American Gothic (1995)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

American Gothic (1995)

Post by Salvador » 23 Nov 2011, 12:22

Image

SADRŽAJ
Serija je smještena u srcu Južne Karoline u malom gradu zvanom Trinity (Trojstvo). U ovom gradu nisu svi kakvim se čine i svi slijede svog vođu, šerifa Lucas Bucka. Nitko ne zna da je šerif pravo iskonsko zlo, koje upravlja gradom svojim natprirodnim moćima. Lucasov sin, Caleb Temple je odgojen u drugoj obitelji te je navođen da vjeruje da je čovjek zvan Gage njegov otac. Lokalni liječnik, Matt Crower, postane znatiželjan kad šerif iznenada želi učiniti sve kako bi bio sa Calebom. Tada Calebova rođakinja, Gail Emory, dolazi u grad kako bi zaštitila Caleba na svaki mogući način, ali to je jako teško jer se ona zaljubi u Lucasa. Tada Calebova školska učiteljica, gospođica Selena Coombs, postaje ljubomorna, ali na Calebovoj strani je njegova mrtva sestra, Merlyn. Ona je anđeo spreman učiniti sve da zadrži Lucasa daleko ...

ŽANR
Horor, Drama, Triler

TRAJANJE
60 min (22 epizode)

NAGRADE
Nominiran za Primetime Emmy, Saturn Award, Artios, C.A.S. Award

REŽIJA
Shaun Cassidy

SCENARIJ
Shaun Cassidy

PRODUCENT
Sam Raimi, Robert G. Tapert

ULOGE
Gary Cole...Šerif Lucas Buck
Lucas Black...Caleb Temple
Paige Turco...Gail Emory
Brenda Bakke...Selena Coombs
Sarah Paulson...Merlyn Temple
Nick Searcy...Zamjenik Ben Healy
Jake Weber...Dr. Matt Crower

TRAILER
http://www.youtube.com/watch?v=V3xD3q0C3SM

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: American Gothic (1995)

Post by Salvador » 23 Nov 2011, 12:32

Odlična serija u maniri serija i filmova Stephen Kinga, a producent serije je legendarni Sam Raimi. :supz:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: American Gothic (1995)

Post by elrania » 24 Nov 2011, 10:42

ovo mi je bilo genijalno kad sam tek počela gledati, al pred kraj su nekako počeli prtljati sa svim. no, preporučila bih je svakako!

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: American Gothic (1995)

Post by Salvador » 24 Nov 2011, 19:04

Serija nema kraja, a otkazana je nakon prve sezone zbog slabe gledanosti, ali i ne samo zbog gledanosti, već i zbog TV kuće koja je krivim redoslijedom puštala epizode :lol:
Deset godina nakon ukidanja serije je izbačen DVD sa kronološki poredanim epizodama i tek tada je serija stekla svoju popularnost te kultni status.

P.S.
Negdje sam čitao da su ljudi masovno pisali peticiju za 2. sezonu, ali to je kao da okačiš nešto mačku o rep... :lol:
Dodao bi samo da se u cameo ulozi pojavljuje Bruce Campbell. :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: American Gothic (1995)

Post by HorrorHR » 24 Nov 2011, 20:40

baš ču ovo kupiti kada naletim negdje, mislim da sam samo dio pilota gledao...

Post Reply