Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994.)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by Michel » 23 Oct 2012, 15:03

Po meni su vampiri oduvijek bila romatnična bića. Krvoločna, ali romantična. To možemo vidjeti i u starim vampirskim filmovima gdje vidimo kroz simboliku njihovu romantiku. Mislim, pa Lugosi je imao zalizanu kosu, elegantno obučen. Onaj pederski glas :lol: ako su ovi kao nekakvi gay vampiri, onda je i Lugosi.

Uglavnom, ovaj film mi je jedan od boljih vampirskih i tu romatnika uopće ne smeta. Dok kod Twilighta i inih sranja je sasvim drugačije jer ti ljudi, ko god već radio to ne znaju kombinirati sve navedene sastojke koje imamo u tim starim vamp filmovima.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by xEdgex » 23 Oct 2012, 17:14

U potpunosti se slazem sa zadnjim postom, jedno je gotička atmosfera (aka ljubav+horor) a druga stvar je tvajlajt pederluk. Let the right one in mi je predivan primjer kako se drzi balans krvolocnosti i emocija.
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by john_constantine » 23 Oct 2012, 17:31

ma twilight je šrot... ono, vampiri vegetarijanci i takve gluposti...
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by Salvador » 23 Oct 2012, 18:03

john_constantine wrote:ma twilight je šrot... ono, vampiri vegetarijanci i takve gluposti...
Twilight je unakazio horor žanr. Nije samo stvar u vampirima, nego i vukodlacima. Totalno je komercijalizirao horor žanr u nepotrebnom smjeru. Ovo je šamarčina cijelom horor žanru. Sve je više fanova horora, ali samo kakvih :facepalm:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by Michel » 23 Oct 2012, 20:07

Salvador wrote:
john_constantine wrote:ma twilight je šrot... ono, vampiri vegetarijanci i takve gluposti...
Twilight je unakazio horor žanr. Nije samo stvar u vampirima, nego i vukodlacima. Totalno je komercijalizirao horor žanr u nepotrebnom smjeru. Ovo je šamarčina cijelom horor žanru. Sve je više fanova horora, ali samo kakvih :facepalm:
Ovo je ključno.

Samo što twilight se nikada nije ni reklamirao kao horor već kao nekakav fantasy. Al pazi ovo. Ne znam jel se sjećaš oscara 2010. godine kad su napravili horor tribute. Kao goste koji će predstaviti taj tribute pozvali su Stewarticu i onog vukodlaka iz twilighta.

Tribute je bio vrlo dobar sve dok nisam vidio scenu iz twilighta. Kao prvo, koji k.... će oni kao prezenteri. Christopher Lee bi bio savršen ili Bruce Cambell. http://www.youtube.com/watch?v=1OPCOa2m ... re=related :facepalm:

I da, isto vrijedi i za serije. Pogotovo ono sranje True Blood. Ok, priznajem, gledam, ali zato što je zarazno. Tamo su vukodlaci isto kao u twilightu, vampiri isto. uglancani. Ali samo što je TB mnogo burtalniji i zabavniji.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by Asfodel » 23 Oct 2012, 20:29

Slažem se s ovom stranom koja smatra da postoji razlika između otmjenosti i pederluka.

Inače, da nema ovakvih ljudskijih vampira (nego samo onih koji su bliži životinjama) ja ne bih ni u jednom trenutku pomislila wow, kako bi to bilo biti vampir :) .. imam više toga za poistovijetiti se i drukčije doživjeti, za razliku od gledanja "još jedne vrste čudovišta u nizu".
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2012, 21:22

Jadan je taj Horror Tribute bio te 2010 kad su im bili prezenteri ovi iz Sumraka...

Trebali su okupiti sve te horor legende na jednom mjestu i tako im dati počast...a vodio bih jedan jedini Christopher Lee :supz: , a ne ovi balonje koji niti ne znaju šta je horor kao žanr...

I u Sumraku su mjenoliki a ne vokodlaci...a većinom svi govore da su vukodlaci....
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by john_constantine » 23 Oct 2012, 21:26

misliš, skinwalkers?
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2012, 21:27

Da na njih mislim
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by Sammy » 15 Jul 2013, 15:01

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994) - Negdje na polovici, film mi je otišao u krivom smjeru, postao je predosadan i razvučen stim da mi vampiri ni otpočetka nisu sjeli. - 5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994

Post by Wheel Smith » 15 Jul 2013, 19:40

odličan film

iako ne volim tom cruisea , lik bira odlične filmove
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994.)

Post by Michel » 12 Dec 2021, 15:13

R.I.P. Anne Rice, Author of “The Vampire Chronicles” Novels, Dies at 80
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994.)

Post by Michel » 02 Jan 2024, 20:09

Image

Interview with the Vampire (1994) - slavni vampirski film prema knjizi Anne Rice gdje pratimo vampira Lestata koji pretvori čovjeka Louisa u vampira i zajedno love i ubijaju. No, Louis i kao vampir ima svoju nježniju stranu zbog koje više ne želi ubijati pa prelazi na životinje. Film koji je u svoje vrijeme bio jako popularan i okupio je zvjezdanu glumačku postavu. Cruise je odličan kao Lestat i najbolji lik u filmu, Kirsten Dunst je isto odlična kao Claudia, mlada cura koje se kasnije osveti Lestatu ali i njezina smrt bude jako upečatljiva. Pitt mi je ok, ali moguće da je to zbog njegovog lika koji se stalno žali. Uglavnom, ovo je dosta gay film no usprkos tome pazi da ne prelazi granicu. Najviše mi se sviđa ideja filma novinar koji ima intervju sa vampirom. Kostimografija i sve ostalo na nivou, a ne sviđa mi se nekad taj tempo i naglo preskakanje godina pa neke stvari ostaju nerazrađene 7.5/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - film je dobio nastavak, seriju i bio je nominiran za Oscara u nekim sporednim kategorijama. Vrlo je popularan i dosta je zaradio. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply