zastrašujućih horor scena i humorističnim trenucima. Fantastična šminka i efekti Ricka Backer uz ništa lošiju režiju Johna Landisa koji nije propustio priliku pozabaviti se britanskim kućnim problemima (Filmski.Net)
- Spoj komedije i horora rijetko je kada uspjevao zadovoljiti poklonike oba žanra. John Landis je u tome uspio (portalsmrti)

Image

RECENZIJE:
Dečko Koji Obečava
Movieworld
HororFilm Playground predstavlja...
Groblje Horrora
FILMSKI.NET
portalsmrti.blog.hr
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Jan 2009, 00:25

jedan od najboljih werewolf filmova..odlican spoj humora, horrora i odlicne atmosfere..a da ne spominjem kako uz sve danasnje efekte nitko nije napravio tako postenu preobrazbu.. 8) :lol:

odlican film.. :supz:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 09 Jan 2009, 01:19

Ja sam ga smatrao odličnim nakon prvog gledanja,ali sad kad vratim film, osim maestralnog preobražaja,sve ostalo je "samo" jako dobro.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2009, 02:03

A$H wrote:a da ne spominjem kako uz sve danasnje efekte nitko nije napravio tako postenu preobrazbu..
to je to, ni blizu, nevjerojatno dobro i pedantno odrađeno.

btw kad smo oko vuka, jedan stariji članak, ali za one koji nisu vidjeli galeriju:
http://www.horrorhr.com/restoracija-vuk ... in-london/

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 09 Jan 2009, 03:19

HorrorHR wrote:
A$H wrote:a da ne spominjem kako uz sve danasnje efekte nitko nije napravio tako postenu preobrazbu..
to je to, ni blizu, nevjerojatno dobro i pedantno odrađeno.

btw kad smo oko vuka, jedan stariji članak, ali za one koji nisu vidjeli galeriju:
http://www.horrorhr.com/restoracija-vuk ... in-london/
slike su jebene,a filmu se samo mogu :prayer:
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 03:23

Rekli bi ljudi da ekipu to više ne interesira...mislim ovakva vrsta specijalnih efekata. Sad je danas sve na jebenim CGI efektima, koji rijetko kad dobro ispadnu (samo zato jer je neki majstor koji pazi na detalje za pultom)...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 09 Jan 2009, 11:38

meni osobno najbolji film sa vukodlacima,jeziv....
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 09 Jan 2009, 11:58

sjajan film!
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 09 Jan 2009, 16:05

super film. jedino mi je sam vukodlak nekak prezdepast, previše me podsjeća na nekog velkog vuka, a ne vukodlaka

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 16:07

Zato jer je on jedna od vrsta vukodlaka, a imaš ih čak 3
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 09 Jan 2009, 16:25

i bolje da je tak napravljen,izgleda kao da je na brzinu rađen,ja recimo sam tak vukodlaka zamišljo,znači da nije savršen
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Jan 2009, 20:07

bila bi to odlična scena da ne kriči toliko. :lol: To je ono što me nerviralo, ali jedan od boljih filmova s vukodlacima, kao da je ionako neki veliki izbor... previše je šrotova...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 20:09

Vidio bih tebe vidjeti kako bi kričao da ti se kosti počnu širiti i koža skoro pucati :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 09 Jan 2009, 21:40

Super i zabavan film...

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 09 Jan 2009, 21:50

indeed it is, zato sam i nabavio orginal dvd ovog
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply