Candyman (2021)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Candyman (2021)

Post by Michel » 15 Jun 2021, 04:54

Horror, Thriller
Image

Imdb
Wiki

Director: Nia DaCosta
Writers: Jordan Peele (screenplay by), Win Rosenfeld (screenplay by)
Stars: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett

In present day, a decade after the last of the Cabrini towers were torn down, Anthony and his partner move into a loft in the now gentrified Cabrini. A chance encounter with an old-timer exposes Anthony to the true story behind Candyman. Anxious to use these macabre details in his studio as fresh grist for paintings, he unknowingly opens a door to a complex past that unravels his own sanity and unleashes a terrifying wave of violence.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Candyman (2021)

Post by Michel » 15 Jun 2021, 05:05

Dolazi nam stari poznanik ovo koliko sam skužio nije remake već kao spiritualni nastavak, ali nazovimo remakeom :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 23 Mar 2022, 17:03

Candyman (2021) - nova verzija Candymana ali kao nastavak. Smješten u moderno doba, dobili smo kao origin Candymana a radi se o slikaru koji postaje opsjednut sa pričom o ženskoj koja je u originalnom filmu tražila Candymana pa lik počne crtati nasilne crteže i zajebavati se s imenom Candyman ispred ogledala. Pitao sam se jel ovo zbilja nastavak ali odgovor je došao pred kraj filma kad je sve imalo smisla. Neke scene su me podsjetile na Argenta i Bavu te njihove boje pogotovo prva ubojstva. Gorea ima ok, ubojstva su mogla biti kreativnija pošto Candymana ne vidiš osim u ogledalu. Scenarij je jako tanak, i glumci kao da se nisu dovoljno trudili glumiti. Režija je zato dobra.

5.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply