Army of Darkness (1993)

Nakon zlatnih osamdesetih dolaze Scream devedesete
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Army of Darkness (1993)

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 23:01

Evil Dead 3: Army of Darkness (1993)

Image

Režija: Sam Raimi
Scenarij Sam i Ivan Raimi

Uloge:
Bruce Campbell……..Ash
Embeth Davidz……...Sheila
Marcus Gilbert……....Lord Arthur
Richard Grove………..Duke Henry the Red
Ian Abercrombie……Wiseman


Image IMDB ocjena: 7.6/10 (45,944 glasova)

SADRŽAJ:
«- Pošto je u drugom dijelu Ash bio usisan kroz vremenski portal on se nađe u 14. stoljeću (točnije negdje na početku 1300 godine) i to niti manje niti više u srednjovjekovnoj Engleskoj (barem tako navodi engleska vokacija glavnih glumaca). Ubrzo biva zarobljen od strane Gospodara Artura (ne nije onoga iz vitezova okruglog stola) i njegovih vitezova, koji ga zabunom zamjene za jednog od svojih zakletih neprijatelja, ljudi Crvenog Henrika. Skoro izgubivši glavu u borbi protiv Deaditesa, ipak se dokazuje i daje nadu svim ljudima u Arturovom dvorcu da je on prema drevnoj legendi 'onaj koji je pao sa nebesa koji će ih osloboditi terora Deaditesa' tzv. oslobodioc od zla. Nevoljko pristaje na zadatak koji mu je povjerio jedan od Arturovih mudraca (Ian Abercrombie aludira na Merlina):
- da se dokopa na nesvetom mjestu demonske knjige Necronomicona – Knjige Mrtvih, koja će ljude osloboditi zla zauvijek, a našeg heroja Asha vratiti u njegovo stoljeće, te prije nego što knjigu uzme mora izgovoriti magične riječi: «Clatto, Verata, Nicto».
Ulaz u to iskušenje će ga navesti na mnogobrojne 'akcije' za vlastiti život, a koje ukljućuje bijeg od našeg starog znanca kandarijskog demona koji opsjeda ljude, minijaturne Ash gnome s one strane ogledala, te na kraju protiv svog najvećeg neprijatelja koji ga je već jednom skoro zadavio u drugom dijelu – Zlog Asha. Na kraju krajeva uz mnoge pripetije uspijeva se domoći demonske knjige, no zaborava krivo izgovara magične riječi koje mu je mudrac dao i tad otvara kletvu koja budi – Deadite.
Sada Ashu ne preostaje ništa drugo nego da opet postane herojem, te se protiv vojske mraka na kojoj je Zli Ash bori svim primjesama koje mu nudi njegov Oldsmobile, skračen dvocijevka, motorna pila i znanost 20. stoljeća. Hoće li i po treći put Ash uspjeti pobijediti zlo i vratiti ga nazad u mračne ponore druge dimenzije, te vratiti otetu djevojku Shielu, koja je upala pod zle čini Zlog Asha i vratiti se u svoje doba ili će se Zli Ash dokopati Necrnomicona i osuditi svijet na vječni mrak?»


Image

O filmu:
- Odlična, na trenutke spektakularna zabava kombinirana sa najboljom Bruce Campbellovom performanskom (HorrorHR)
- Ovdje opet svojim bravurama Campbell iznosi cijeli film na svojim leđima, te tako nas u svakoj svojoj sceni zna nasmijati do suza, a u akcijskim scenama nam dao da maksimalno uživamo (mogao bih reći i da je oživio duh starih akcijskih junaka poput Douglasa Fairbanksa i Errola Flynna, koji su i uz to što su bili akcijski junaci bili i slamatelji ženskih srdaca) (dr_gonzo)
- Među brojnim obožavateljima kultnog trash serijala "Evil Dead" slavnog Sama Raimija, mnogo je onih koji će "Vojsku smrti'" otpisati tek kao nepotreban dodatak, ali i mnoštvo onih koji upravo taj film smatraju ponajboljim naslovom trilogije. Istina je vrlo vjerojatno i ovaj put negdje na sredini... (TV Mediaking)
- Za razliku od zadnjih dva nastavka koja su sadržavala puno krvi i nasilja, treći nastavak je potpuno mlak. Toliko je mlak da ga je i moj 8 – godišnji rođak gledao bez problema i straha. No, opičenog humora nimalo ne nedostaje iako je to više opet, dječji humor u stilu blesavih komedija. Naročito, u sceni na groblju kada ga zarobe kosturi… (john_constantine)



RECENZIJE sa ovih prostora:
HororFilm Pplayground predstavlja...
HorrorHR
TV Mediaking
Movieworld
Last edited by dr_gonzo on 08 Jan 2009, 23:05, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 08 Jan 2009, 23:04

od sva tri, na ovaj sam se najvise puta nasmijala. totalna komedija od filma u pozitivnom smislu.

takoder ima najbolji plakat :mrgreen:

i da, ash mi ga je gurnuo pod nos odmah prvi dan kad sam ga upoznala :lol: :D hehe

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Jan 2009, 23:04

odlican film, najzabavniji od trilogije..vec ga napamet znam..lol..ali opet treba ga najmanje jednom godisnje pogledat..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 23:08

U Barceloni sam vidio figuru oko 12" preslika plakata, a facijalno obe figure imaju isto lice kao glumci...odlično skinuto.
Krenuh si to kupiti kad ono 300 Eura...Skoro me srce strefalo :cry:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Jan 2009, 23:09

to sam jos i ja gledao davni da nabavim i isto me cijena odbila..skroz papreno..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 23:22

A kupit ću to ja jednom...kad zaradim na kiselom kupusu i dagnjama ovo lito :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Jan 2009, 23:28

dr_gonzo wrote:U Barceloni sam vidio figuru oko 12" preslika plakata, a facijalno obe figure imaju isto lice kao glumci...odlično skinuto.
Krenuh si to kupiti kad ono 300 Eura...Skoro me srce strefalo :cry:
imate kakvu sliku? zanima me vidjeti što toliko puno košta

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 23:31

Evo pa gledajte što su snovi mojih želja:

Image Ovo dođe 300 Eura...

Koliko se sjećam nije plastično nego neka posebna vrst porculana

A volio bih si priuštiti i ovu:

Image

www.hardhero.com prodaje
$199 plus $10.00 shipping.

ali je sve SOLD-OUT Mother F**** im njihovu
Last edited by dr_gonzo on 08 Jan 2009, 23:49, edited 2 times in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
AMOK RUN
Posts: 1
Joined: 08 Jan 2009, 23:13
Location: Behind blue eyes

Post by AMOK RUN » 08 Jan 2009, 23:37

najjača scena je kad treba uzet necronomicun, a zaboravio je čarobne riječi, točnije, posljednju...
Scena: izgovara prve dvije i onda se zakašlje,okrene se oko sebe i kaže da je to to, rekao je sve što treba...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 08 Jan 2009, 23:39

Stvarno dobar filmic, nisam ga dost dugo gledo (od kad je bio na tv)
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 08 Jan 2009, 23:47

Bio je skoro nedavno na tv-u (aj dobro mjeseci su u pitanju :lol: )
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 09 Jan 2009, 00:13

extra smiješan,ali najlošiji u serijalu
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Jan 2009, 05:51

zabavna horor komedija. :) ali smeta mi samo što previše koristi scene iz dvojke...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 12:45

john_constantine wrote:zabavna horor komedija. :) ali smeta mi samo što previše koristi scene iz dvojke...
Koje? Misliš na početku filma?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2009, 13:54

dr_gonzo wrote:Koje? Misliš na početku filma?
Nisam dugo gledao, ali mi je u glavi da scene nisu baš kopirane nego ponovno snimane? One na početku u retrospektivi? Možda radi nekih prava ili šta već ili sam potpuno u krivu :wink:

Post Reply