Scream (2022)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Scream (2022)

Post by Michel » 06 May 2022, 05:59

Horror, Mystery, Thriller
Image

Imdb
Wiki

Directors: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Writers: James Vanderbilt, Guy Busick, Kevin Williamson
Stars: Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette

Vrisak je američki slasher film iz 2022. u režiji Radio Silence ekipe (Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett), a scenarista Jamesa Vanderbilta i Guya Busicka. To je peti nastavak u serijalu filmova Scream. Iako je najavljen kao ponovno pokretanje filmske serije, film je izravni nastavak Scream 4 (2011.) i prvi je film u nizu koji nije režirao Wes Craven, nakon njegove smrti 2015. Film je posvećen Cravenu. U filmu glume Melissa Barrera, Kyle Gallner, Mason Gooding, Mikey Madison, Dylan Minnette, Jenna Ortega, Jack Quaid, Jasmin Savoy Brown i Sonia Ammar, uz Rogera L. Jacksona, Marley Shelton, Skeet Ulrich, Courteney Cox, David Arquette, i Neve Campbell, koji ponavljaju svoje uloge iz prethodnih serija. Radnja filma se odvija dvadeset i pet godina nakon originalnih ubojstava u Woodsborou, kada se pojavljuje još jedan Ghostface koji počinje ciljati grupu tinejdžera od kojih je svaki na neki način povezan s izvornim ubojstvima. Slično prethodnim unosima, Scream kombinira nasilje žanra slashera s elementima crne komedije i "whodunit" misterija kako bi satirirao trend rebootiranja i naslijeđenih nastavaka. Film također daje komentare o kulturi fandoma horora, posebice o podjelu između "povišenog horora" i klasičnih slasher filmova.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Scream (2022)

Post by Michel » 06 May 2022, 06:00

Novi nastavaka legendarnog Vriska. Kritike su pozitivne i kažu svi jedan od najboljih u serijalu. Zadnji dio mi se nije svidio ali za ovaj imam dobar osjećaj. Stara ekipa na okupu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Scream (2022)

Post by Michel » 01 Feb 2023, 07:08

Scream 5 (2022) - e onda sam si stavio neki slasher i pao je izbor na novi dio Vriska. Vratilo me u djetinjstvo i kad sam posudio prvi Vrisak iz videoteke. Ovaj zadnji se ni ne sjećam jel bio dobar ili ne, ali očito ne kad ga se ne sjećam dobro. Znam da nije bila Sid. U ovom je i lijepo je trojku vidjeti zajedno. A mislim što reći. Luđe od luđeg. Meta, reference je i dalje tu i drago mi je da
SpoilerShow
sam pogodio 2/3 stvari. Pogoodio sam da je dvoje ubojice to mi je odmah palo napamet jer ova nova mala je kćer od Billija, a ima i dečka pa tu poveznica i pogodio sam ubojicu, upravo taj dečko. Drugog ubojicu nisam pogodio ta ženska
killovi su dobri i sve krvaviji kako film odmiče. Mislio sam da će biti predug ali na kraju nije brzo vrijeme prošlo. Bome više nego solidno. 6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply