The Night House (2021)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Night House (2021)

Post by Michel » 26 Mar 2022, 17:06

Horror, Mystery, Thriller
Image

Imdb
Wiki

Director: David Bruckner
Writers: Ben Collins, Luke Piotrowski
Stars: Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall

Having buried her husband recently, emotionally scarred, grief-stricken high-school teacher Beth returns to the spacious, eerily vacant lake house he built for her in the heart of a gloomy forest. But as pained Beth tries to pick up the pieces, before long, mysterious shadows and blood-curdling reflections on the windows start to taunt her, and suddenly, she finds herself opening boxes, rummaging through the deceased's belongings. And little by little, Beth's intense late-night nightmares become increasingly vivid, taking a toll on her already fragile sanity. Now, pressing questions demand clear answers. Will Beth ever unearth the secret of the night house?


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 26 Mar 2022, 17:09

The Night House (2021) - na imdb-u piše da je iz 2020. godine ali svugdje ostalo je 2021. godine, izašao je tad a i na svim listama najboljih horora je iz te godine. Redatelj je David Bruckner, tip koji stoji iza solidnih naslova kao što su Southband i specijanlo dobri The Ritual. Odmah ću reći da je ovo ne samo najbolji horor 2021. godine ovo što sam pogledao već i trenutno najbolji horor ovog desetljeća. Radi se o ženi koja je na neočekivan način izgubila muža. Sad je ostala sama u toj jednoj kući na obali ali ima nekakve čudne noćne more. Polako počinje otkrivati s čime se njezin muž bavio. Kako film odmiče, tako njezino ludilo postaje sve jače i jače da se pitaš jel halucinira, je li to zbog stresa i svega što doživljava ili ima nešto zlokobnije u svemu tome. Glavna glumica Rebecca Hall nam je dala jednu od najboljih uloga u hororima u zadnjih 10 godina bez problema. Njezine mimike lica, tuga, bijes, sreća, cinizam sve je tip top. Također, režija od Brucknera je odlična, baš se vidi da je sazrio kao horor redatelj (sad ove godine dolazi Hellraiser i on ga režira). Moram još napomenut da uz sve kvalitete, ovo je izuzetno jeziv horor, meni je barem bio. Stvarno sam usrao pošteno nekoliko puta. Kakav gem od horora :supz: jako mi se sviđaju ova objašnjenja za film i držat ću se tih https://signalhorizon.com/the-night-hou ... e-nothing/ i https://gatecrashers.fan/2021/08/30/the ... se-review/

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Night House (2021)

Post by Truba » 30 Mar 2022, 22:35

Eh ovo je dobar film
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Night House (2021)

Post by Michel » 03 Apr 2022, 00:47

Drago mi je da ti se svidio :partyman:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Night House (2021)

Post by John_Ryder » 03 Apr 2022, 02:02

Michel wrote:
03 Apr 2022, 00:47
Drago mi je da ti se svidio :partyman:
Meni isto.
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: The Night House (2021)

Post by maddjuro » 03 Apr 2022, 18:00

Nakon čitanja ove teme, pogedah ga i ja. I slažem se sa vašim mišljenjima. Sama tema me dosta podsjetila na jedan horror slične tematike (konkretno da se cijelo vrijeme pitate jeli sve u glavi likova ili ima nešto nadnaravno u svemu), film o kom govorim je Oculus iz 2013-e
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply