From Beyond (1986)

Zlatna era horor filmova
User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

From Beyond (1986)

Post by The Undertaker » 31 Dec 2008, 16:48

http://www.imdb.com/title/tt0091083/
Image

Režiser Stuart Gordon je nakon prethodno snimljenog "Re-Animatora", pokušao da ponovi uspeh tog filma, ponovo snimajući film inspirisan radom velikog majstora strave i užasa H.P. Lovecrafta. Gordon je opet angažovao svog proverenog pulena Jeffreya Combsa i dodao mu još jednog velikana horor žanra - Kena Foreea.

Ipak, ni takva ekipa na okupu nije ostavila baš najbolji utisak na mene. Kako sam nedavno imao priliku da pročitam ovu priču zahvaljujući "Nekronomikonu", knjizi u kojoj je najbolje Lovecraftove horor priče priredio Dejan Ognjanović, uvideo sam dosta proizvoljan scenario i ta razlika je ono što kvari utisak.

Ostali nedostaci su i neki delovi scenarija koji su prilično smušeno zamišljeni i traljavo izvedeni. Iako su efekti veoma dobri i dosta kreativno sprovedeni, u nekim scenama to deluje smešno, mada naravno, opravdanje za tako nešto postoji - ipak je film snimljen pre dosta vremena i pretpostavljam da su tada delovali veoma zastrašujuće i šokirajuće. Bića iz druge dimenzije deluju najgnusnije moguće i to nije loše.

Ne znam, film je OK, ali čini mi se kao da mu još nešto fali da bude baš dobar, pošto sem glumaca ima i odličnu ideju.
Evo i dve sličice:

Image
Image
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 31 Dec 2008, 16:56

meni je ovaj film super
I may be an idiot, but i am no fool.

Ghrall
Posts: 1548
Joined: 29 Oct 2006, 10:12
Location: Zabok
Contact:

Post by Ghrall » 31 Dec 2008, 17:32

Meni je takđer bio dobar, ustvari više nego dobar.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 Dec 2008, 18:33

meni je prvi put bio prebolestan, a i drugim gledanjem isto mislim, i danas jedan od vrlo ozbiljnih i jezovitih horora za par bolesnih scena. :) Naročito završnica.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 31 Dec 2008, 18:34

jedan od VHS horrora koje bi uzimao bar jednom na 3 mjeseca. nisam ga stvarno već dugo gledao

Amstar
Posts: 41
Joined: 14 Nov 2008, 22:43

Post by Amstar » 01 Jan 2009, 13:04

Uz Altered States i Jacob's Ladder, moj favorit horror žanra. Inače volim sve od Stuarta Gordona: Re-animator, Pit and the Pendulum, Castle Freak, Dolls, Dagon...

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 01 Jan 2009, 14:33

maddjuro wrote:meni je ovaj film super
također, stuart gordon i lovecraft kombinacija za pet. 8) svi filmovi sa lovecraftovom tematikom su mu odlični.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Jan 2009, 14:53

fenomenalan film..nebi me cudilo da neki remake sad smisle..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 01 Jan 2009, 16:22

A$H wrote:fenomenalan film..nebi me cudilo da neki remake sad smisle..
potpis!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Jan 2009, 20:23

Dobitna kombinacija je:

J. Combs kao jedan od gl. glumaca
S. Gordon kao redatelj
B. Yuzna kao producent

Film onda ne može fulati...doduše neki mogu biti slabiji neki bolji neki remek djela barem znaš da će i njihov najlošiji film biti mnogo bolji nego dosta filmova sa većim buđetom i poznatijim zvijezdama...
Jedino je bed kad Yuzna nije producent nego redatelj, jer iskreno on je bolji producent nego redatelj...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Jan 2009, 20:25

Zaboravih reći da mi se ovaj film jako svidio, pa iako nije toliko savršen kao Re-Animator.

8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 Jan 2009, 20:30

dr_gonzo wrote:Zaboravih reći da mi se ovaj film jako svidio, pa iako nije toliko savršen kao Re-Animator.

8)
pa niti ne možeš to uspoređivati. :P Reanimator je crnohumorni horor, i slobodna ekranizacija lovecraftova djela, a ovaj from beyond je vrlo ozbiljan i bolestan horor, s puno neugodnih scena i jezovite atmosfere. :wink:

P.S.
E meni je brian yuzna bolji kao redatelj. :P :P :)
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 02 Jan 2009, 05:46

john_constantine wrote:
dr_gonzo wrote:Zaboravih reći da mi se ovaj film jako svidio, pa iako nije toliko savršen kao Re-Animator.

8)
pa niti ne možeš to uspoređivati. :P Reanimator je crnohumorni horor, i slobodna ekranizacija lovecraftova djela, a ovaj from beyond je vrlo ozbiljan i bolestan horor, s puno neugodnih scena i jezovite atmosfere. :wink:

P.S.
E meni je brian yuzna bolji kao redatelj. :P :P :)
hm, ovo mi baš nije jasno.. što je toliko ozbiljno i bolesno u filmu?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 02 Jan 2009, 11:36

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:
dr_gonzo wrote:Zaboravih reći da mi se ovaj film jako svidio, pa iako nije toliko savršen kao Re-Animator.

8)
pa niti ne možeš to uspoređivati. :P Reanimator je crnohumorni horor, i slobodna ekranizacija lovecraftova djela, a ovaj from beyond je vrlo ozbiljan i bolestan horor, s puno neugodnih scena i jezovite atmosfere. :wink:

P.S.
E meni je brian yuzna bolji kao redatelj. :P :P :)
hm, ovo mi baš nije jasno.. što je toliko ozbiljno i bolesno u filmu?
hm... pa većina horora je više manje smiješna, ali ovdje uopće nema nikakvog humora, ono, A bolesno, baš te metarmofozne scene, koje su obojane određenim bojama, muzikom i gore scenama.
Michel puši karu.

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 02 Jan 2009, 12:16

Odlican film..makar nema jednako dobar setting kao Reanimator.
I like to eat things.

Post Reply