Evil Dead (1983)

Zlatna era horor filmova
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Jan 2009, 16:53

Amstar wrote:I mene ovo muči... različiti podaci su o ovome, ali koliko sam ja čeprkao po Netu Necronomicon je samo izmišljotina od Lovecrafta koja se kasnije pretvorila u legendu - ali da pravi Necronomicon od tog ludog Arapa postoji - mislim da ne postoji, iako nisam siguran jel nailazim na različite podatke, mislim da je to samo fikcije. Ipak na puno blogova se može naći copy-paste tekst o Necronomiconu, tako da sigurno odatle počinje patka - može se skinuti i sa Neta u .pdf formatu, ali knjiga koja je pisana ljudskom krvlju na ljudskoj koži da se skine u .pdf formatu??? WTF???

Imaš epizodu Marti Misterije koja se zove Nekronomikon, mislim da je bila čak jubilarna 100 u Dnevniku, ali to su oni brojevi koji nisu bili nabavljivi u Hrvatskoj a općenito su rijetki.

A i slavni Dylan Dog se susreće sa Lovecraftom, i to u Providencu, gdje iznajmljuje prastara kola, a na kraju Lovecrafta pojede Cthulhu, epizoda 18 "New York, New York." Mislim da je izdana i u extra seriji, ali ne pamtim ove nove naslove.
da, luda epizoda. Mislim da smo to preveli kao zločin ili kako već...
Michel puši karu.

Amstar
Posts: 41
Joined: 14 Nov 2008, 22:43

Post by Amstar » 26 Jan 2009, 20:34

john_constantine wrote:
Amstar wrote:I mene ovo muči... različiti podaci su o ovome, ali koliko sam ja čeprkao po Netu Necronomicon je samo izmišljotina od Lovecrafta koja se kasnije pretvorila u legendu - ali da pravi Necronomicon od tog ludog Arapa postoji - mislim da ne postoji, iako nisam siguran jel nailazim na različite podatke, mislim da je to samo fikcije. Ipak na puno blogova se može naći copy-paste tekst o Necronomiconu, tako da sigurno odatle počinje patka - može se skinuti i sa Neta u .pdf formatu, ali knjiga koja je pisana ljudskom krvlju na ljudskoj koži da se skine u .pdf formatu??? WTF???

Imaš epizodu Marti Misterije koja se zove Nekronomikon, mislim da je bila čak jubilarna 100 u Dnevniku, ali to su oni brojevi koji nisu bili nabavljivi u Hrvatskoj a općenito su rijetki.

A i slavni Dylan Dog se susreće sa Lovecraftom, i to u Providencu, gdje iznajmljuje prastara kola, a na kraju Lovecrafta pojede Cthulhu, epizoda 18 "New York, New York." Mislim da je izdana i u extra seriji, ali ne pamtim ove nove naslove.
da, luda epizoda. Mislim da smo to preveli kao zločin ili kako već...
Samo ime mačka je drugačije nego u Dnevniku, tamo se zove Frensis, kod Ludensa je Cagliostro, a ak se ne varam tak je i naziv originala kod Talijana.

Jel se gdje spominje Evil Dead u Dylan Dogu koji je poznat da citira filmove? Meni ne pada na pamet ništa...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Jan 2009, 20:52

hm... nisam siguran. Znam da je bio TCM kada je riječ o motorkama... Ali cagliostro naravno bolje zvuči nego ovako kako je nazvan. Inače, jedan od lošijih crteža, ali odlične scene nasilja kao ono kada odreže glavu tipu... jbt. :)
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 26 Jan 2009, 21:30

nema evil dead-a. leatherface se usputno pojavi (prepili neku trebu u šumi :lol: ) u epizodi o kojoj pričate.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Evil Dead (1983)

Post by Sammy » 15 Jul 2010, 00:18

The Evil Dead (1981) - filmčina, napokon da sam se natjerao pogledati nesto dobro..napet i zanimljiv od samog početka, glazba i efekti odlični, maske predobre, gluma također, ali da je remek djelo, ne, fali još nešto - 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Evil Dead (1983)

Post by HorrorHR » 08 Sep 2010, 09:45

Image
EVIL DEAD BLU-RAY Sam Raimi's iconic classic finally arrives on Blu-ray August 31st! Two brand-new hi-def transfers personally supervised and approved by Sam Raimi and an all-new audio commentary featuring Sam Raimi, Robert Tapert and Bruce Campbell

Two brand-new hi-def transfers personally supervised and approved by Sam Raimi and an all-new audio commentary featuring Sam Raimi, Robert Tapert and Bruce Campbell. Includes Limited Edition DVD packed with 3 hours of original bonus features!

Special features include:

On the Blu-ray:
All-new audio commentary with writer/director Sam Raimi, producer Robert Tapert and star Bruce Campbell

On the special-features DVD:

One By One We Will Take You: The Untold Saga of The Evil Dead
The Evil Dead: Treasures from the Cutting Room Floor
The Ladies Of The Evil Dead Meet Bruce Campbell
Book of The Dead: The Other Pages
Discovering The Evil Dead
Unconventional
At The Drive-In

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Evil Dead (1983)

Post by Dragonrage » 08 Sep 2010, 10:55

Jedini je problem s ovim izdanjem što je isključivo region A...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Evil Dead (1983)

Post by HorrorHR » 08 Sep 2010, 13:54

Dragonrage wrote:Jedini je problem s ovim izdanjem što je isključivo region A...
fakat, jebo ih anchor bay

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Evil Dead (1983)

Post by Dragonrage » 08 Sep 2010, 13:59

Zato ti je tu...

The Evil Dead UK

Sony Pictures Home Entertainment has announced the DVD and Blu-ray release of The Evil Dead for the 11th of October, priced at around £6.99 and £17.99 respectively. A list of confirmed specs can be found below, along with the artwork.

Image

* Video: 1.85:1 Widescreen Transfer (1080p)
* Audio: English DTS-HD Master Audio 5.1, Italian DTS-HD Master Audio 5.1, Spanish DTS-HD Master Audio 5.1
* Subtitles: English, English SDH, Danish, Finnish, Hindi, Italian, Norwegian, Portuguese, Spanish, Swedish
* New Commentary with Sam Raimi, Rob Tapert and Bruce Campbell
* Picture-in-Picture: Join us! The Undying Legacy of The Evil Dead
* One By One We Will Take You The Untold Saga of the Evil Dead
* Treasures from the Cutting Room Floor
* At the Drive-In
* Discovering Evil Dead
* Make-Up Test
* Ellen and Drama Teacher
* On-Stage Interview

:wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Evil Dead (1983)

Post by HorrorHR » 08 Sep 2010, 16:09

Zato su i blokali američko izdanje ;) Anchor Bay je pošteno jak u UK-u.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Evil Dead (1983)

Post by HorrorHR » 22 Oct 2010, 16:53

The Evil Dead Blu-Ray u hrvatskim videotekama

Image

Više slika i info o extrasima: http://www.horrorhr.com/the-evil-dead-b ... deotekama/

:supz: :supz: :supz:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Evil Dead (1983)

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 17:11

A šta je reć da su ovo stavili na Blu ray a ne neki hitić sa Jessicom Simpson?

Inače volim kad me ovako iznenade odličnim naslovom... još sad da uskoro u Konzuma izađe REC 2 za dvajst ćuna i ja zadovoljan...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Evil Dead (1983)

Post by Inferno » 12 Jul 2015, 20:28

Danas opet pogledao. Apsolutna uživancija!
Uzor drugima! Postavljanje formule mladi + osamljena lokacija + zlo = makljaža :supz:
Ali sam uspjeh filma ne leži u toj formuli već u tome što je Reimi od nje u svome filmu napravio.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Evil Dead (1983)

Post by Wheel Smith » 13 Jul 2015, 06:42

ja volim dvojku više od jedinice i trojku ali i ovo je klasik
:supz: :supz:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Evil Dead (1983)

Post by Decadentor » 29 Oct 2015, 23:22

Ponovno pogledao lml nema se sto reci
Image

Post Reply