The Frighteners (1996)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

The Frighteners (1996)

Post by A$H » 21 May 2010, 08:14

Director:
Peter Jackson

PLOT - After a car accident in which his wife, Debra, was killed and he was injured, Frank Bannister develops psychic abilities allowing him to see, hear, and communicate with ghosts. After losing his wife, he then gave up his job as an architect, letting his unfinished "dream house" sit incomplete for years, and put these skills to use by befriending a few ghosts and getting them to haunt houses in the area to drum up work for his ghostbusting business; Then Frank proceeds to "exorcise" the houses for a fee. But when he discovers that an entity resembling the Grim Reaper is killing people, marking numbers on their forehead beforehand, Frank tries to help the people whom the Reaper is after!

POSTER

Image

GLUME

Michael J. Fox ... Frank Bannister
Trini Alvarado ... Dr. Lucy Lynskey
Peter Dobson ... Ray Lynskey
John Astin ... The Judge
Jeffrey Combs ... Milton Dammers

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=BbY_LGWpVPM

Image
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: The Frighteners (1996)

Post by A$H » 21 May 2010, 08:17

I jos jedna odlicna horror komedija od Peter Jackson-a..sa odlicnim Michael J. Fox-om taman prije nego ga je bolest jace primila..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Frighteners (1996)

Post by filmofil » 21 May 2010, 13:20

ovaj film mi je odličan negdje do pola, al onda počne štekati...najjači duh mi je definitivno r. lee ermey, kak sam se scimao kad sam ga vidio u ovom filmu :D

offtopic...pohvale A$Hu za otvaranje ovih topica u zadnje vrijeme, za tolko toga me podsjetio da skinem i napokon pogledam
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Frighteners (1996)

Post by john_constantine » 21 May 2010, 17:59

baš originalan film, još dok je Peter Jackson bio odličan, a kasnije se srozao (svaka čast na lord of rings, ali jednostavno je nestao taj njegov talent i smisao za crni humor).
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: The Frighteners (1996)

Post by jeba » 22 May 2010, 16:31

Ovaj film mi je vrhunska zajebancija. Michael j Fox je još bio zdrav, a ako se dobro sjećam, Jake Busey je vrhunski odradio svoju ulogu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Frighteners (1996)

Post by Decadentor » 24 May 2010, 02:17

Je stvarno fora film, samo neznam kako to da sam ga tek sad pogledao :oops:
Samo mi je trajao malo pre dugo ali nema veze, ja sam zadovoljan
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Frighteners (1996)

Post by elrania » 30 Jul 2012, 16:58

na silu sam pogledala prvih pol sata filma pa se nekako ufuralo u sve. ne da je bilo loše (film općenito, jel), nego nemam razumijevanja za takav tip humora i bilo je momenata da sam htjela prekinuti film.
sreća za uvođenje malo mračnijih elemenata koji su me privukli i sreća da je fox bio toliko dobar da mi je zbog njega bilo žao ne pogledati do kraja.
a ona trini je tako prekrasna žena...

ovo je bilo ko neka obiteljska zabava koju mogu gledati i klinci i bake i djedovi. topao je film, nudi dobru ravnotežu između luckastog i dramatičnog, lijepo je snimljen, lijepo su sve uloge odglumljene te mi je posebno dobar bio način uvođenja novih likova, situacija itd.

a jel bih ga ponovno pogledala...ipak ne.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: The Frighteners (1996)

Post by maddjuro » 30 Jul 2012, 18:19

ovaj mi je film bio dobar, i još uvjek je; jedino sto me je uvjek mucilo, je pitanje kako to da u onoj napustenoj bolnici na kraju, ima struje koja bi pokretala dizalo.
Mislim da sam čak ovo imao i orginal na vhs.ici
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: The Frighteners (1996)

Post by popayy » 01 Aug 2012, 21:19

Jako dobar, meni baš drag film. Jedno desetak godina nisam gledao, imao ga na VHS-u. FOx dobar, Busey dobar, duhovi fora, i Burtonovska atmosfera kojom pomalo odiše film ( vuče na Beetlejuicea ).
Ako netko još nije gledao, definitivno preporuka.

Post Reply